• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ārsts no Rīgas atklāja vairākus veselīgas sirds noslēpumus (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 08:27, 24.02.2024


"Mēs mudinām cilvēkus ievērot tādu dzīvesveidu, kas ietver sabalansētu uzturu, regulāras fiziskās aktivitātes un veselīga svara uzturēšanu".


Sāpēm krūtīs vienmēr jārīkojas nekavējoties.

Februāris starptautiski tiek atzīts kā Sirds veselības mēnesis, tādēļ arī Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca (TOS) apņemas veicināt izpratni par sirds un asinsvadu veselības nozīmi. TOS speciālisti piedāvā vērtīgu ieskatu sirds veselības uzturēšanā, īpaši uzsverot ortopēdiskās veselības un sirds un asinsvadu labsajūtas mijiedarbību.

Sirds slimības joprojām ir nozīmīga veselības problēma visā pasaulē. Tomēr daudzus riska faktorus, kas izraisa sirds slimības, var mazināt, pielāgojot dzīvesveidu un veicot fiziskās aktivitātes. TOS uzsver, cik svarīgi ir integrēt sirds veselību veicinošus paradumus ikdienas rutīnā, lai atbalstītu gan sirds un asinsvadu, gan ortopēdisko veselību.

"Laba sirds veselība sākas ar ikdienas izvēlēm. Sākot ar pārtiku, ko ēdam, un beidzot ar fizisko aktivitāšu daudzumu - katram lēmumam ir nozīme," komentē TOS galvenais ārsts Dr. Uģis Zariņš. "Mēs mudinām cilvēkus ievērot tādu dzīvesveidu, kas ietver sabalansētu uzturu, regulāras fiziskās aktivitātes un veselīga svara uzturēšanu, kas labvēlīgi ietekmē sirds veselību un palīdz arī dažādu muskulāro vai skeletālo slimību ārstēšanā."

Lai uzturētu sava ķermeņa, tostarp sirds veselību, nav nepieciešami lieli finansiāli ieguldījumi, pietiek ar dažādu ikdienas paradumu maiņu:

-nodarbojieties ar regulārām fiziskām aktivitātēm: pat fiziski viegli vingrinājumi, piemēram, pastaigas vai staipīšanās, var uzlabot sirds veselību un palīdzēt saglabāt locītavu elastību. Arī ja ar fiziskām aktivitātēm nodarbosieties vien 20 minūtes dienā, pēc ilgstošāka laika perioda, atšķirība pašsajūtā būs manāma;

-ievērojiet sirdij veselīgu uzturu: uzturā iekļaujiet pārtiku, kas bagāta ar omega-3 taukskābēm, šķiedrvielām un antioksidantiem, ierobežojiet pārstrādātu pārtikas produktu, cukura un piesātināto tauku patēriņu;

-uzturiet veselīgu svaru: liekais svars var palielināt slodzi sirdij un locītavām. Galvenais ir panākt veselīgu svaru, izmantojot diētu un fiziskās aktivitātes;

-izvairieties no smēķēšanas: smēķēšana ir viens no galvenajiem sirds slimību riska faktoriem. Atmetot smēķēšanu, var ievērojami samazināt sirds slimību risku un uzlabot vispārējo veselību.

TOS apzinās, cik svarīgi ir atzīmēt Sirds veselības mēnesi un cik būtiski apzināties ortopēdiskās veselības un sirds un asinsvadu labsajūtas savstarpējo saistību. "Šī holistiskā pieeja uzsver pārliecību, ka veselīga sirds ir būtiska efektīvam atveseļošanās procesam un ilgtermiņa ortopēdiskajai veselībai," skaidro TOS galvenais ārsts Uģis Zariņš. "TOS mērķis ir uzsvērt sirds un asinsvadu veselības būtisko nozīmi atveseļošanās un rehabilitācijas procesā un veicināt vidi, kurā sabiedrība tiek mudināta izvēlēties veselīgu dzīvesveidu. Šie mērķi atspoguļo TOS apņemšanos ne tikai risināt specifiskas ortopēdiskās vajadzības, bet arī atbalstīt savu pacientu vispārējo labklājību, demonstrējot aprūpes modeli, kas pārsniedz tradicionālās robežas un veicina veselīgāku nākotni ikvienam."Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Farmaceite: Latvijas cilvēkiem pavasarī jāveido vitamīnu komplekss (+VIDEO)

Tāpat nepieciešamības gadījumā talkā var nākt papildu uztura bagātinātāju uzņemšana.

Veselība Lielbritānijas parlamentā sākušās debates par pakāpenisku smēķēšanas aizliegumu

Lielbritānijas parlaments otrdien sācis debates par premjerministra Riši Sunaka virzīto likumprojektu, kura mērķis ir pakāpeniski izskaust smēķēšanu.

Veselība VM izstrādās jaunu onkoloģijas plānu

Veselības ministrija (VM) iecerējusi izstrādāt jaunu onkoloģijas plānu, sākotnēji izvērtējot esošo situāciju un izaicinājumus, otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē pavēstīja Veselības aprūpes departamenta direktore Sanita Janka.

Veselība Ginekoloģes: sievietes mazāk apmeklē speciālistus zemā pašvērtējuma dēļ

Viens no iemesliem, kādēļ sievietes mazāk apmeklē medicīnas speciālistus, ir zems pašvērtējums, uzskata ginekoloģes Vija Veisa un Kristīne Pčolkina.

Lasiet arī