• Ādolfs,
  • Ilgonis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ķirsis esot atradis kompromisu Sarkandaugavas pārvada būvniecības izmaksās

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 15:11, 02.07.2022


Pašvaldība ar būvnieku ir atradusi kompromisu tilta pār dzelzceļu Sarkandaugavā būvniecības izmaksu pārrēķināšanai, un šobrīd sarunas ir iegājušas fināla fāzē, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" stāstīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis (JV).


Foto: LETA

Pēc viņa teiktā, ir panākta vienošanās par būvniecības izmaksu pārrēķina formulu, un patlaban tiek rēķināts, cik tas sanāks naudas izteiksmē. Dažādas būvdarbu pozīcijas tiks indeksētas atšķirīgi, jo arī izmaksu pieaugums par dažādiem materiāliem ir bijis atšķirīgs, piemēram, metāla un bitumena izstrādājumiem cenas augušas straujāk.

Ķirsis uzsvēra, ka indeksācija tiks veikta tikai par laika periodu no 24.februāra, kad Krievijas armija sāka pilna apmēra iebrukumu Ukrainā. Viņš skaidroja, ka neparedzami apstākļi iestājās tikai pēc šī datuma, bet materiālu izmaksu izmaiņas pirms tam ir uzskatāmas par biznesa risku, ar kuru uzņēmējiem vajadzēja rēķināties.

Vicemērs atkārtoti apliecināja, ka būvniecības izmaksu sadārdzinājuma un tam sekojošās indeksācijas dēļ nevieni iesāktais objekts Rīgas satiksmes infrastruktūrā nepaliks pusratā, tai skaitā arī tiltu pār dzelzceļu Sarkandaugavā ir plānots pabeigt šā gada rudenī.

Kā ziņots, jūnija sākumā tika lēsts, ka minētā objekta būvniecība Rīgas pašvaldībai varētu izmaksāt pat par 1,2 miljoniem eiro dārgāk, nekā bija plānots iepriekš.

Sadārdzinājuma apmērs varētu būt līdz 15% no atlikušās līguma summas 8,3 miljoniem eiro, tomēr domes amatpersonas pauda cerību, ka tas būs mazāks.

Projekta īstenošana kļuvusi dārgāka Krievijas sāktā kara Ukrainā un pret Krieviju un Baltkrieviju ieviesto sankciju dēļ.

Piemēram, pašlaik būtisks izaicinājums esot būvniekiem nodrošināt bitumena piegādes ceļa seguma asfaltēšanai. Ja kādreiz bitumenu piegādāja no Krievijas un Baltkrievijas, tad tagad piegādes notiekot no Polijas. Ņemot vērā, ka arī Lietuvā bitumena rūpnīca pašlaik nedarbojas, ceļu būves uzņēmumi lielākoties cenšoties atvest bitumenu no Polijas.

Jūnija sākumā būvnieki atklāja, ka kavēsies arī betona aizsargbarjeru piegāde, kas varētu notikt rudenī, un tās pašlaik plānots uzstādīt novembra otrajā pusē.

Taču, neraugoties uz šiem izaicinājumiem, būvnieki cer šī gada beigās vai nākamā gada sākumā projektu pabeigt un tiltu nodot ekspluatācijā.

LETA jau ziņoja, ka Sarkandaugavas pārvada būvnieki pilnsabiedrības "Personu apvienība OTC" jūnija sākumā pakāpeniski atsāka pārvada būvdarbus, taču vienošanās par pieaugošo izmaksu kompensāciju ar Rīgas domes Satiksmes departamentu vēl nebija panākta, aģentūru LETA informēja pilnsabiedrības dalībnieka "LNK Industries" pārstāvji.

Sarkandaugavas pārvada Rīgā būvnieki iepriekš bija lūguši pagarināt darbu tehnoloģisko pārtraukumu līdz 16.maijam. Sarkandaugavas satiksmes pārvadā līdz 2.maijam bija tehnoloģiskais pārtraukums, kas iepriekš tika pagarināts, pamatojoties ar darbu veikšanai nepiemērotiem meteoroloģiskiem laikapstākļiem. Darbu izpildei bija nepiemērota gaisa temperatūra.

