• Alfs,
  • Bernadeta,
  • Mintauts
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rasts pagaidu risinājums ģimenes ārstu valsts apmaksātai pakalpojumu sniegšanai!

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 12:08, 21.12.2023


Ģimenes ārsti ir piekrituši pagarināt līgumu ar valsti par 2 mēnešiem.Šī gada 18.decembrī notika Ministru prezidentes Evikas Siliņas biroja, Finanšu ministrijas, Veselības ministrijas un Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas pārstāvju tikšanās par Ministru kabineta noteikumu Nr.555 "Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība" grozījumu projektu un risinājumiem, lai ģimenes ārstu valsts apmaksāta pakalpojumu sniegšana būtu iespējama no 1.janvāra.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija ir saņēmusi Valdības dokumentētu solījumu, ka tiks izstrādāts risinājums un iesniegts Valdībai līdz 1.februārim par prakses uzturēšanas maksājuma paaugstināšanu un par aizvietošanas apmaksu atvaļinājuma un darbnespējas lapas A laikā.

Līdz ar to 19.decembra vakarā Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas Valde un vairāk nekā 200 biedri, kuri piedalījās ārkārtas sapulcē attālināti, nolēma pagarināt spēkā esošā līguma termiņu līdz 2024.gada 29.februārim, tas ir uz 2 mēnešiem. Sagaidām, ka Dienests no savas puses grozījumus parakstīs un atsūtīs tos ģimenes ārstiem līdz 2023.gada 29.decembrim.

"Tādējādi ir rasts pagaidu risinājums ģimenes ārstu valsts apmaksātai pakalpojumu sniegšanai līdzšinējā apmērā no 1.janvāra!" - informē biedrības "Latvijas Ģimenes ārstu asociācija" prezidente Alise Nicmane-Aišpure.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Pērn par kaitējumu veselībai izmaksāti vairāk nekā 1,3 miljoni eiro

Pagājušajā gadā Ārstniecības riska fonds par kaitējumu veselībai pieņēmis lēmumu izmaksāt atlīdzību kopumā vairāk nekā 1,3 miljonu eiro apmērā, aģentūra LETA noskaidroja Veselības inspekcijā (VI).

Veselība Seniori un viņu tuvinieki tiks mācīti, kā tikt galā ar demenci (+VIDEO)

"Tā ir slimība, kuru biežāk nevar izārstēt, bet var iemācīties ar to sadzīvot".

Veselība Ko darīt, ja sāp mugura: iesaka speciālisti (+VIDEO)

Starpskriemeļu diskiem, muskuļiem, fascijām, locītavu saitēm un galu galā – arī smadzenēm – ūdens ir ļoti nepieciešams.

Veselība Apmēram katrs septītais lieto alkoholu no rītiem pēc smagām ballītēm (+VIDEO)

Gandrīz divas trešdaļas "slimnieku" jeb 65% dzer daudz ūdens.

Lasiet arī

Veselība Lauku ģimenes ārsti: Veselības ministram būs jācīnās par atbilstošu finansējumu

Veselības ministra amata kandidātam būs jācīnās par atbilstošu veselības aprūpes finansējumu, sacīja Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja, Saeimas opozīcijas deputāte Līga Kozlovska (ZZS).

Veselība Ģimenes ārstu praksēs strādājošie varēs sākt iesniegt kompensācijas pieteikumus

Ņemot vērā izteiktu paaudžu nomaiņas aktualitāti primārajā veselības aprūpē, no šodienas Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā "Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas" pieteikumi naudas kompensācijai par darba vietu reģionā tiks pieņemti tikai no ģimenes ārstu praksēs strādājošajiem - no ģimenes ārstiem, māsām un ārstu palīgiem, informēja Veselības ministrijā (VM).

Sabiedrība Orgānu transplantācijas operācijas gaida 128 pacienti

Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) pērn veiktas 78 transplantācijas operācijas, bet šobrīd gaidīšanas sarakstā atrodas 128 pacienti, kuriem akūti tās ir nepieciešamas.

Sabiedrība Paliatīvās aprūpes pakalpojumu dzīvesvietā saņēmuši jau 255 cilvēki

Valsts apmaksātus paliatīvās aprūpes pakalpojumus pacienta dzīvesvietā, kas pieejami no šī gada sākuma, janvārī un februārī saņēmuši 255 cilvēki, ziņo Nacionālajā veselības dienestā (NVD).