• Ādolfs,
  • Ilgonis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Nākammēnes Rīga kļūs par pasaules progresīvās medicīnas centru (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 14:03, 19.09.2023


Latvija sevi pozicionē kā valsts ar misiju un vietu, kurā attīstīt risinājumus globāla mēroga problēmām.


Precīzijas medicīna ir jauna pieeja slimību ārstēšanai un profilaksei, kurā ņemta vērā katra cilvēka ģenētiskā daudzveidība, vide un dzīvesveids.

Rīgā norisināsies PMNET Forums – starptautisks Precīzijas medicīnas tīklošanās forums. Šī gada 12. un 13. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā, vairāk nekā 50 ekspertu - tostarp, no Hārvarda universitātes un tādām pasaules valstīm un reģioniem kā ASV, Rietumeiropas, Skandināvijas, Izraēlas un Baltijas tiksies, lai ar biomedicīnas ekosistēmu veidotu sadarbību Precīzijas medicīnā. Foruma mērķis ir uzlabot pacientu aprūpi un rezultātus, veicinot precīzijas medicīnas attīstību un ieviešanu klīniskajā praksē.

Divu dienu laikā noritēs padziļinātas diskusijas ar mērķi attīstīt starptautisku sadarbību biomedicīnas jomā, kas veicinātu Latvijas ekonomisko transformāciju. Latvija sevi pozicionē kā valsts ar misiju un vietu, kurā attīstīt risinājumus globāla mēroga problēmām. Precīzijas medicīna ir jauna pieeja slimību ārstēšanai un profilaksei, kurā ņemta vērā katra cilvēka ģenētiskā daudzveidība, vide un dzīvesveids. Foruma laikā vadošie eksperti kopā ar Latvijas ekspertiem un pacientu organizāciju pārstāvjiem pārrunās tādas tēmas kā:

-Vēža ģenētika un precīzijas onkoloģija;

-Funkcionālā precīzijas medicīna;

-Bērnu onkoloģija;

-Jaundzimušo skrīnings;

-Farmakoģenētika;

-Mākslīgais intelekts / Lielie dati precīzijas medicīnā;

-Pacientu iesaiste;

-Biomedicīnas stratēģijas iekļaušana precīzijas medicīnā un diagnostikas uzlabošana;

-Nacionālā genomikas infrastruktūra Skandināvijā un Baltijā;

-Speciālistu nodrošinājums medicīnā Latvijā;

-Veselības datu izmantošana, kas veicinātu precīzijas medicīnas attīstību un klīnisko ārstēšanu.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora vietniece investīciju un enerģētikas jautājumos Laura Štrovalde ziņo vietnei liaa.gov.lv: "Aicinu medicīnas jomā strādājošos jaunuzņēmumus izmantot šo iespēju un prezentēt savus produktus profesionāļu auditorijā, kura pulcēsies forumā. Precīzijas medicīnas jomā esam starp pasaules vadošajām valstīm un tā ir joma kurā varam konkurēt starptautiski. Šajā jomā ir pieejams arī valsts atbalsts zinātnes komercializācijas un citās programmās, kuras jau šobrīd sniedz taustāmu atbalstu."

Foruma uzdevums ir panākt bērniem un pieaugušajiem efektīvākas, zinātniski pamatotas ārstniecības metodes un nodrošināt veselības pakalpojumu pieejamību, t.sk. izmantojot jaunākās medicīnas tehnoloģijas. Lai to īstenotu ir nepieciešama ārstu, zinātnieku, slimnīcu administrāciju, pacientu organizāciju, veselības aprūpes iestāžu, valsts pārvaldes darbinieku, veselības nozares uzņēmumu, globālo korporāciju un pasaules vadošo slimnīcu sadarbība.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Bauskas slimnīcā rindas var sasniegt pat divus gadus

Bauskā uz valsts apmaksātiem doplerogrāfijas izmeklējumiem jāgaida rindā divi gadi, informēja SIA "Bauskas slimnīca" valdes locekle Margarita Epermane.

Veselība Abu Meri cer tikt skaidrībā par nepieciešamajiem e-veselības uzlabojumiem

Veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) cer, ka līdz nākamajam gadam izdosies tikt skaidrībā ar nepieciešamajiem e-veselības uzlabojumiem.

Veselība VM rosina nereģistrēt Covid-19 un pērtiķu bakas kā bīstamas infekcijas slimības

Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos valstī un pasaulē, Veselības ministrija (VM) izstrādājusi grozījumus, kas paredz nereģistrēt Covid-19 un pērtiķu bakas kā bīstamas infekcijas slimības.

Veselība Ko visaugstāk vērtē, uzturoties slimnīcā?

Uzturēšanās slimnīcā laikā vecāki un bērni visaugstāk vērtē saprotamu un skaidru komunikāciju - tā norādījuši 90,1% aptaujāto bērnu un 88,8% bērnu vecāku, liecina starptautiskā projekta "VoiCEs" laikā veiktās aptaujas dati.

Lasiet arī

Veselība Laboratorijas gaida samaksu, bet pacienti gaida savu kārtu

“Centrālā laboratorija” apkalpos pacientus piešķirtā finansējuma ietvaros.

Sabiedrība Rektors: RSU budžeta vietu skaits medicīnā jāpalielina vismaz divas reizes

Budžeta vietu skaits Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju programmā "Medicīna" no pašreizējām 200 būtu jāpalielina vismaz līdz 400, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja augstskolas rektors Aigars Pētersons.

Sabiedrība Ģimenes ārstus neapmeklējošos iedzīvotājus aicina veikt bezmaksas apskati

Iedzīvotājus, kuri pēdējo trīs gadu laikā nav vērsušies pie sava ģimenes ārsta saistībā ar kādu saslimšanu vai sūdzību par veselību, Nacionālais veselības dienests (NVD) aicina veikt valsts apmaksātu profilaktisko apskati, informēja iestādē.