• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Nefrologi Latvijā pieņems pacientus bez ārsta nosūtījuma un bez maksas (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 07:22, 30.05.2024


Hronisku nieru slimība ir septītais izplatītākais nāves riska faktors globāli.


Ir nepieciešams rūpēties par svarīga orgāna ārstēšanu.

Līdz 31.maijam notiks Nieru veselības nedēļa, kas šogad akcentēs problēmas un risinājumus, kas saistīti ar hronisku nieru slimību. Nieru veselības nedēļa sāksies ar pacientu atbalsta gājienu, turpināsies ar izglītojošām lekcijām un citām aktivitātēm, bet noslēgsies ar bezmaksas konsultācijām Paula Stradiņa slimnīcā.

Starptautiskā Nefrologu asociācija, Eiropas Nefrologu asociācija un Amerikas Nefrologu asociācija ir vienojušās par kopīgu paziņojumu un aicinājumu Pasaules Veselības organizācijai iekļaut hronisku nieru slimību (HNS) starp globālajām prioritātēm pasaules valstu dienaskārtībā, jo HNS izvirzās starp galvenajiem nāves izraisītājiem un ir septītais izplatītākais nāves riska faktors globāli. Pasaulē ir aptuveni 850 miljoni HNS slimnieku, informē Latvijas Nefrologu asociācijas prezidente, virsārste Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Nefroloģijas centrā, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore, nefroloģe Ieva Ziediņa.

Viņa skaidro, ka hroniskas nieru slimības izplatību, aktualitāti un smagumu ietekmē tas, ka HNS ir saistīta ar citām izplatītām slimībām - tādām kā diabēts, hipertensija, hroniska sirds mazspēja un citām. Tāpat HNS ir saistīta ar bojājumiem citos orgānos, un pēdējā laikā HNS ir visstraujāk pieaugošais nāves cēlonis pasaulē, tostarp, arī Latvijā. Tie kopā ar atbalstu pacientiem ir galvenie uzsvari šā gada Nieru veselības nedēļai, lai gan savu aktualitāti nav zaudējusi arī iepriekšējo gadu devīze "Noskaidro savu nieru veselību!", jo nav mainījies tas, ka cilvēks neizjūt simptomus problēmām nierēs, kuras piezogas nemanāmi, bet agrīna diagnostika ir izšķiroša.

Šā gada Nieru veselības nedēļas ietvaros būs iespēja pierakstīties uz bezmaksas konsultācijām pie nefrologa:

Piektdien, 31.maijā, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā, Rīgā, Pilsoņu iela 13. Pieteikšanās iepriekš, zvanot pa tālruni 67045145.

Daugavpilī 4.jūnijā no plkst.16.00 līdz plkst.18.20 bezmaksas konsultācijas būs Daugavpils Reģionālās slimnīcas 2. stāvā, Daugavpils, Vasarnīcu iela 20. Pieteikšanās iepriekš, zvanot pa tālruņa numuru 65422419.

Valmierā 5.jūnijā no plkst.14.00 līdz plkst.17.00 bezmaksas konsultācijas būs Vidzemes slimnīcā, Valmierā, Jumaras ielā 195. Pieteikšanās iepriekš, zvanot pa tālruņa numuriem 64202603 vai 64202601.

Vienas vizītes laiks - 20 minūtes. Vietu skaits uz bezmaksas konsultācijām ir ierobežots. Konsultācijai ir vairāk izglītojošs un informējošs raksturs, nav nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums, tās laikā medikamenti, analīžu un izmeklējumu nosūtījumi netiks izsniegti.

"Cilvēkiem katra slimība nav izolēta, tā ietekmē citus orgānus, un nieru slimības nav izņēmums, taču satraucošākais ir mirstības pieaugums hroniskas nieru slimības rezultātā. Ar to jārēķinās gan valstij, nodrošinot ārstēšanu un medikamentus, gan sabiedrībai, izvēloties veselīgāku dzīvesveidu un savlaicīgus testus," rezumē Ieva Ziediņa.

Nieru veselības nedēļu organizē Latvijas Nefrologu asociācija sadarbībā ar Latvijas Nieru slimnieku asociāciju.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Veselība Kā tikt galā ar pavasara norovīrusu, iesaka mediķi (+VIDEO)

Svarīgi ir atpūsties, patērēt daudz šķidruma un elektrolītu, lai papildinātu tos, kas zaudēti vemšanas un caurejas dēļ.

Veselība Parlamentā vērtēs iniciatīvu par medicīnas aprūpi bez rindām

Nākamnedēļ, 13.martā, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdē vērtēs iedzīvotāju iniciatīvu par medicīnas aprūpi bez rindām.

Veselība Kā izārstēt saaukstēšanos: noteikumi rīkles un deguna skalošanai (+VIDEO)

Pat bez ārsta jūs varat atvieglot savu stāvokli ar vienkāršām metodēm.

Veselība Kādas slimības tavas atvases var atnest no bērnudārza (+VIDEO)

Bērnu diagnozes var izrādīties bīstama “dāvaniņa” citiem mājiniekiem.