• Valdemārs,
  • Valdis,
  • Voldemārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


No nākamā gada informāciju par veikto vakcināciju uzkrās e-veselībā

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 12:37, 07.11.2023


No 2024.gada 1.janvāra ikvienai ārstniecības iestādei informācija par pacientiem veikto vakcināciju, kas veikta no 1.janvāra, būs obligāti jāievada valsts e-veselības sistēmā, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).


Foto: LETA

Paredzēts, ka ārstniecības iestādēm e-veselībā obligāti būs jāievada dati gan par valsts apmaksāto, gan maksas vakcināciju. Vēsturiskos vakcinācijas datus iestādes varēs ievadīt sistēmā pēc brīvprātības principa. Iepriekš e-veselības sistēmā bija jāievada tikai dati par veikto vakcināciju pret Covid-19 un gripu. Atbilstoši NVD novērojumiem, daļa ārstniecības iestāžu visu vakcinācijas datu digitalizāciju ir uzsākusi jau 2023.gadā.

NVD Vadošā eksperte veselības aprūpes jautājumos Līga Gaigala norādīja, ka Covid-19 pandēmijas laikā, kad ārstniecības iestādes uzsāka Covid-19 vakcinācijas datu ievadīšanu E-veselībā, tika likts pamats vakcinācijas datu digitalizācijai. "Tas bija nozīmīgs e-veselības attīstības posms, jo jau pavisam drīz mēs uzsāksim visu vakcinācijas datu uzkrāšanu vienkopus drošā valsts sistēmā," viņa atzīst.

Tāpat kā līdz šim, ja iedzīvotājs vēlēsies noskaidrot informāciju par nepieciešamo vakcināciju vai revakcināciju, viņš varēs sazināties ar savu ģimenes ārsta praksi, kas plāno un organizē pacientu vakcināciju, un, kurā ir pieejama informācija par saņemtajām potēm. Savukārt, ja iedzīvotājs vēlēsies pats apskatīt informāciju par veikto vakcināciju, tad to varēs izdarīt, autentificējoties "www.eveseliba.gov.lv".

NVD atgādina, ka iedzīvotāji, kuri vēlas piekļūt savu nepilngadīgo bērnu vai aizbilstamo datiem e-veselībā, to var izdarīt, autentificējoties "www.eveseliba.gov.lv" un pieslēgšanās logā izvēloties lietotāju, par kuru vēlas apskatīt datus.

Vakcinācijas datu uzkrāšana e-veselībā uzlabo informācijas pieejamību visām ārstniecības personām, kas nodrošina pacienta veselības aprūpi un ir iesaistītas pacienta vakcinācijas plānošanā un īstenošanā. Turpmāk, pakāpeniski uzkrājoties vakcinācijas datiem, ārstniecības personas nepieciešamības gadījumā varēs ātri uzzināt pacienta imunizācijas stāvokli. Piemēram, ja operatīvi jālemj par sniedzamās palīdzības apjomu traumas gadījumā, e-veselībā varēs noskaidrot, vai pacients ir vakcinēts pret stingruma krampjiem, skaidro NVD.

Vakcinācijas datu digitalizācija atvieglo arī veselības nozares profesionāļu ikdienu, jo, ievadot informāciju par veikto vakcināciju e-veselībā, vairs nebūs nepieciešams veikt vairākkārtīgu vakcinācijas datu norādīšanu dažādos dokumentos un nebūs jāgatavo atskaite par vakcīnu izlietojumu Slimību profilakses un kontroles centram. Tādējādi tiek mazināts administratīvais slogs un ietaupīts ārstniecības personu laiks.

Gadījumā, ja informācija par vakcināciju, kas ir veikta no 2024.gada 1.janvāra, nebūs pieejama e-veselībā, iedzīvotājiem sākotnēji jāsazinās ar iestādi, kas veikusi vakcināciju, lai pārliecinātos, ka informācija ir ievadīta sistēmā. Savukārt, ja informācija nav pieejama kādu citu iemeslu dēļ, iedzīvotājiem jāsazinās ar e-veselības lietotāju atbalsta dienestu, zvanot pa tālruni 67 803 300 vai rakstot e-pastu uz "atbalsts@eveseliba.gov.lv".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Latvijas psihiatrs veiksmīgi izmanto elektrokonvulsīvo terapiju (+VIDEO)

Ši metode neizraisa smadzeņu bojājumus, tā neietekmē personību vai vispārējo intelektu

Veselība Pacientus sagaida robots: jaunums Cēsu klīnikā (+VIDEO)

Mākslīgais intelekts atvieglo ārstu darbu.

Veselība Pieaug stacionēto Covid-19 pacientu skaits

Pagājušajā nedēļā Latvijas slimnīcās stacionēti 307 Covid-19 pacienti, kas ir par 35 pacientiem vairāk nekā nedēļu iepriekš, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Veselība Aptiekām draud bankrots un slēgšana

Zem sitiena vismaz 150 reģionālas aptiekas

Lasiet arī

COVID-19 Piešķirs kompensācijas par blaknēm no vakcīnām pret Covid-19

Valdība otrdien apstiprināja kārtību kompensācijas piešķiršanai gadījumos, kad vakcīnas pret Covid-19 blakusparādību rezultātā cilvēkam radies smags vai vidēji smags kaitējums veselībai vai dzīvībai.

Sabiedrība Atcels prasību par sertifikāta nepieciešamību izglītības darbiniekiem

No 1.jūlija tiks atcelta izglītības nozarei noteiktā prasība par darbinieku vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta nepieciešamību, šodien, veicot grozījumus Ministru kabineta noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", lēma valdība.

Sabiedrība Vakcinēties pret gripu bez maksas šosezon varēs ikviens

Šodien valdība lēma atbalstīt grozījumus, kas paredz, ka pretgripas vakcīnu būs iespējas saņemt par velti ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

Sabiedrība Nākamnedēļ Latvijā būs iespēja pret Covid-19 vakcinēties ar "Nuvaxovid" vakcīnu

Nākamnedēļ iedzīvotājiem Latvijā būs iespēja pret Covid-19 vakcinēties ar Čehijas uzņēmumā "Novavax" ražotu vakcīnu "Nuvaxovid", kas Eiropas Savienībā tika reģistrēta 2021.gada decembrī, aģentūru LETA informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļa.