• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Privātajos pensiju fondos joprojām iemaksāts vairāk nekā iepriekš

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 13:16, 26.09.2022

Latvijas privāto pensiju fondu pensiju plānos šogad pirmajā pusgadā iemaksāti 50,64 miljoni eiro, kas ir par 9,7% vairāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, aģentūra LETA uzzināja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK).Tostarp privāto pensiju fondu pensiju plānu dalībnieku iemaksas 2022.gada pirmajā pusgadā augušas par 10,5% salīdzinājumā ar 2021.gada pirmo pusgadu un veidoja 41,532 miljonus eiro, bet darba devēju iemaksas palielinājušās par 5,9% - līdz 9,03 miljoniem eiro.

Savukārt no pensiju plānu kapitāla šogad pirmajos sešos mēnešos izmaksāti 33,893 miljoni eiro, kas ir 2,1 reizi vairāk nekā 2021.gada pirmajā pusgadā, tostarp 96,4% jeb 32,665 miljoni eiro izmaksāti saistībā ar plānu dalībnieku pensijas vecuma iestāšanos.

2022.gada jūnija beigās privāto pensiju fondu pensiju plānos uzkrātais kapitāls veidoja 647,442 miljonus eiro, kas salīdzinājumā ar 2021.gada beigām ir kritums par 11,2% jeb 81,996 miljoniem eiro.

Privāto pensiju plāniem 2022.gada jūnija beigās bija pievienojušies 375 594 dalībnieki, kas ir par 12 184 jeb 3,3% vairāk nekā 2021.gada beigās.

Tostarp pensiju plānu aktīvo dalībnieku skaits pieaudzis par 5,5%, veidojot 187 061, kamēr pasīvo dalībnieku jeb iedzīvotāju, kuri pēdējo 12 mēnešu laikā nav veikuši iemaksas, bet vēl nav sasnieguši pensiju plānā noteikto pensijas vecumu, skaits samazinājies par 1,3% - līdz 117 028.

Latvijā šogad jūnija beigās strādāja septiņi privātie pensiju fondi, tostarp seši atklātie un viens slēgtais, kas piedāvāja ieguldīt 21 pensiju plānā.

Latvijā ir izveidota triju līmeņu pensiju sistēma. Pirmā līmeņa pensijas maksā tagadējiem pensionāriem no budžetā iekasētajiem sociālajiem maksājumiem. Otrais jeb fondēto pensiju līmenis paredz, ka daļa no strādājošo sociālajām iemaksām tiek ieguldīta finanšu sektorā. Savukārt trešajā līmenī darbojas privātie pensiju fondi, kuros līdzekļus var iemaksāt brīvprātīgi.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika "Latvenergo": Baltija ir ceļā uz energoapgādes drošumu

Ar funkcionējošu sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļiem Lietuvā, Polijā un drīzumā Somijā, kā arī vērtīgu Inčukalna pazemes gāzes krātuvi Baltija ir ceļā uz energoapgādes drošumu, AS "Latvenergo" Elektroenerģijas tirgus apskatā norāda uzņēmuma Enerģijas vairumtirdzniecības direktors Guntis Lūsis un vecākā tirdzniecības analītiķe Rodika Prohorova.

Ekonomika Tuvākajā laikā plānots sākt darbu pie nodokļu politikas pārskatīšanas

Tuvākajā laikā ir plānots sākt darbu pie nodokļu politikas pārskatīšanas, sestdien pēc valdības deklarācijas veidošanas darba grupas par nodokļu politiku tikšanās aģentūrai LETA pavēstīja Nacionālās apvienības (NA) pārstāvis Uģis Mitrevics.

Ekonomika Pavasarī vairākām produktu grupām cenas varētu samazināties

Pavasarī vairākām produktu grupām cenas varētu samazināties, sacīja Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe.

Ekonomika Rīgas viesnīcās gultasvietu noslogojums septembrī bija 53,9%

Rīgas viesnīcās gultasvietu noslogojums šogad septembrī veidoja 53,9%, kas ir mazāk ne šogad jūlijā un augustā, bet tāpat kā jūnijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie dati.

Lasiet arī

Pasaule ISW: Krievi zina, ka nespēs liegt Ukraiņiem šķērsot Dņepru

Krievi zina, ka nespēs liegt Ukrainas bruņotajiem spēkiem šķērsot Dņepru, vēsta ASV Kara studiju institūts (ISW).

Sabiedrība Tavars: Jāmeklē risinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību

Turpinot darbu pie jaunās valdības deklarācijas projekta, jāmeklē rsinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību, intervijā Latvijas Radio sacīja politiskā spēka "Apvienotais saraksts" (AS) frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Sabiedrība Politologs: Šaubos, ka jaunā valdība būs ilglaicīga

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesors, politologs Juris Rozenvalds, šaubās, ka jaunā valdība būs ilglaicīga.