• Laine,
  • Raimonds,
  • Vilnis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Apmēram katrs septītais lieto alkoholu no rītiem pēc smagām ballītēm (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 12:43, 09.04.2024


Gandrīz divas trešdaļas "slimnieku" jeb 65% dzer daudz ūdens.


Nepareizi ārstētas paģiras var izraisīt ilgstošu iedzeršanu.

Paradumu ‘salāpīties’ no rīta pēc pārmērīgas grādīgo dzērienu lietošanas atzīst 14% iedzīvotāju, no tiem, kas mēdz iedzert pāri mēram.

Kā parāda aptaujas dati, ūdens un miegs ir vispopulārākais pašsajūtas uzlabošanas paradums Latvijas iedzīvotājiem pēc pārmērīgas alkohola lietošanas. No respondentiem, kuriem mēdz gadīties iedzert par daudz alkohola, gandrīz divas trešdaļas jeb 65% dzer daudz ūdens, un vairāk nekā puse aptaujāto (54%) pašsajūtas uzlabošanai paļaujas uz miegu.

Savukārt ceturtā daļa jeb 25% - ēd sātīgu ēdienu, kā arī lieto pretsāpju līdzekļus, gandrīz tikpat liela daļa (18%) dzer stipru kafiju vai tēju, bet 14% - lai paliktu vieglāk, nākošajā rītā nedaudz iedzer alkoholu. Speciālos pretpaģiru uztura bagātinātājus lieto vien 3%, tajā pašā laikā vairāk nekā desmitā daļa (13%) no respondentiem, kuriem mēdz gadīties iedzert par daudz alkohola atzīst, ka neko īpašu pašsajūtas uzlabošanai nākamajā dienā nedara.

"Lai arī 21% iedzīvotāju norāda, ka nekad nepārspīlē ar alkoholiskajiem dzērieniem, bet 15% - nelieto alkoholu vispār, tomēr joprojām ir dzīva tradīcija "ārstēšos ar to, ko saslimu", it īpaši t.s. padomju laiku paaudzei - vecuma grupā no 45 līdz 54 gadi," uzsver eksperte Viktorija Mālniece.

Ūdens, kafija vai pretsāpju līdzekļi ir tradicionāli un šādos gadījumos protams var palīdzēt. "Pārsteidz samērā lielais skaits, kas atzīst, ka pēc pārmērīgas iedzeršanas nepalīdz sev nekādi! Iespējams, ka tas ir informācijas trūkums par speciālajiem līdzekļiem, to iedarbību", - pauž eksperte.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Latvijas urologi apgāž mītus par prostatu (+VIDEO)

"Kad nav sūdzību, tas nenozīmē, ka vēzis nevarētu attīstīties".

Veselība Šokējošs atklājums: Latvijā kaitīgi ieradumi meitenēm ir biežāk nekā zēniem

Mūsdienās kaitīgi ieradumi, piemēram, nepietiekama fiziskā aktivitāte, smēķēšana un alkohola patēriņš, meitenēm ir biežāk nekā zēniem, liecina starptautiska pētījuma par skolēnu veselību rezultāti par Latviju, ar kuriem trešdien iepazinās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija.

Veselība Plāno papildināt kompensējamo zāļu sarakstu ar jauniem medikamentiem

Veselības ministrija (VM) plāno papildināt kompensējamo zāļu sarakstu ar jauniem inovatīviem medikamentiem onkoloģijas un hematoonkoloģijas diagnožu ārstēšanai un jaunu medikamentu psihiatrisko saslimšanu ārstēšanai, teikts ministrijas izstrādātajā informatīvajā ziņojumā.

Veselība Eksperts dalās ar trikiem pusaudžu ādas kopšanai (+VIDEO)

Problēmzonas var apstrādāt bez īpašām izmaksām.

Lasiet arī

Sabiedrība Alkohola patēriņš pērn Latvijā sarucis par 3,2%

Absolūtā alkohola patēriņš 2023.gadā Latvijā samazinājies par 3,2%, pauda Latvijas Alkohola nozares asociācijā (LANA).

Ekonomika Latvijā pērn saražots par 18,8% mazāk alkoholisko dzērienu

Pērn Latvijā saražoti 52,19 miljoni litru alkoholisko dzērienu, neskaitot alu, un, salīdzinot ar 2022.gadu, 2023.gadā saražots par 18,8% mazāk alkoholisko dzērienu, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Sabiedrība KM pauž atbalstu alkoholisko dzērienu reklāmas visaptverošiem ierobežojumiem

Kultūras ministrija (KM) pauž atbalstu alkoholisko dzērienu reklāmas visaptverošiem ierobežojumiem, kas līdz ar pārējām platformām ietvertu arī mazumtirdzniecības vietas.

Sabiedrība Sievietes alkoholiķes varēs saņemt valsts apmaksātu kontracepciju

Sievietēm, kuras ir pakļautas sociālās atstumtības riskam, no šī gada tiek nodrošināta valsts apmaksāta kontracepcija - intrauterinā sistēma (spirāle) vai kontraceptīvais zemādas implants, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).