Zinātnieki un nozares speciālisti palīdz patērētājiem veikt veselīgas izvēles ikdienā.
"Šobrīd jo īpaši ir jāpievērš uzmanība, lai pārtika glabātos vēsumā, īpaši, gaļas, piena un zivju produkti, jo karstumā baktērijas pārtikā dubultojas ik pēc 20 minūtēm. Šādus produktus noteikti nedrīkst turēt ārpus ledusskapja ilgāk par 2 stundām pat tad, ja tie ir pagatavoti. Tos noteikti nevajadzētu atstāt karstumā un uz svētku galda visu nakti," - norāda zinātniskā institūta "BIOR" direktore Olga Valciņa.
Gandrīz 70% eiropiešu izrāda interesi par pārtikas nekaitīgumu, tomēr aptuveni 60% uzskata, ka pārtikas nekaitīguma informācija ir pārāk tehniska un izaicinoša, lai to saprastu.
"Visā Eiropā patērētāji katru dienu izvēlas, ko pirkt un ko ēst, ņemot vērā tādus faktorus kā izmaksas, garša, ilgtspējība un pārtikas izcelsme. Pateicoties Eiropas Savienības ievērotajiem augstajiem pārtikas nekaitīguma standartiem, patērētāji var paļauties, ka neatkarīgi no tā, ko viņi nolemj iegādāties un patērēt, tas ir drošs ēšanai. Kampaņas #Safe2Eat mērķis ir izveidot saikni starp pārtikas nekaitīguma zinātni un pārtiku, ko mēs baudām ikdienā, ļaujot cilvēkiem ar pārliecību izdarīt apzinātu izvēli," iezīmēja Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādes (EFSA) izpilddirektors Bernhards Urls.
Informatīvā kampaņa Safe2Eat tiek rīkota visā Eiropā jau ceturto gadu, lai skaidrotu iedzīvotājiem aktuālus jautājumus par ES pārtikas nekaitīgumu un kvalitāti, kas ir zinātniski pamatota. Kampaņā zinātnieki un nozares speciālisti palīdz patērētājiem veikt veselīgas izvēles ikdienā, izvēloties pārtiku sev un savai ģimenei.