• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Apmēram katrs septītais lieto alkoholu no rītiem pēc smagām ballītēm (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 12:43, 09.04.2024


Gandrīz divas trešdaļas "slimnieku" jeb 65% dzer daudz ūdens.


Nepareizi ārstētas paģiras var izraisīt ilgstošu iedzeršanu.

Paradumu ‘salāpīties’ no rīta pēc pārmērīgas grādīgo dzērienu lietošanas atzīst 14% iedzīvotāju, no tiem, kas mēdz iedzert pāri mēram.

Kā parāda aptaujas dati, ūdens un miegs ir vispopulārākais pašsajūtas uzlabošanas paradums Latvijas iedzīvotājiem pēc pārmērīgas alkohola lietošanas. No respondentiem, kuriem mēdz gadīties iedzert par daudz alkohola, gandrīz divas trešdaļas jeb 65% dzer daudz ūdens, un vairāk nekā puse aptaujāto (54%) pašsajūtas uzlabošanai paļaujas uz miegu.

Savukārt ceturtā daļa jeb 25% - ēd sātīgu ēdienu, kā arī lieto pretsāpju līdzekļus, gandrīz tikpat liela daļa (18%) dzer stipru kafiju vai tēju, bet 14% - lai paliktu vieglāk, nākošajā rītā nedaudz iedzer alkoholu. Speciālos pretpaģiru uztura bagātinātājus lieto vien 3%, tajā pašā laikā vairāk nekā desmitā daļa (13%) no respondentiem, kuriem mēdz gadīties iedzert par daudz alkohola atzīst, ka neko īpašu pašsajūtas uzlabošanai nākamajā dienā nedara.

"Lai arī 21% iedzīvotāju norāda, ka nekad nepārspīlē ar alkoholiskajiem dzērieniem, bet 15% - nelieto alkoholu vispār, tomēr joprojām ir dzīva tradīcija "ārstēšos ar to, ko saslimu", it īpaši t.s. padomju laiku paaudzei - vecuma grupā no 45 līdz 54 gadi," uzsver eksperte Viktorija Mālniece.

Ūdens, kafija vai pretsāpju līdzekļi ir tradicionāli un šādos gadījumos protams var palīdzēt. "Pārsteidz samērā lielais skaits, kas atzīst, ka pēc pārmērīgas iedzeršanas nepalīdz sev nekādi! Iespējams, ka tas ir informācijas trūkums par speciālajiem līdzekļiem, to iedarbību", - pauž eksperte.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība HIV galvenais pārneses ceļš Latvijā ir heteroseksuālie kontakti (+VIDEO)

Testēšanas nedēļas ietvaros ikviens cilvēks, kurš nekad nav veicis testus uz C hepatītu un HIV, tiek aicināts prasīt savam ģimenes ārstam nosūtījumu uz testiem.

Veselība Apstiprina primārās veselības aprūpes attīstības plānu

Speciālisti definējuši optimālo ģimenes ārsta prakses modeli - pacientu skaitu, prakses pieejamību pacientiem darba dienās, elektronisku saziņu ar praksi; speciālistu skaitu ģimenes ārstu praksē, manipulācijas un sadarbības paplašināšanu ar vēl papildus speciālistiem (piemēram, fizioterapeitiem, uztura speciālistiem, vecmātēm); telpu nodrošinājumu un prakses aprīkojumu...

Veselība Atbalsta virzību uz optimālās ģimenes ārstu prakses modeli

Lai nodrošinātu vienota primārās veselības aprūpes pakalpojuma nodrošinājumu valstī, valdība šodien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) ieceri ieviest optimālās ģimenes ārstu prakses modeli.

Veselība Tuvojas vasara, jāpārskata diēta: padoms no farmaceita (+VIDEO)

Mūsu ķermeņiem ir nepieciešami dažādi vitamīni un minerālvielas, lai nodrošinātu organisma funkcijas un labsajūtu, it īpaši siltā un karstā laikā.

Lasiet arī

Sabiedrība Saeima neierobežos alkohola tirgošanu degvielas uzpildes stacijās

Alkohola tirgošana degvielas uzpildes stacijās (DUS) arī turpmāk netiks ierobežota, šādu pozīciju otrdien atbalstīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vairākums.

Ekonomika Internetā iegādāto alkoholu varēs piegādāt ne ātrāk kā pēc sešām stundām

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien atbalstīja kompromisa priekšlikumu, kas paredz, ka internetā iegādāto alkoholu atļauts piegādāt pircējam ne ātrāk kā pēc sešām stundām no pasūtīšanas brīža.

Sabiedrība Latvijā ieviesīs jaunus alkohola tirdzniecības laika ierobežojumus

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien atbalstīja grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, paredzot ieviest jaunus alkohola tirdzniecības laika ierobežojumus - no pirmdienas līdz sestdienai to varēs tirgot no plkst.10 līdz 20, bet svētdienās - no plkst.10 līdz 18.

Ekonomika Saeima aizliedz pārdot alkoholu personām, kuras ir jaunākas par 20 gadiem

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien atbalstīja priekšlikumu grozījumiem Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz, ka alkoholiskos dzērienus būs aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 20 gadiem.