• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


EZA pieņēmusi izvērtēšanai "Spikevax" vakcīnas devu

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
BB.LV 05:50, 30.09.2022

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir pieņēmusi izvērtēšanai revakcinācijai pieaugušajiem un pusaudžiem no 12 gadu vecuma jauno divvērtīgo "Spikevax" vakcīnas 50 mikrogrammu devu, kas ir piemērota Covid-19 vīrusa pamata celmam un omikrona variantiem BA.4 un BA.5, aģentūru LETA informēja "Moderna" Korporatīvās komunikācijas nodaļas vadītājs Lūks Mērsija Vilats.


Avots: BKUS

Vakcīna ir nākamās paaudzes divvērtīgā vakcīna, kas satur 25 mikrogrammus "Spikevax" un 25 mikrogrammus vakcīnas pret omikrona variantiem BA.4 un BA.5, kas rada bažas izplatības dēļ.

Vakcīna ir vērsta gan pret sākotnējo SARS-CoV-2 celmu, gan pret omikrona celma BA.4 un BA.5 apakšvariantiem.

"Moderna" izpilddirektors Stefans Bansels atgādināja, ka Eiropā nesen tika apstiprināta viņu BA.1 pielāgotā vakcīna, savukārt nākamā omikrona variantam BA.4-5 pielāgotā vakcīna tagad piedāvās otru iespēju, lai palīdzētu aizsargāt cilvēkus visā Eiropā, tuvojoties ziemas mēnešiem.

Uzņēmums "Moderna" līdz šim ir saņēmis atļaujas revakcinācijai lietot omikrona variantam pielāgotās divvērtīgās vakcīnas Amerikas Savienotajās Valstīs, Austrālijā, Kanādā, Eiropā, Japānā, Dienvidkorejā, Šveicē, Singapūrā, Taivānā un Apvienotajā Karalistē, kā arī ir iesniedzis pieteikumus regulatoriem citviet visā pasaulē.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Ceturtdien Latvijā reģistrēti 395 Covid-19 gadījumi; 4 mirušajiem

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 395 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par četru ar šo vīrusu inficēto pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Trešdien Latvijā reģistrēti 498 Covid-19 gadījumi; 2 mirušie

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 498 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par divu ar šo vīrusu inficēto pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Otrdien Latvijā reģistrēti 645 Covid-19 gadījumi

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 645 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Latvijā slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits samazinājies līdz 272

Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās ievietoto ar Covid-19 inficēto pacientu skaits ir samazinājies no 278 līdz 272, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija.

Lasiet arī

Sabiedrība Traģēdija Latgalē! No akas izcelts miris cilvēks

Latgalē svētdien no akas izcelts bojāgājis cilvēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Pasaule Varšavā pie Krievijas vēstniecības atklāta Krievijas agresijas upuru aleja

Varšavā velo un pastaigu maršruts pie Krievijas vēstniecības nodēvēts par Krievijas agresijas upuru aleju, paziņojis Polijas specdienestu koordinācijas ministra pārstāvis Staņislavs Žarins.

Sabiedrība Latvijas vēstniece Kiprā būs Ieva Briede

Valsts prezidents Egils Levits pagājušajā nedēļā uzticējis Latvijas vēstnieces pienākumus Kiprā veikt Ievai Briedei, kura ir arī Latvijas vēstniece Grieķijā.