• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


“Cilvēki šķendējas un skaita katru kapeiciņu" - Liepājas tirgus stāsti (+FOTO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
liepajniekiem.lv 10:06, 26.09.2022

“Vakarrīt Pētertirgū par 40 centiem nopirku diļļu buntiņu. Atnāk ciemos kaimiņiene, pensionāre krietnos gados, un saka: “Ai, cik smukas un smaržīgas dilles! Nopērc, lūdzu, man arī.” Šodien atnāku uz tirgu un buntiņš diļļu maksā jau 50 centus. Es viņai zvanu un saku: “Dilles tagad maksā 50 centus, vai pirkt?” Viņa: “Bet kāpēc?” “Jo cenas aug!” atbildu. Kaimiņiene brīdi padomāja un noteica: “Nu labi, Dievs ar tevi, pērc!” - portālam liepajniekiem.lv pastāstījusi pensionāre Alla.Viņa cenšoties iepirkties reizi nedēļā, un cenu straujās izmaiņas esot ļoti jūtamas, piemēram, ja iepriekš zupas kaulus pirkusi par aptuveni 70 centiem, tad tagad tie maksājot 1,25 eiro.

Seniore, gatavojoties ziemai, sasaldējusi zaļumus, tāpat jau laikus nodrošinājusies ar jauniem apaviem – tos aizvadītās ziemas beigās nopirkusi sezonas preču izpārdošanā.

Visvairāk kundze nobažījusies par savu gados veco kaimiņieni, kura esot slima un saņemot mazu pensiju. Bērni kaimiņienei dzīvojot Krievijā, tagad sankciju dēļ viņi mātei naudu nevarot atsūtīt.

"Krējums “Valmiera" atbildot uz jautājumu, kura produkta sadārdzinājums pēdējā laikā visvairāk “iekritis acīs”, saka pie Jūras ielas veikala “Top!” sastaptā Aija. Vēl pirms pāris nedēļas viņas nosauktais skābais krējums maksājis 1,80 eiro, tagad jau “divus eiro ar kapeikām”.

“Faktiski neilgā laikā cenas uzlēkušas visiem piena produktiem. Arī maizei – tā kļuvusi dārgāka par aptuveni 20 centiem,” pauž sieviete, piebilstot, ka nupat arī uzzinājusi, ka viņas mobilo sakaru operators tūlīt grasās paziņot par tarifu celšanu.

Kāda ilggadējā “Pētertirgus” lauku labumu pārdevēja, kura gan vēlējās palikt anonīma, saka:

“Protams, ka cilvēki šķendējas par cenām un skaita katru kapeiciņu. Taču es strādāju citādāk nekā pārējie – man sava prece un es varu dot atlaides. Par to esmu priecīga, jo cilvēki vienmēr ies tur, kur var nopirkt lētāk.”

Pārdevēja tirgū strādājot 35 gadus un atceras, ka agrāk pie viņas stenda pēc tomātiem pircēji stāvējuši garā rindā. Tagad priecājas, ka ik pa laikam kāds pienāk un vismaz nopērk ķiploku galviņu. “Cilvēku maciņi kļuvuši krietni plānāki. Diemžēl tas tā ir. Labā ziņa tā, ka tirgus tomēr ir tā vieta, kur var kaulēties. Veikalā to nevar darīt.”

Tirgotāja novērojusi, ka naskāk kaulējas krievu tautības cilvēki, kuri uzreiz paģērē atlaidi. Latvieši šajā ziņā esot kautrīgāki. “Bet es viņus pamācu, ka kaulēties vajag!”

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika "Latvenergo": Baltija ir ceļā uz energoapgādes drošumu

Ar funkcionējošu sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļiem Lietuvā, Polijā un drīzumā Somijā, kā arī vērtīgu Inčukalna pazemes gāzes krātuvi Baltija ir ceļā uz energoapgādes drošumu, AS "Latvenergo" Elektroenerģijas tirgus apskatā norāda uzņēmuma Enerģijas vairumtirdzniecības direktors Guntis Lūsis un vecākā tirdzniecības analītiķe Rodika Prohorova.

Ekonomika Tuvākajā laikā plānots sākt darbu pie nodokļu politikas pārskatīšanas

Tuvākajā laikā ir plānots sākt darbu pie nodokļu politikas pārskatīšanas, sestdien pēc valdības deklarācijas veidošanas darba grupas par nodokļu politiku tikšanās aģentūrai LETA pavēstīja Nacionālās apvienības (NA) pārstāvis Uģis Mitrevics.

Ekonomika Pavasarī vairākām produktu grupām cenas varētu samazināties

Pavasarī vairākām produktu grupām cenas varētu samazināties, sacīja Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe.

Ekonomika Rīgas viesnīcās gultasvietu noslogojums septembrī bija 53,9%

Rīgas viesnīcās gultasvietu noslogojums šogad septembrī veidoja 53,9%, kas ir mazāk ne šogad jūlijā un augustā, bet tāpat kā jūnijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie dati.

Lasiet arī

Pasaule Varšavā pie Krievijas vēstniecības atklāta Krievijas agresijas upuru aleja

Varšavā velo un pastaigu maršruts pie Krievijas vēstniecības nodēvēts par Krievijas agresijas upuru aleju, paziņojis Polijas specdienestu koordinācijas ministra pārstāvis Staņislavs Žarins.

Sabiedrība Latvijas vēstniece Kiprā būs Ieva Briede

Valsts prezidents Egils Levits pagājušajā nedēļā uzticējis Latvijas vēstnieces pienākumus Kiprā veikt Ievai Briedei, kura ir arī Latvijas vēstniece Grieķijā.

Izklaide Pirmdienas joku deva

Smejies vesels!