• Aurora,
  • Austra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijas vēža pacienti saņēma jaunu cerību – molekulāro diagnostiku (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 17:50, 15.10.2023


Tiek analizēti visi klīnisko izmeklējumu dati, kā arī slimības un ģimenes anamnēze, ņemot vērā audzēja ģenētisko izmeklējumu rezultātus.


Personalizēta ārstēšana onkoloģijā ļauj izlemt, kura terapija katram pacientam ir vispiemērotākā.


Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) izveidota Molekulārā vēža diagnostikas komanda (MVDK, Molecular Tumor Board) – īpaša multidisciplināra sanāksme, kurā pacientu gadījumi tiek analizēti, balstoties gan uz klīnisko informāciju, gan audzēja molekulāro profilu, kuru nosaka ar ģenētiskajām analīzēm. Notikušajā MVDK sanāksmē Vēža centra akreditācijas procesa ietvaros tika izskatīti konkrētu pacientu gadījumi, piedaloties gan Austrumu slimnīcas speciālistiem, gan diviem izciliem starptautiskajiem ekspertiem.

Molekulārā vēža diagnostikas komanda ir piemērs personalizētai ārstēšanai onkoloģijā, jo ļauj izlemt, kura terapija katram pacientam ir vispiemērotākā. Bez pamata komandas, kas izvērtē pacientu gadījumus un ko veido ķirurgs, onkologs ķīmijterapeits, staru terapeits, radiologs, patologs, šajā īpašajā starpdiscplinārajā sanāksmē piedalās arī ārsts ģenētiķis un bioinformātikas speciālists. Tiek analizēti visi klīnisko izmeklējumu dati, kā arī slimības un ģimenes anamnēze, ņemot vērā audzēja ģenētisko izmeklējumu rezultātus. Visi šie speciālisti ir pieejami Austrumu slimnīcā.

“Austrumu slimnīcā patlaban esam sasnieguši tādu līmeni, ka jau varam spriest un pieņemt lēmumus, balstoties arī uz ģenētiskiem izmeklējumiem, un šis ir papildu solis, kas palīdzēs valsts nozīmes Vēža centra akreditācijā,” uzsver sanāksmes vadītāja onkoloģe ķīmijterapeite, asoc. profesore Alinta Hegmane.

Austrumu slimnīcā notikušajā MVDK sanāksmē, analizējot reālus pacientu gadījumus, piedalījās arī divi izcili ārvalstu eksperti, kam ir pieredze arī molekulārā vēža diagnostikas komandu darbā: Dr. Braiens Heilijs Bērds, konsultants un medicīnas onkologs Bon Secours slimnīcā Korkā, Īrijas lielākajā privātajā slimnīcā, un Dr. Martins Zohe, Patoloģijas un molekulārās patoloģijas departamenta Patoloģijas un molekulārās patoloģijas nodaļas molekulārās audzēju profilēšanas direktors Cīrihes Universitātes slimnīcā Šveicē. Arī abi ārvalstu speciālisti atzina, ka ir patīkami pārsteigti par Austrumu slimnīcas ārstu kompetenci un sagatavotības līmeni, ziņo medicine.lv.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība 15 veidi, kā sabojāt zobus – un kā tam pretoties (+VIDEO)

"Iespējams, dažs labs šķietami nekaitīgs paradums var būt pie vainas", - pauž farmaceite.

Veselība Farmaceits pastāstīs visu, ko vēlējāties uzzināt par probiotikām

Vidēji terapijas kurss ilgst divas trīs nedēļas.

Veselība Sievietēm veiks bezmaksas mērījumus sirds veselības profilaksei

No 5.marta līdz 7.marta sievietes varēs veikt bezmaksas mērījumus sirds veselības profilaksei, informē pasākuma rīkotaji.

Veselība Ārsts no Rīgas atklāja vairākus veselīgas sirds noslēpumus (+VIDEO)

"Mēs mudinām cilvēkus ievērot tādu dzīvesveidu, kas ietver sabalansētu uzturu, regulāras fiziskās aktivitātes un veselīga svara uzturēšanu".

Lasiet arī

Veselība 7 gados finansējums onkoloģijai pieaudzis gandrīz par 100 miljoniem eiro

Pēdējo septiņu gadu laikā finansējuma apjoms onkoloģijas jomai pieaudzis gandrīz par 100 miljoniem eiro, 2023.gadā sasniedzot 163,6 miljonus, informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Veselība Palīdzība ciešanās: Latvija paplašina paliatīvo aprūpi

Tiek lēsts, ka vidējais mājas aprūpes ilgums ir 51 diena.

Veselība Universitātes slimnīcām būs vienoti dati par onkoloģijas pacientiem

Turpinot onkoloģijas kā vienas no veselības nozares prioritārajām jomām attīstību un veselības aprūpes pakalpojumu uzlabošanu onkoloģijas pacientiem, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai (RAKUS), Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcai (PSKUS) un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai (BKUS) tiks izveidota vienota datu platforma par onkoloģijas pacientiem un viņu medicīniskajiem datiem. Pacienta datu apmaiņas platformas ieviešanu lielākajās slimnīcās Latvijā finansēs no ES Atveseļošanas fonda līdzekļiem, informē Veselības ministrija Komunikācijas nodaļa.

Veselība Tiek plānots plašs audits onkoloģijā

Veselības inspekcija (VI) plāno veikt plašāku auditu onkoloģijā, intervijā sacīja iestādes vadītāja Anita Slokenberga, piebilstot, ka pagaidām neko konkrētāku vēl nevēlas paust.