• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pērn par kaitējumu veselībai izmaksāti vairāk nekā 1,3 miljoni eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 18:27, 12.04.2024


Pagājušajā gadā Ārstniecības riska fonds par kaitējumu veselībai pieņēmis lēmumu izmaksāt atlīdzību kopumā vairāk nekā 1,3 miljonu eiro apmērā, aģentūra LETA noskaidroja Veselības inspekcijā (VI).


Foto: LETA

Kopumā pērn Ārstniecības riska fondā par iespējamu kaitējumu veselībai izskatīti 172 personu iesniegumi, no kuriem 44 gadījumos ir konstatēts kaitējums. 128 iesniegumos fonds kaitējumu nav konstatējis un atlīdzības izmaksa atteikta.

Salīdzinoši 2022.gadā Ārstniecības riska fondā par iespējamu kaitējumu veselībai tika izskatīti 146 personu iesniegumi un kaitējums tika konstatēts 37 gadījumos, kad atbilstoši tika pieņemts lēmums par atlīdzības izmaksu kopumā 1,2 miljonu eiro apmērā.

VI skaidro, ka, ja ārstniecības personas ar savu darbību, vai tieši otrādi, bezdarbību, ārstniecības laikā, vai arī apstākļi ārstniecības laikā pacienta veselībai vai dzīvībai radījuši kaitējumu, pacientam atbilstoši Pacientu tiesību likumam, ir tiesības uz atlīdzību par nodarīto kaitējumu veselībai. Tāpat pacientam ir tiesības uz atlīdzību par izdevumiem, kuri radušies par tālāko nepieciešamo ārstniecību, lai novērstu ārstniecības laikā nodarītā kaitējuma sekas.

Ārstniecības riska fonds atlīdzības pieprasījuma gadījumos veic ekspertīzi, sagatavo atzinumu, un izdod lēmumu par kaitējuma esamību vai arī kaitējuma neesamību, un atbilstoši pieņem lēmumu par atlīdzības izmaksu vai atteikumu.

2023.gadā fondā visvairāk no izskatītājiem pieprasījumiem bijuši traumatoloģijā - kopumā 34, kur kaitējums konstatēts astoņos gadījumos. Ķirurģijā izskatīti 22 atlīdzības pieprasījumi, no kuriem kaitējums konstatēts septiņos gadījumos, ginekoloģija un dzemdniecība izskatīti 22 pieprasījumi un kaitējums konstatēts septiņos gadījumos. Zobārstniecībā kopumā izskatīti 20 atlīdzības pieteikumi, bet kaitējums konstatēts trīs gadījumos, savukārt neiroloģijā un neiroķirurģijā izskatīti 18 atlīdzības pieprasījumi un kaitējums konstatēts piecos gadījumos.

Salīdzinoši, arī 2022.gadā visvairāk no izskatītājiem pieprasījumiem bijuši traumatoloģijā - kopumā 42, kur kaitējums konstatēts septiņos gadījumos. Zobārstniecībā izskatīti 19 atlīdzības pieteikumi, no kuriem kaitējums konstatēts trīs gadījumos, ķirurģijā tika izskatīti 18 pieteikumi - kaitējums tika konstatēts trīs gadījumos, ginekoloģijā un dzemdniecībā 17 pieteikumi, no kuriem kaitējums konstatēts septiņos gadījumos, bet neiroloģijā un neiroķirurģijā 12 pieteikumi, no kuriem kaitējums konstatēts septiņos gadījumos.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība HIV galvenais pārneses ceļš Latvijā ir heteroseksuālie kontakti (+VIDEO)

Testēšanas nedēļas ietvaros ikviens cilvēks, kurš nekad nav veicis testus uz C hepatītu un HIV, tiek aicināts prasīt savam ģimenes ārstam nosūtījumu uz testiem.

Veselība Apstiprina primārās veselības aprūpes attīstības plānu

Speciālisti definējuši optimālo ģimenes ārsta prakses modeli - pacientu skaitu, prakses pieejamību pacientiem darba dienās, elektronisku saziņu ar praksi; speciālistu skaitu ģimenes ārstu praksē, manipulācijas un sadarbības paplašināšanu ar vēl papildus speciālistiem (piemēram, fizioterapeitiem, uztura speciālistiem, vecmātēm); telpu nodrošinājumu un prakses aprīkojumu...

Veselība Atbalsta virzību uz optimālās ģimenes ārstu prakses modeli

Lai nodrošinātu vienota primārās veselības aprūpes pakalpojuma nodrošinājumu valstī, valdība šodien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) ieceri ieviest optimālās ģimenes ārstu prakses modeli.

Veselība Tuvojas vasara, jāpārskata diēta: padoms no farmaceita (+VIDEO)

Mūsu ķermeņiem ir nepieciešami dažādi vitamīni un minerālvielas, lai nodrošinātu organisma funkcijas un labsajūtu, it īpaši siltā un karstā laikā.

Lasiet arī

Veselība Latvijā ar demenci slimo ap 8500 cilvēki

Latvijā ar demenci slimo ap 8500 cilvēki, informēja Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā (RPNC).

Sabiedrība Militārās medicīnas kurss būtu jāapgūst arī praktizējošiem mediķiem

Militārās medicīnas kurss atbilstoši NATO vadlīnijām būtu jāapgūst arī praktizējošiem mediķiem, pauda Veselības ministrijā (VM).

Sabiedrība Virtuālais traumu simulators palīdzēs apmācīt militāros ārstus (+VIDEO)

Tas kļuva par pirmo Latvijas uzņēmuma vadīto konsorciju, kurš pieteicies Eiropas Aizsardzības fonda programmas grantam.

Veselība Pacients bija uz nāves robežas: Rīgas ārstu ziemas rūpes (+VIDEO)

"Mūsu klīnikas ikdienas darbā bieži sastopamies ar hipotermijas pacientiem".