• Alfs,
  • Bernadeta,
  • Mintauts
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kas palīdzēs smaga fiziska darba gadījumā - eksperti skaidro (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 12:15, 20.10.2023


Nepieciešams parūpēties par īpašiem apģērba gabaliem, lai kompensētu diskomfortu.


Pastāvīga slodze var uzkrāt spriedzi muguras muskuļos, izraisot diskomfortu un sāpes.

Daudzu profesiju pārstāvji pieder pie fiziska darba veicējiem, taču, lai arī kustības ir veselīga dzīvesveida sastāvdaļa, darbs nereti ir saistīts ar dažādiem izaicinājumiem un slodzi ķermenim.

Pie fiziskā darba riska faktoriem, kas ietekmē veselības stāvokli un vispārējo labsajūtu, noteikti varam pieskaitīt darbā pavadītās stundas – nereti arī virsstundas –, laikapstākļus, nepiemērotu apģērbu, pārmērīgu slodzi, smagumu celšanu un statiskas pozas. Ja vienlaicīgi nākas saskarties ar visiem šiem faktoriem, tas var izrādīties pat ļoti liels izaicinājums veselībai, tāpēc noteikti būtu nepieciešams vērst uzmanību uz to, ka ir sev jāpalīdz, jo neviens par mums neparūpēsies labāk kā mēs paši. Īpaši jāuzmanās pie jau esošām traumām un sūdzībām.

Kad ķermenis reaģē uz nepiemērotiem apstākļiem darbā, var nākties saskarties ar tādām izpausmēm kā sāpes, muskuļu stīvums, nespēks, tūska, apgrūtināta pārvietošanās u.c.

Ko darīt, ja strādāšana sagādā grūtības?

Pirmkārt, jāatceras, ka veselība ir pirmajā vietā, tāpēc ir jāizvērtē savas spējas darīt noteikto darbu, kā arī jāmeklē veidi, kā problēmu novērst. Noteikti nevajadzētu izlikties, ka problēmas nav, vai gaidīt, kad tā pati pāries. Mugura, locītavas un kājas ir ķermeņa daļas, kas visbiežāk liek par sevi manīt fiziskas slodzes apstākļos.

Rūpes par muguru: atbalsts un komforts

Ilgstošs vai intensīvs fizisks darbs var izraisīt muskuļu nogurumu. Pastāvīga slodze var uzkrāt spriedzi muguras muskuļos, izraisot diskomfortu un sāpes. Šādā gadījumā noderēs visiem tik labi zināmais padoms – konsultēties ar ārstu un nenodarboties ar pašārstēšanos, jo ārsts vislabāk spēs izvērtēt situācijas nopietnību un ieteikt risinājumu, kā arī nosūtīs pie atbilstošākā speciālista.

Nereti, kombinējot ar speciālista nozīmēto ārstēšanu, lielisks muguras veselības sabiedrotais var būt muguras balsta josta. Muguras josta fiksēs un saudzēs mugurkaulu, kā arī palīdzēs mugurai atkopties pēc traumām. Muguras balsta josta būs ļoti noderīga darbā, kas saistīts ar smaga svara celšanu.

Tomēr mugura ir pakļauta arī cita veida riska faktoriem, piemēram, aukstuma nevēlamai iedarbībai, tāpēc darbam aukstos apstākļos, caurvējā, kā arī situācijās, kad notiek strauja temperatūras maiņa, piemēram, pārvietojoties no iekštelpām āra vidē, nenovērtējama būs sildošā josta. Sildošā josta nevien turēs muguru siltumā, bet arī labvēlīgi ietekmēs iekšējos orgānus, maigi balstot un uzlabojot asins mikrocirkulāciju.

Svarīgi ir apzināties darba ergonomiku, pareizu pacelšanas tehniku un veicināt regulārus pārtraukumus, lai novērstu muguras problēmas.

Locītavu apsēji: elastība un drošība

Locītavas, būdams kustīgs ķermeņa daļas elements, var būt pakļautas paaugstinātam stresam fiziskā darba laikā. Šeit noderīgi ir locītavu apsēji, kas darbojas kā elastīgs aizsargs. Tie sniedz papildu atbalstu locītavām, samazina fiziskās slodzes ietekmi un pasargā no iespējamām traumām. Ideāli piemēroti celtniecības darbiem, kravu celšanai vai citiem darbiem, kur locītavām ir palielināta slodze.

