• Liāna,
  • Lilija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Trešdaļa iedzīvotāju pēdējā gada laikā izjutuši asinsspiediena problēmas

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 17:37, 31.03.2024


Aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju pēdējā gada laikā ir izjutuši muguras vai spranda sāpes (36%), piedzīvojuši locītavu sāpes (31%) vai cīnījušies ar asinsspiediena problēmām (29%), liecina "Mana aptieka & Apotheka" pasūtītās aptaujas dati.



Muguras vai spranda sāpes pēdējā gada laikā ir piemeklējušas pusi jeb 49% iedzīvotāju virs 55 gadu vecuma, 36% aptaujāto no 35 līdz 54 gadu vecumam un katru ceturto jeb 24% no 25 līdz 34 gadu vecumam.

Arī locītavu sāpēm ir tendence palielināties līdz ar gadiem, un būtiskākie kāpumi vērojami 35 un 55 gadu vecumā, tomēr arī jaunākā paaudze pietiekami bieži saskarās ar locītavu sāpēm - 11% iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 24 gadiem un 12% iedzīvotāju vecumā no 25 līdz 34 gadiem.

Aptaujas dati liecina, ka locītavu sāpes vienlīdz bieži piemeklē gan vīriešus, gan sievietes. Problēmas ar locītavām ne vienmēr izpaužas kā sāpes, iespējams novērot arī, piemēram, pietūkumu vai stīvumu. Vecākiem cilvēkiem sāpes bieži vien izraisa locītavu nodilums, tāpat iemesls var būt ilgstošs iekaisums vai kāda trauma. Tomēr ne vienmēr sāpes ir saistītas ar pašām locītavām - to cēloņi var būt meklējami arī citur. Nereti locītavu sāpes izraisa arī vielmaiņas problēmas, anēmija, aknu slimības un citi faktori.

29% aptaujāto pēdējā gada laikā sagādājis raizes arī paaugstināts vai pazemināts asinsspiediens. Paaugstināts asinsspiediens var izraisīt dažādas smagas sirds un asinsvadu saslimšanas, tajā skaitā insultu un infarktu. Savukārt pazemināts asinsspiediens - nogurumu, reiboņus un grūtības koncentrēties.

Saskaņā ar aptaujas datiem sūdzības par paaugstinātu vai pazeminātu asinsspiedienu pakāpeniski pieaug līdz ar vecumu - ja vecuma grupā no 18 līdz 25 par to sūdzējušies vien 8% aptaujāto, tad virs 65 gadiem jau vairāk nekā puse jeb 52%. Dati liecina, ka asinsspiediena problēmas biežāk skar sievietes - 34% nekā vīriešus - 23%.

"Mana Aptieka & Apotheka" "Veselības indeksa" aptauja ir Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokļa pašvērtējuma un dzīvesveida tendenču mērījums, kas tapis sadarbībā ar uzņēmumu SKDS. Katru gadu tiešās intervijās tiek aptaujāti vairāk nekā 1000 iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Latvijas urologi apgāž mītus par prostatu (+VIDEO)

"Kad nav sūdzību, tas nenozīmē, ka vēzis nevarētu attīstīties".

Veselība Šokējošs atklājums: Latvijā kaitīgi ieradumi meitenēm ir biežāk nekā zēniem

Mūsdienās kaitīgi ieradumi, piemēram, nepietiekama fiziskā aktivitāte, smēķēšana un alkohola patēriņš, meitenēm ir biežāk nekā zēniem, liecina starptautiska pētījuma par skolēnu veselību rezultāti par Latviju, ar kuriem trešdien iepazinās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija.

Veselība Plāno papildināt kompensējamo zāļu sarakstu ar jauniem medikamentiem

Veselības ministrija (VM) plāno papildināt kompensējamo zāļu sarakstu ar jauniem inovatīviem medikamentiem onkoloģijas un hematoonkoloģijas diagnožu ārstēšanai un jaunu medikamentu psihiatrisko saslimšanu ārstēšanai, teikts ministrijas izstrādātajā informatīvajā ziņojumā.

Veselība Eksperts dalās ar trikiem pusaudžu ādas kopšanai (+VIDEO)

Problēmzonas var apstrādāt bez īpašām izmaksām.

Lasiet arī

Veselība Parlamentā vērtēs iniciatīvu par medicīnas aprūpi bez rindām

Nākamnedēļ, 13.martā, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdē vērtēs iedzīvotāju iniciatīvu par medicīnas aprūpi bez rindām.

Veselība Kā izārstēt saaukstēšanos: noteikumi rīkles un deguna skalošanai (+VIDEO)

Pat bez ārsta jūs varat atvieglot savu stāvokli ar vienkāršām metodēm.

Veselība Kādas slimības tavas atvases var atnest no bērnudārza (+VIDEO)

Bērnu diagnozes var izrādīties bīstama “dāvaniņa” citiem mājiniekiem.

Veselība Rudens iesnas: kā palīdzēt aizliktam degunam (+VIDEO)

Eksperts skaidro, kā saaukstēšanos atšķirt no alerģiskā rinīta.