• Bārbala,
  • Līksma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Sievietēm veiks bezmaksas mērījumus sirds veselības profilaksei

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 11:21, 29.02.2024


No 5.marta līdz 7.martam sievietes varēs veikt bezmaksas mērījumus sirds veselības profilaksei, informē pasākuma rīkotāji.Bezmaksas sirds un asinsvadu risku pārbaudes būs pieejamas "Mēness aptiekas", "Veselības centru apvienības"(VCA) un "Centrālās laboratorijas" veselības pieturās Rīgā, Pierīgā, Jūrmalā, Bauskā un Daugavpilī. Pārbaudes notiks biedrības "ParSirdi.lv" rīkotā sievietes sirds veselības mēneša ietvaros akcijā "Sievietes sirds un VISS(ums)".

Ik gadu februārī pasaulē atzīmē "Go red for Women" dienu, kad tiek aktualizēta sievietes sirds veselība un sievietes tiek aicinātas tērpties sarkanā, lai pievērstu sabiedrības uzmanību šiem jautājumiem. Arī veselības pieturās sievietes aicinātas ierasties, izmantojot sarkanus tērpa akcentus, tādējādi aicinot Latvijas sievietes pievērst vairāk uzmanības sirds veselībai.

Bezmaksas mērījumi notiks 5.martā tirdzniecības centrā "Origo" Rīgā, Stacijas Laukumā 4, A korpusā no plkst.14 līdz plkst.16. Sievietes varēs izmērīt asinsspiedienu, noteikt cukura līmeni un ķermeņa masas indeksu, kā arī konsultēties un saņemt informāciju par sirds veselību.

Šādi mērījumi 5.martā būs pieejami arī "Mēness aptiekā", "Centrālās laboratorijas" un VCA filiālēs tirdzniecības centrā "Sāga" Dreiliņos, Biķeru ielā 4 laikā no plkst.15 līdz 17. Arī Bauskā VCA doktorātā, Pionieru ielā 1K-1 no plkst.10 līdz plkst.12 varēs mērīt asinsspiedienu un cukura līmeni.

6. martā. Asinsspiedienu, holesterīnu un cukura līmeni, akcijas ietvaros saņemot informatīvos materiālus un konsultāciju, varēs izmērīt Bauzes aptiekā Salātu iela 9a, Bauskā laikā no plkst. 10.00 līdz 12.00; Jūrmalā, “Mēness aptiekā” Raiņa ielā 112 B no plkst. 11.00 līdz 13.00 un “Mēness aptiekā” Strēlnieku prospektā 16 arī no plkst 11.00 līdz 13.00 sievietes īpaši aicinātas akcijas ietvaros izmērīt asinsspiedienu, saņemt informatīvos materiālus un konsultāciju; šajā dienā akcijas ietvaros bezmaksas mērījumi notiks arī “Mēness aptiekā” Kastanītis Daugavpilī, Cietokšņa ielā 60 laikā no plkst. 11.00 līdz 14.00.

7.martā no plkst.10 līdz plkst.12 VCA poliklīnikā "Olvi" Daugavpilī, Arhitektu ielā 12, varēs izmērīt asinsspiedienu, holesterīna un cukura līmeni, kā arī noteikt ķermeņa masas indeksu, bet laikā no plkst.11 līdz plkst.14 "Mēness aptiekā" "Kastanītis" Daugavpilī, Cietokšņa ielā 60 farmaceiti mērīs asinsspiedienu, konsultēs sievietes sirds veselībai, būs pieejami izdales materiāli.

Biedrības "ParSirdi.lv" sievietes sirds veselības mēneša akcijā "Sievietes sirds un VISS(ums)" norisinās no 8.februāra līdz 8.martam.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Ģimenes ārstu asociācijas atšķirīgi vērtē VM priekšlikumus

Abas ģimenes ārstu asociācijas atšķirīgi vērtē Veselības ministrijas (VM) priekšlikumus primārās veselības aprūpes stiprināšanai, kas iekļauti saskaņošanai iesniegtajā informatīvajā ziņojumā.

Veselība Farmaceite: Latvijas cilvēkiem pavasarī jāveido vitamīnu komplekss (+VIDEO)

Tāpat nepieciešamības gadījumā talkā var nākt papildu uztura bagātinātāju uzņemšana.

Veselība Lielbritānijas parlamentā sākušās debates par pakāpenisku smēķēšanas aizliegumu

Lielbritānijas parlaments otrdien sācis debates par premjerministra Riši Sunaka virzīto likumprojektu, kura mērķis ir pakāpeniski izskaust smēķēšanu.

Veselība VM izstrādās jaunu onkoloģijas plānu

Veselības ministrija (VM) iecerējusi izstrādāt jaunu onkoloģijas plānu, sākotnēji izvērtējot esošo situāciju un izaicinājumus, otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē pavēstīja Veselības aprūpes departamenta direktore Sanita Janka.

Lasiet arī