• Anta,
  • Antonija,
  • Dzirkstīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


VM rosina nereģistrēt Covid-19 un pērtiķu bakas kā bīstamas infekcijas slimības

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 13:52, 24.09.2023


Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos valstī un pasaulē, Veselības ministrija (VM) izstrādājusi grozījumus, kas paredz nereģistrēt Covid-19 un pērtiķu bakas kā bīstamas infekcijas slimības.VM norāda, ka Covid-19 epidemioloģiskā situācija valstī un pasaulē turpina uzlaboties, kā arī Pasaules Veselības organizācija jau šī gada maija sākumā izplatīja paziņojumu par starptautiski nozīmīgas sabiedrības veselības ārkārtas situācijas atcelšanu, līdz ar to nav pamata Covid-19 turpināt reģistrēt kā bīstamo infekcijas slimību.

Tā kā informāciju par pacienta inficēšanos ar Covid-19 sniedz laboratorijas, Covid-19 testa rezultātus iesūtot vienotajā veselības nozares elektroniskajā informācijas sistēmā, ārstniecības personas nepildīs steidzamos paziņojumus par pacienta inficēšanos ar Covid-19. Ārstniecības personām būs tikai jāsniedz informācija SPKC par Covid-19 pacienta nāves gadījumu.

Savukārt attiecībā uz pērtiķu bakām, VM norāda, ka epidemioloģiskā situācija valstī un pasaulē ar pērtiķu baku uzliesmojumu nepasliktinās, tādēļ arī nav nepieciešams saslimšanas gadījumus ar pērtiķu bakām turpināt reģistrēt kā bīstamo infekcijas slimību.

Vienlaikus pērtiķu bakām kā reģistrējamai infekcijas slimībai tiek noteikta 2.grupa, kas paredz, ka turpmāk ārstniecības persona, konstatējot pērtiķu bakas vai rodoties profesionāli pamatotām aizdomām par pacienta inficēšanos ar šo infekcijas slimību, SPKC ziņos telefoniski un rakstiski vienas darbdienas laikā, ja tas ir pirmais paziņojums par infekcijas slimību, vai rakstiski triju darbdienu laikā, ja tas ir paziņojums par infekcijas slimības diagnozes maiņu vai atcelšanu vai infekcijas slimības galīgo diagnozi, tās laboratorisku apstiprināšanu un slimības iznākumu.

Tāpat VM informē, ka tika izstrādāts vienots digitālais epidemioloģiskais rīks (EPID), lai nodrošinātu iespēju reģistrēt, uzskaitīt, apkopot un analizēt visu nepieciešamu epidemioloģisko informāciju, kas saistīta ar Covid-19. Tāpat tas tika izstrādāts, lai efektīvi izmantotu iegūto informāciju epidemioloģiskās izmeklēšanas vajadzībām un pretepidēmijas pasākumu organizēšanai, nodrošinātu operatīvu un retrospektīvu datu analīzi, lai izzinātu epidemioloģisko situāciju un veiktu pierādījumos balstītus epidemioloģiskās drošības pasākumus un vērtētu to efektivitāti un citiem saistītajiem nolūkiem.

Noteikumu projekts paredz, ka inficētā persona vai tās likumiskais pārstāvis Covid-19 uzliesmojuma gadījumā var aizpildīt tiešsaistes aptaujas anketu, lai veiktu epidemioloģisko izmeklēšanu. Tajā tiktu iekļauta informācija par inficēšanās apstākļiem un saslimšanas gaitu, kas attiecīgi ļautu Slimību profilakses un kontroles centram iegūt noderīgu informāciju arī par inficētās personas reģistrēto ģimenes ārsta praksi, norādes uz vietnēm, kurās var iegūt papildu informāciju par izolācijas ievērošanas nosacījumiem vai par Covid-19 inficēta pacienta rīcību.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Latvijas iedzīvotājiem ieteiktas biešu brīnumainās īpašības (+VIDEO)

Jau 2000 gadus pirms mūsu ēras asīrieši, babilonieši un persieši zināja dziedniecības augu.

Veselība Kādus medikamentus pirkt, ja gadījies saslimt?

Rudens un ziemas sezona ir laiks, kad teju katrs no mums piedzīvo kādu no saaukstēšanās epizodēm. Vismokošākās ir bronhīta epizodes, jo tad ciešam no nepatīkama klepus, kas rodas iekaisušas bronhu gļotādas dēļ.

Veselība Kulinārijas blogeris Pipars pārvar bailes un kļūst par asinsdonoru (+VIDEO)

"Pēc procedūras bija neliels nogurums, bet pēc maltītes ieturēšanas spēks un enerģija atkal atgriezās".

Veselība Smadzeņu audu paraugu varēs iegūt ar robotu palīdzību

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Neiroķirurģijas klīnikā turpmāk neiroķirurgi strādās ar kraniālo robotu - Baltijas valstīs unikālu iekārtu, kas palīdzēs smadzeņu operāciju laikā iegūt paraugu no galvas smadzenēm, izmantojot datorizētu tehniku.

Lasiet arī

Sports Kazakevičs neturpinās vadīt Latvijas futbola izlasi

Dainis Kazakevičs neturpinās vadīt Latvijas vīriešu futbola izlasi, ceturtdien lēma Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde.

Sabiedrība Latvija un ASV paziņos par līguma noslēgšanu par pretkuģu raķešu iegādi

iektdien plkst.13 aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) un ASV vēstnieks Kristofers Robinsons preses konferencē paziņos par līguma noslēgšanu par ASV uzņēmuma "Raytheon" un Norvēģijas uzņēmuma "Kongsberg" ražoto pretkuģu raķešu sistēmu "Naval Strike Missile" iegādi.

Ekonomika Sievietēm vidējā darba samaksa Latvijā par 17,1% mazāka nekā vīriešiem

Sievietēm vidējā bruto darba samaksa stundā 2022.gadā Latvijā bija par 17,1% mazāka nekā vīriešiem, ziņo Centrālā statistikas pārvalde, atsaucoties uz informatīvo apskatu "Dzimumu līdztiesība".

Sabiedrība Piektdien Latvijā nedaudz snigs

Piektdien gan naktī, gan dienā valsts lielākajā daļā nedaudz snigs, prognozē sinoptiķi.