Kompresijas zeķes: asinsrites uzlabošana un komfortablāka ikdiena

Ilgstoša stāvēšana vai intensīva pārvietošanās var radīt palielinātu slodzi uz kājām. Kompresijas zeķes ir lielisks risinājums, lai uzlabotu asinsriti un samazinātu pietūkumu. Šis faktors ir svarīgs ne tikai ērtākai ikdienai, bet arī tāpēc, lai samazinātu iespējamās vēnu un asinsrites problēmas nākotnē.

Kompresijas zeķes ir neaizstājama sastāvdaļa garā darba dienā, kad kājām ir pastiprināta slodze. Būtisku ieguvumu jutīs arī tie cilvēki, kas bieži dodas komandējumos, jo kompresijas zeķes radīs komforta sajūtu un mazinās nogurumu lidojumu laikā, kā arī ilgstošas stāvēšanas gadījumā. Pareizi izvēlētas kompresijas zeķes, kas atbilst nēsātāja izmēram, radīs spiedienu uz vēnu sieniņām, tādējādi palīdzot asinīm vieglāk plūst virzienā uz sirdi. Kompresijas zeķes ievērojami samazina tūskas veidošanos, kā arī palīdz neveidoties asins sastrēgumiem.

Lai gan mūsdienās kompresijas zeķu klāsts ir ļoti plašs, ir svarīgi ņemt vērā mediķu rekomendācijas, lai izvēlētos visatbilstošākās kompresijas zeķes, tādējādi sasniedzot maksimālu profilaktisko un ārstniecisko efektu.

Kompresijas zeķes ir atbalsts ikdienas labsajūtas uzlabošanai, kas būs piemērots ļoti plašai auditorijai. Katrs var atrast sev ērtāko, tīkamāko un pievilcīgāko krāsu un modeli, vienlaicīgi sniedzot viegluma sajūtu kājām.

Fiziskas aktivitātes ir ceļš uz veselīgu dzīvesveidu, bet mēs nedrīkstam aizmirst rūpēties par savu ķermeni. Muguras balsta jostas, locītavu apsēji un kompresijas zeķes ir lieliski sabiedrotie, kas nodrošina nepieciešamo atbalstu un aizsardzību. Izvēloties pareizos veselības palīglīdzekļus, tu veic soli pretī ilglaicīgai labklājībai un aktīvai dzīvei.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Pērn par kaitējumu veselībai izmaksāti vairāk nekā 1,3 miljoni eiro

Pagājušajā gadā Ārstniecības riska fonds par kaitējumu veselībai pieņēmis lēmumu izmaksāt atlīdzību kopumā vairāk nekā 1,3 miljonu eiro apmērā, aģentūra LETA noskaidroja Veselības inspekcijā (VI).

Veselība Seniori un viņu tuvinieki tiks mācīti, kā tikt galā ar demenci (+VIDEO)

"Tā ir slimība, kuru biežāk nevar izārstēt, bet var iemācīties ar to sadzīvot".

Veselība Ko darīt, ja sāp mugura: iesaka speciālisti (+VIDEO)

Starpskriemeļu diskiem, muskuļiem, fascijām, locītavu saitēm un galu galā – arī smadzenēm – ūdens ir ļoti nepieciešams.

Veselība Apmēram katrs septītais lieto alkoholu no rītiem pēc smagām ballītēm (+VIDEO)

Gandrīz divas trešdaļas "slimnieku" jeb 65% dzer daudz ūdens.

Lasiet arī

Ekonomika Pētījums: teju puse iedzīvotāju mainījuši darbu neatbilstoša atalgojuma dēļ

Latvijā teju puse jeb 49% aptaujāto iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 39 gadiem par visizplatītāko iemeslu darba maiņai atzīst neatbilstošu atalgojumu, liecina uzņēmuma "Evolution Latvia" un platformas "Visas iespējas" īstenotā indeksa "Jaunatne. Darbs. Vide" veiktais pētījums, kas tapis sadarbībā ar kompāniju "Norstat".

Ekonomika Gorkšs: Latvijā jāmazina ieradums strādājošajiem ņemt darba nespējas lapas

Latvijā būtu jāmazina ieradums strādājošajiem ņemt darba nespējas lapas, otrdien intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektors Kaspars Gorkšs.

Ekonomika Aicina darba devējus piedāvāt darba vietas skolēniem vasarā

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus līdz 19.aprīlim piedāvāt darba vietas skolēniem šī gada vasarai.

Veselība Latvijā vairāk nekā divas trešdaļas cilvēku strādā sēžot (+VIDEO)

Darba vietas iekārtojumam būtu jābūt ergonomiskam, drošam un ērtam.