• Anta,
  • Antonija,
  • Dzirkstīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ko visaugstāk vērtē, uzturoties slimnīcā?

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 20:20, 22.09.2023


Uzturēšanās slimnīcā laikā vecāki un bērni visaugstāk vērtē saprotamu un skaidru komunikāciju - tā norādījuši 90,1% aptaujāto bērnu un 88,8% bērnu vecāku, liecina starptautiskā projekta "VoiCEs" laikā veiktās aptaujas dati.


Foto: LETA

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) ir iesaistījusies starptautiskā projektā, kurā tiek vērtēta pacientu pieredze bērnu slimnīcās Eiropā, informēja BKUS komunikācijas speciāliste Ilze Olšteina.

Projekta mērķis ir sadarbībā ar "Sant’Anna" skolu Itālijā, UNICEF organizāciju un Eiropas bērnu slimnīcas organizāciju ieviest īpaši radītu digitālu instrumentu, lai uzzinātu bērnu un pusaudžu viedokli par stacionārā pavadīto laiku. Sākotnējie rezultāti liecinot, ka pacienti pozitīvi vērtē bērnu slimnīcās gūto pieredzi, bet bērnu aptaujāšana pēc izrakstīšanās no stacionāra projektā iesaistītajās organizācijās vēl turpinās. Aptauju rezultāti tikšot izmantoti, lai ieviestu uzlabojumus.

Projekta "VoiCEs" mērķa grupa bija bērni vecumā no 0 līdz 17 gadiem, un digitāli izstrādātā aptauja tika pielāgota dažādām vecuma grupām. Bērnu, kuri vēl neprot lasīt, vietā anketu varēja aizpildīt kāds no vecākiem.

Lai noskaidrotu bērniem aktuālas tēmas saistībā stacionārā pavadīto laiku un tās ietvertu aptaujas jautājumos, projektu uzsākot, tika intervēti pacienti - bērni un jaunieši, kā arī viņu vecāki. Apkopojot interviju rezultātus un iesaistot aptuveni 100 ārstniecības un atbalsta speciālistus, pacientu un ģimeņu organizāciju pārstāvjus un psihologus, tika izveidoti piecu tēmu bloki - saprotama un skaidra komunikācija; empātiska, pieklājīga, draudzīga un cieņpilna attieksme; bērnu un jauniešu iesaistīšana lēmuma pieņemšanā par savu ārstniecību; uzturēšanās nodaļā un ērtības; izrakstīšana no slimnīcas jeb, cik droši bērns ir juties, dodoties mājās, un, vai ir saprotama visa informācija par tālāko ārstniecības procesu.

Aptaujāšana tika un tiek veikta pēc pacienta izrakstīšanas no slimnīcas un, kā liecina apkopotā informācija, atbildes uz jautājumiem līdz šim snieguši 41% bērnu un 50% bērnu vecāku, kuri saņēmuši aptaujas anketu. Aptaujas rezultāti ļauj secināt, ka kopumā bērni un bērnu vecāki ir ļoti apmierināti ar pieredzēto slimnīcā. Gan bērni, gan viņu vecāki visaugstāk vērtē saprotamu un skaidru komunikāciju slimnīcā - to norāda vairāk nekā 90,1% aptaujāto bērnu un 88,8% bērnu vecāku.

Vienlīdz pozitīvi aptaujātie pacienti vērtē arī efektīvu ārstēšanas procesu, kuru nodrošinājuši uzticami profesionāļi (88,2% bērnu un 90,2% bērnu vecāku). Bērnu un vecāku viedokļi atšķiras par slimnīcās gūto pieredzi saistībā ar empātisku, pieklājīgu, draudzīgu un cieņpilnu attieksmi - to pozitīvi vērtē 85,2% vecāku, bet salīdzinoši mazāk - tikai 75,6% bērnu. Dažādi tiek vērtēts arī komforta līmenis slimnīcās - uzturēšanos nodaļā un ērtības pozitīvi vērtē 85,7% vecāku un 75,6% bērnu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Latvijas iedzīvotājiem ieteiktas biešu brīnumainās īpašības (+VIDEO)

Jau 2000 gadus pirms mūsu ēras asīrieši, babilonieši un persieši zināja dziedniecības augu.

Veselība Kādus medikamentus pirkt, ja gadījies saslimt?

Rudens un ziemas sezona ir laiks, kad teju katrs no mums piedzīvo kādu no saaukstēšanās epizodēm. Vismokošākās ir bronhīta epizodes, jo tad ciešam no nepatīkama klepus, kas rodas iekaisušas bronhu gļotādas dēļ.

Veselība Kulinārijas blogeris Pipars pārvar bailes un kļūst par asinsdonoru (+VIDEO)

"Pēc procedūras bija neliels nogurums, bet pēc maltītes ieturēšanas spēks un enerģija atkal atgriezās".

Veselība Smadzeņu audu paraugu varēs iegūt ar robotu palīdzību

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Neiroķirurģijas klīnikā turpmāk neiroķirurgi strādās ar kraniālo robotu - Baltijas valstīs unikālu iekārtu, kas palīdzēs smadzeņu operāciju laikā iegūt paraugu no galvas smadzenēm, izmantojot datorizētu tehniku.

Lasiet arī

Sports Kazakevičs neturpinās vadīt Latvijas futbola izlasi

Dainis Kazakevičs neturpinās vadīt Latvijas vīriešu futbola izlasi, ceturtdien lēma Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde.

Sabiedrība Latvija un ASV paziņos par līguma noslēgšanu par pretkuģu raķešu iegādi

iektdien plkst.13 aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) un ASV vēstnieks Kristofers Robinsons preses konferencē paziņos par līguma noslēgšanu par ASV uzņēmuma "Raytheon" un Norvēģijas uzņēmuma "Kongsberg" ražoto pretkuģu raķešu sistēmu "Naval Strike Missile" iegādi.

Ekonomika Sievietēm vidējā darba samaksa Latvijā par 17,1% mazāka nekā vīriešiem

Sievietēm vidējā bruto darba samaksa stundā 2022.gadā Latvijā bija par 17,1% mazāka nekā vīriešiem, ziņo Centrālā statistikas pārvalde, atsaucoties uz informatīvo apskatu "Dzimumu līdztiesība".

Sabiedrība Piektdien Latvijā nedaudz snigs

Piektdien gan naktī, gan dienā valsts lielākajā daļā nedaudz snigs, prognozē sinoptiķi.