• Guna,
  • Judīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Skolas direktors aicina dalīties ar personisko pieredzi par vakcināciju (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
COVID-19
LETA 15:34, 12.04.2021


Lai pārliecinātu pedagogus potēties pret Covid-19, vajadzētu dalīties ar personiskiem pieredzes stāstiem par vakcināciju, šodien preses konferencē žurnālistiem sacīja Raunas vidusskolas direktors Edgars Plētiens.


Foto: LETA

Viņš stāstīja, ka puse Raunas vidusskolas skolotāju ir gatava vakcinēties pret Covid-19, kamēr pārējiem pietrūkst uzticamas informācijas, lai pieņemtu lēmumu vakcinēties. Viņa ieskatā, tiem, kuri nav pārliecināti par vakcinācijas nepieciešamību, lieti noderētu izglītojoši un iedrošinoši personiski pieredzes stāsti par vakcināciju pret Covid-19.

Plētiens saviem kolēģiem rekomendē noskatīties Rīgas Stradiņa universitātes Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras vadītājas, profesores Jutas Kroičas prezentāciju par vakcināciju pret Covid-19.

Runājot par to, ka nākamajā dienā pēc vakcinācijas cilvēkiem var būt slikta pašsajūta, kuras dēļ viņi nevar pildīt darba pienākumus, Plētiens ieteica sazināties ar skolas vadību un vienoties par brīvu dienu. Savukārt veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) piebilda, ka jau tuvākajā laikā varētu tikt rasts risinājums par brīvas dienas nodrošināšanu tiem cilvēkiem, kuriem pēc vakcinācijas ir nogurums, temperatūra un viņi nav darbspējīgi.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) aicināja pedagogus vakcinēties, lai gādātu ne tikai par savu veselību, bet arī par sabiedrības drošību. Pateicoties vakcinācijai, vasarā skolēniem būs iespējams organizēt nometnes, interešu izglītības nodarbības un, iespējams, krietni mazākā formātā Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus.

Kā vēstīts, no šodienas vakcīna pret Covid-19 pienākas 52 392 pedagogiem, savukārt no 3.maija varētu sākt potēt atlikušos 23 924 pedagogus, žurnālistiem pavēstīja veselības ministrs.

No šodienas visā valstī vakcinē bērnudārzu, speciālo skolu, 1.-6.klašu un 50 drošo pašvaldību vispārizglītojošo skolu skolotājus. Vienlaikus aptuveni 15 000 pedagogu šobrīd ir pieteikušies pa tālruni 8989 vai "manavakcina.lv". Turklāt sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) vakcinējamo pedagogu saraksti tiks atjaunoti ik nedēļu.

Plānots, ka IZM sūtīs Nacionālajam veselības dienestam (NVD) sarakstu ar visām personām, kuras atbilst prioritārajai grupai, un šie saraksti tiks salīdzināti ar pieteikumiem, kas saņemti "manavakcina.lv" un pa tālruni 8989. Tālāk personas tiks sadalītas pa vakcinācijas iestādēm un varēs gaidīt uzaicinājumu.

Savukārt no aprīļa beigām plānots sākt kolektīvo vakcināciju. Lai to nodrošinātu, izglītības iestādes veidos sarakstus ar vakcinējamiem pedagogiem, bet pēc tam šos sarakstus nosūtīs vakcinētājiem, kuri tiks publicēti NVD mājaslapā. Vakcinētāji vienosies ar izglītības iestādi par konkrēto datumu, organizējot izbraukuma vakcināciju. Minimālais kolektīvā pieteikuma personu skaits ir 25.

Vaicāts par vakcīnu izvēles iespēju, Pavļuts sacīja, ka tas notiktu tikai gadījumā, ja kādā konkrētā vakcinēšanas punktā būtu pieejamas vairākas vakcīnas. Tādā gadījumā konkrēto vakcīnu pacients izvēlēsies kopā ar ārstniecības personu, tomēr iespēja izvēlēties jau iepriekš, kādu vakcīnu izmantot, netiks nodrošināta, skaidroja Pavļuts.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

COVID-19 Ceturtdien Latvijā reģistrēti 395 Covid-19 gadījumi; 4 mirušajiem

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 395 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par četru ar šo vīrusu inficēto pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Trešdien Latvijā reģistrēti 498 Covid-19 gadījumi; 2 mirušie

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 498 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par divu ar šo vīrusu inficēto pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Otrdien Latvijā reģistrēti 645 Covid-19 gadījumi

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 645 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Latvijā slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits samazinājies līdz 272

Aizvadītajā diennaktī Latvijas slimnīcās ievietoto ar Covid-19 inficēto pacientu skaits ir samazinājies no 278 līdz 272, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija.

Lasiet arī

Interesanti fakti Vilku medības šajā sezonā turpmāk atļautas tikai ar ikreizēju pieteikšanu

Valsts meža dienestā (VMD) sestdien, 9.decembrī, saņemta informācija par 292 vilku nomedīšanu, kā rezultātā vilku medības šajā medību sezonā turpmāk atļautas tikai ar ikreizēju pieteikšanu, informē VMD.

Sports Čakša nosoda SOK lēmumu ļaut KF sportistiem piedalīties olimpiskajās spēlēs

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un ministre Anda Čakša (JV) nosoda Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu ļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties neitrālu sportistu statusā, liecina IZM un ministres paziņojumi tviterī.

Kultūra Kijivā demontēts piemineklis komandierim Nikolajam Ščoram

Sestdien Kijivā demontēts piemineklis pilsoņkara komandierim Nikolajam Ščoram, kas ilgu laiku tika uzskatīts par vienu no Ukrainas galvaspilsētas slavenākajiem pieminekļiem.

Sabiedrība Kāpēc Latvijas ieslodzīto dzīve šogad kļuvusi cilvēcīgāka (+VIDEO)

Desmit būtiski uzlabojumi, kas veikti ar Eiropas Savienības palīdzību.