Pašvaldībā informēja, ka 2.maijā Rīgas domes Satiksmes departaments no pilnsabiedrības "Personu apvienība OTC" saņēma vēstuli ar lūgumu pagarināt tehnoloģisko pārtraukumu līdz 16.maijam saistībā ar darbu veikšanai nepieciešamo materiālu piegāžu kavējumiem.

Rīgas domes Satiksmes departaments noslēdzis 42,5 miljonus eiro vērtu līgumu ar apvienību "OTC" par jauna satiksmes pārvada būvniecību Sarkandaugavā.

Līgums paredz veikt 1.kārtas būvniecību satiksmes pārvadam pāri Saulkrastu virziena dzelzceļa sliežu ceļiem. Būvprojekts paredz transporta risinājumus autotransportam, kājāmgājējiem un velobraucējiem, kā arī tiks izbūvēti krustojumi un piebraucamie ceļi.

Plānots, ka pārvada izbūve atrisinās dzelzceļa pārbrauktuves Tilta ielā satiksmes sablīvējumus, atvieglojot satiksmi Sarkandaugavā un tādējādi būtiski paaugstinot satiksmes drošību, norāda pašvaldībā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika No Baltijas valstīm Latvijā visvairāk iedzīvotāju ar brīviem līdzekļiem

Starp Baltijas valstīm vismazāk iedzīvotāju ar brīvi pieejamiem finanšu līdzekļiem ieguldījumu veikšanai ir Igaunijā, kamēr Latvijā to ir visvairāk, informē bankas "Citadele" pārstāvji, atsaucoties uz augustā veiktu aptauju.

Ekonomika Tirgotāju asociācija: pārtikas cenas septembrī Latvijā samazinās

Pārtikas cenas septembrī Latvijā samazinājās, pauda Latvijas Tirgotāju asociācijā (LTA), atsaucoties uz regulāri veikto pārtikas preču salīdzinājumu tirdzniecības vietās Latvijā.

Ekonomika Pedagogu darba samaksas pieaugumam nākamgad novirzīs papildu 91,3 miljonus eiro

No kopumā piešķirtiem papildu 119,7 miljoniem eiro prioritāro pasākumu īstenošanai izglītības un zinātnes jomā nākamgad 91,3 miljoni eiro tiks novirzīti pedagogu darba samaksas pieauguma grafika īstenošanai pirmsskolas, vispārējā un profesionālajā, profesionālajā ievirzē un interešu izglītībā, kā arī augstākajā izglītībā.

Ekonomika Latvijas Banka piedāvā noapaļot maksājumus skaidrā naudā

Latvijas Banka izstrādājusi Maksājuma skaidrā naudā gala summas noapaļošanas likuma projektu, aģentūrai LETA apstiprināja centrālajā bankā.

Lasiet arī

Sabiedrība IZM: skolēns var mainīt otrās svešvalodas izvēli pamatskolas vecākajās klasēs

Apgalvojums, ka skolēns nevarētu iegūt pamatizglītību, mainot otrās svešvalodas izvēli pamatskolas vecākajās klasēs, neatbilst patiesībai, šodien parlamentā uzsvēra Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārā sekretāre Silvija Reinberga, noliedzot publiski izskanējušos apgalvojumus.

Kriminālziņas Dreiliņos atsavināts plašs klāsts narkotiku (+FOTO)

Pagājušonedēļ Valsts policija saņēma informāciju par pļavā novietotu automašīnu ar narkotikām. Aizdomās par šo vielu glabāšanu realizācijas nolūkā tika aizturēta kāda sieviete un nepilngadīgs jaunietis, ziņo Valsts policija.

Sabiedrība Tiek plānota akcīzes celšana alum. Pēc alus darītāju domām - netaisnīgi

Latvijas Alus darītāju savienība iebilst pret plānoto akcīzes nodokļa paaugstināšanu alum, otrdien valdības sēdē sacīja Latvijas Alus darītāju savienības valdes priekšsēdētājs Pēteris Liniņš.

Veselība Jūrmalas slimnīcā trūkst speciālistu - veidojas garas rindas

Speciālistu trūkuma un iekārtu pilnas noslodzes dēļ Jūrmalas slimnīcā veidojas rindas uz izmeklējumiem, informēja SIA "Jūrmalas slimnīca" pārstāve Velta Vasiļevska.