• Evija,
  • Jogita,
  • Raita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Infektoloģe raksturo situāciju, ko radījis kovids un pērtiķu bakas (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LSM.LV 15:47, 16.10.2022


Covid-19 vīruss ir bijis ne vien ļoti liels izaicinājums visai pasaulei, bet arī pilnībā mainījis infektologu priekšstatus par vīrusiem un to dabu, vēsta Re.TV.


Foto: LETA

“Praktiskā infektoloģija šeit un šodien” ir ārstiem un jomas speciālistiem domāta konference, kurā īpašu uzmanību velta tieši praktisku gadījumu analīzei. Un galvenais mērķis – ne tikai infektologiem, bet ikvienam kolēģim nodot ziņu, ka vismaz infekciju pasauli pēdējā laika slimības apgriezušas kājām gaisā.

"Problemātika, "pateicoties" kovidam un pērtiķu bakām, izveidojusies tāda, ka mēs ļoti reāli sastapāmies ar to, ko mēs zinājām. Izmainās infekcijas slimībām raksturīgās paradigmas. Tas, pie kā esam pieraduši, uz ko orientējamies, piemēram, ja simptoms tāds, kontakts tāds un epidēmija tāda, tad ir slimība "x", bet izrādījās, ka viss mainās. Piemēram, tas, ar ko slimoja bērni, tagad ir pieaugušajiem, kas bija vasarā, tagad ir ziemā. Tāpēc mēs nolēmām šīsdienas konferenci izmantot tam, lai parunātu par citām infekcijām un saprastu, kurā virzienā iet šīs izmaiņas," skaidro RSU Infektoloģijas katedras vadītāja Ludmila Vīksna.

Viens no galvenajiem secinājumiem – jāpaplašina izmeklējumi laboratorijās.

"Uzreiz var noteikt nevis vienu ierosinātāju, bet, piemēram, 20 ierosinātājus, kas varētu būtiski paātrināt diagnostiku tajā laikā, kamēr izveidosies citi priekšstati, pareizi priekšstati par tagadējām slimībām," norāda infektoloģe.

Atsevišķa uzmanība tika veltīta ieilgušam kovidam, kā to atpazīt un ko darīt, jo aizvien biežāk ārsti satiek pacientus, kuri kovida sekas izjūt vēl ilgi pēc tā pārslimošanas un dažkārt pat nesaista esošo veselības stāvokli ar pārslimoto infekciju.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Ceturtdien Latvijā reģistrēti 395 Covid-19 gadījumi; 4 mirušajiem

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 395 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par četru ar šo vīrusu inficēto pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Trešdien Latvijā reģistrēti 498 Covid-19 gadījumi; 2 mirušie

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 498 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par divu ar šo vīrusu inficēto pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Otrdien Latvijā reģistrēti 645 Covid-19 gadījumi

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 645 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Latvijā slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits samazinājies līdz 272

Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās ievietoto ar Covid-19 inficēto pacientu skaits ir samazinājies no 278 līdz 272, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija.

Lasiet arī

Sabiedrība Ar remigrācijas koordinatoru atbalstu Latvijā atgriezušās 1842 personas

Divu gadu laikā, no 2021.gada marta līdz 2023.gada septembrim, ar remigrācijas koordinatoru atbalstu Latvijā atgriezušās 1842 personas, teikts Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotajā plānā darbam ar diasporu 2024.-2026.gadam, kas nodots starpresoru saskaņošanai.

Kultūra Šodien, pirmajā adventē, iedegs Rīgas Ziemassvētku egles

Šodien, pirmajā adventē, plkst.16 Rātslaukumā un plkst.17 Doma laukumā iedegs Rīgas lielākās Ziemassvētku egles.

Interesanti fakti Ziemā Latvijas skudras izrāpās pie cilvēkiem (+VIDEO)

Interesantajā izstādē var uzzināt daudz jauna par čaklajiem kukaiņiem.

Ekonomika Elsperts: «Nauda kļuvusi dārgāka un pieejamība - stipri apgrūtināta» (+VIDEO)

Tirgus svaru kausi nosvērušies pircēju virzienā, radot augsni diskusijai par iespēju pārdevējam samazināt noskatītā īpašuma cenu 10-20% robežās.