• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Neiroķirurgi: «Smadzenes nav viss, bet bez smadzenēm viss nav nekas!» (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 18:25, 05.06.2024


Ārstiem palīgā nāks mākslīgais intelekts un paplašinātās realitātes tehnoloģijas.


Drīzumā būs iespējams digitalizēt mūsu smadzenes.

2024.gada 14.jūnijā Rīgā sāksies 15. Baltijas Neiroķirurgu asociācijas kongress, kas pulcēs aptuveni 200 dalībniekus no 16 valstīm - ne tikai no Baltijas, bet arī Zviedrijas, Čehijas, Beļģijas, Austrijas, Francijas, Vācijas, Itālijas, Horvātijas, Serbijas, Apvienotās Karalistes, ASV, Moldovas, Ukrainas, Indonēzijas u.c. Neiroķirurģiju kongresā pārstāvēs ne tikai vadošie Latvijas speciālisti, bet ārzemēs gūtajā pieredzē dalīsies arī vairāki tur strādājošie Latvijas ārsti un rezidenti. Kongresu atklās veselības ministrs Hosams Abu Meri.

"Baltijas Neiroķirurgu asociācijas kongress pandēmijas un ģeopolitiskās situācijas dēļ nebija noticis sešus gadus, bet kolēģu iniciatīva, ka nepieciešams tikties un diskutēt par jomā svarīgiem jautājumiem, deva pārliecību par kongresa nepieciešamību. Jau piekto reizi tas notiks Latvijā un, aicinot lektorus, dalībniekus, guvām pārliecību, cik ļoti kongress tieši šobrīd ir nepieciešams, lai dalītos zināšanās un rastu atbildes dažādiem jautājumiem, paplašinātu kontaktus, kas īpaši noder konsultācijas iespējām sarežģītākās ārstēšanas epizodēs. Jomas speciālistu pulcēšanās tik kuplā skaitā vēlreiz apliecina teiciena: "Smadzenes nav viss, bet bez smadzenēm viss nav nekas!" būtību. Dalību kongresā ir apstiprinājuši ne tikai Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vadošie neiroķirurgi, bet arī latviešu neiroķirurgi, kuri praktizē Austrijā, Vācijā, Beļģijā un ASV. Ļoti novērtējam vairāku Latvijas ārstu, rezidentu atsaucību, kuri strādā ārzemēs un kongresā piekrituši dalīties tur gūtajā pieredzē, piemēram, Latvijā retu patoloģiju ārstēšanā," gandarīts Latvijas Neiroķirurgu asociācijas vadītājs, Dr.med, asoc.profesors Kaspars Auslands.

Kongresā notiks plenārsēdes, kurās Baltijas un citu valstu neiroķirurģijas jomas zinātnieki un praktiķi iepazīstinās ar novitātēm neiroonkoloģijā, galvas smadzeņu asinsvadu, mugurkaulāja un muguras smadzeņu saslimšanu ārstēšanā, smadzeņu traumas pacientu aprūpē, funkcionālo traucējumu un sāpju ārstēšanā u.c. jaunumiem. Runājot par neiroonkoloģiju, tiks apspriesta galvas smadzeņu labdabīgu un ļaundabīgu audzēju diagnostika, ārstēšanas un kompleksas terapijas (staru terapija, ķīmijterapija) jaunumi, personalizēta medicīna ārstēšanas rezultātu uzlabošanai.

Tāpat tiks apspriestas Neiroķirurģijas attīstības perspektīvas, jauno ārstu apmācība Baltijā un Eiropā, moderno tehnoloģiju pielietošana (augmentētā, virtuālā realitāte, robotu tehnoloģijas, minimāli invazīvas pieejas, neiroendoskopija u.c.). Vēl Baltijas Neiroķirurgu asociācijas kongresa Baltijas paredzēts atskats uz nozares attīstību Latvijā, Igaunijā un Lietuvā, apspriest dažādas iespējas funkcionālo problēmu un sāpju ārstēšanā, asinsvadu patoloģiju, insulta ārstēšanas iespējas, dažādu galvas traumas patoloģiju ārstēšanu, mugurkaula saslimšanu neiroķirurģisku ārstēšanu u.c. aktuālas tēmas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Kā rīkoties, ja ir alerģija pret mājdzīvnieku: iesaka ārsts (+VIDEO)

Jutība pret dzīvniekiem var attīstīties arī situācijā, kad tieša kontakta nav.

Veselība Kādi hormoni nepieciešami latviešu vīrietim, lai viņš būtu laimīgs (+VIDEO)

Vielu disbalansu veicina kaitīgie ieradumi, kā smēķēšana un pārmērīga alkohola lietošana.

Veselība Veicināt zāļu pieejamību un uzraudzību

Lai veicinātu zāļu un medicīnas ierīču uzraudzību un pieejamību, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija trešdien, 12.jūnijā, trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Farmācijas likumā.

Veselība Veterinārārsti brīdina par nāvējošu parazītu, ko suns var salasīt dārzā

Lai dzīvnieks nesaslimtu, jāievēro daži vienkārši noteikumi.

Lasiet arī

Veselība Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā pacients izdarījis pašnāvību

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā pacients izdarījis pašnāvību, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Linda Rudzroga.

Sabiedrība Maksas neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumi Latvijā pieaugs par 9%

Pērn mazāk nekā divas trešdaļas pacientu maksāja ārstiem, kuri ieradās viņu mājās.

Veselība Pērn Latvijā veikti 210 klīniskie pētījumi

Latvijā pagājušajā gadā kopumā veikti 210 klīniskie pētījumi, teikts Veselības ministrijas (VM) saskaņošanai iesniegtajā informatīvajā ziņojumā.

Veselība Latvijā ar demenci slimo ap 8500 cilvēki

Latvijā ar demenci slimo ap 8500 cilvēki, informēja Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā (RPNC).