• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kā turpmāk finansēs veselības aprūpi? Uzzināsim pēc gada

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 16:45, 20.02.2024


Deputāti lēma nevirzīt izskatīšanai parlamentā iepriekš no 13.Saeimas pārņemto likuma projektu, ar kuru bija plānots ieviest vienotu valsts apmaksāto veselības aprūpi Latvijā deklarētajiem iedzīvotājiem.Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien, 20.februārī, lēma aicināt Veselības ministriju līdz nākamā gada februārim izstrādāt jaunu veselības aprūpes finansēšanas modeli.

“Ir jābūt skaidriem un godīgiem kritērijiem, kā valsts iedzīvotājiem nodrošināt veselības aprūpes pakalpojumus. Pagaidām, kamēr šāds risinājums vēl nav rasts, jāsaglabā līdzšinējā pieeja,” pauž komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Komisija sēdē lēma nevirzīt izskatīšanai parlamentā iepriekš no 13.Saeimas pārņemto likuma projektu, ar kuru bija plānots ieviest vienotu valsts apmaksāto veselības aprūpi Latvijā deklarētajiem iedzīvotājiem. Deputāti atzīmēja, ka arī tie cilvēki, kas gadiem dzīvo un strādā ārzemēs, var joprojām būt deklarēti Latvijā. Līdz ar to likumprojekts iecerēto – paātrināt valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību cilvēkiem, kas tiešām dzīvo mūsu valstī – var nesasniegt.

Likumprojekts bija izveidots kā alternatīva tā saucamajam veselības aprūpes pakalpojumu “grozu” principam. Tas paredz veselības aprūpes minimumu jeb “pamata grozu” un valsts obligāto veselības apdrošināšanu jeb “pilno grozu”. Princips paredzēja, ka iedzīvotājiem veselības aprūpes pakalpojumi būtu pieejami atkarībā no veiktajām sociālajām iemaksām. Šī modeļa ieviešana tika atlikta, un arī tagad komisija aicināja Veselības ministriju divu nedēļu laikā sagatavot likumprojektu, kas paredz tā atlikšanu līdz jauna veselības aprūpes finansēšanas modeļa izstrādei.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Ko tagad var izārstēt Aptiekas ielā (+VIDEO)

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs atklāja jaunas modernas telpas.

Veselība Mīti un patiesība par zivju eļļu: kā tas var garšot (+VIDEO)

Aptuveni 90% cilvēku Latvijā šādu noderīgu vielu nelieto regulāri.

Veselība Nosaukta veselīgākā mitrā kaķu barība. Vai jūs to pērkat?

Tiek publicēti dažādu zīmolu kaķu barības testēšanas rezultāti, ko veikušas ārvalstu kolēģi - Austrijas (VKI) un Vācijas (Warentest) patērētāju aizsardzības organizācijas.

Veselība Biologi brīdina, kādus produktus vasarā vajadzētu turēt ledusskapī (+VIDEO)

Zinātnieki un nozares speciālisti palīdz patērētājiem veikt veselīgas izvēles ikdienā.

Lasiet arī

Sabiedrība Vēlās izbeigt praksi deklarēties bez īpašnieka atļaujas

Saeimas komisija nolēma uzdot Iekšlietu ministrijai sagatavot un iesniegt attiecīgus priekšlikumus.

Sabiedrība Deputāti plāno «izsaukt uz paklāja» veselības ministru

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija plāno iztaujāt veselības ministru Hosamu Abu Meri (JV) par iecerēm būtiski reformēt vairāku Rīgas veselības iestāžu darbību,sacīja komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Sabiedrība Kā tur pie igauņiem? Iepazīsies ar kaimiņu pieredzi māju apsaimniekošanas jomā

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti, strādājot pie grozījumiem Dzīvokļa īpašuma likumā, otrdien, 6.februārī, plānojuši uzklausīt Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas redzējumu namu pārvaldīšanas nozares pilnveidošanai.

Sabiedrība Ministram būs tiesības anulēt pašvaldības deputāta pilnvaras

Komisija lūgs Saeimu likumprojektus galīgajā lasījumā Saeimas sēdē skatīt jau rīt, 6.decembrī.