• Aurēlija,
  • Evelīna,
  • Mētra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Gada laikā Latvijā ārstējās vairāk nekā 100 Ukrainas karā smagi cietušo karavīru

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 13:30, 20.07.2023


Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca turpina uzņemt kara upurus.


Foto: Reuters.

Šodien Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā jau piekto reizi ar labdarības projekta M-Help.com organizēto palīdzības autobusu tika atgādāti 20 Ukrainas karā smagi cietušie.

Plānots, ka Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas specializētajās klīnikās ārstēsies četri ļoti smagus kara ievainojumus guvušie kareivji. Viņiem tiks veiktas vairākas sarežģītas un secīgas ķirurģiskas un/vai mikroķirurģiskas operācijas, kā arī visu ārstēšanās laiku ar pacientiem strādās Rehabilitācijas klīnikas fizioterapeiti, ergoterapeiti un rehabitologi, lai sekmētu ātrāku atlabšanu pēc smagām operācijām. Lai novērstu un mazinātu kropļojošo kara ievainojumu sekas, lielāko daļu no šiem pacientiem - pārvedīs ilgstošai rehabilitācijai uz Nacionālo rehabilitācijas centru "Vaivari". Plānots arī, ka daži pacienti saņems mērķētu psihologu un psihoterapeitu palīdzību Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā un vēlāk arī Sociālās integrācijas valsts aģentūras rehabilitācijas centrā.

Normunds Staņēvičs, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs: "Vēlamies akcentēt, ka Ukrainas karā cietušo nogādāšana Latvijā ir ļoti komplicēta un, lai to realizētu, ir nepieciešama izcila sadarbība starp dažādām institūcijām."

Profesors Haralds Plaudis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes loceklis: "Ukrainas karā cietušo nogādāšana Latvijā, ārstēšana, rehabilitācija un sociālā atbalsta sniegšana ir kopdarbs, kuru nodrošina Veselības ministrija, Ukrainas kompetentās institūcijas un ārstniecības iestādes, Latvijas ārstniecības iestādes, Labklājības ministrija, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, Rīgas valstspilsētas pašvaldība, kā arī Latvijas uzņēmums, kas darbojas Ukrainā, organizē medicīniskās palīdzības sniegšanu platformas "M-Help" ietvaros. Nepieciešamības gadījumā tiek iesaistītas arī citas institūcijas atbilstoši kompetencei."

Kā ierasts, arī šajā reizē Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā pacientus sagaidīja multidisciplināra mediķu komanda - dažādu specialitāšu ārsti un aprūpes personāls. Visiem pacientiem tika veikts vispusīgs veselības stāvokļa skrīnings - dažādi radioloģiskie un laboratoriskie izmeklējumi. Tāpat bija jāpārliecinās par dažādu hospitālo infekciju iespējamo klātbūtni, jo, kara apstākļos tās strauji uzliesmo un izplatās.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Turpinās gripas izplatība

No monitoringa sākuma (2023.gada 40. nedēļa) saņemta informācija par 19 mirušajiem, kuriem laboratoriski apstiprināta saslimšana ar gripu.

Veselība Abu Meri apšauba «Rīgas Dzemdību nama» atbilstību mūsdienu prasībām

Veselības ministrija (VM) ir vērsusies pie Rīgas pašvaldības, aicinot pašvaldību būtiski mainīt traumatoloģijas pacientu aprūpi Rīgā un apšaubot "Rīgas Dzemdību nama" atbilstību mūsdienu prasībām.

Veselība Kā turpmāk finansēs veselības aprūpi? Uzzināsim pēc gada

Deputāti lēma nevirzīt izskatīšanai parlamentā iepriekš no 13.Saeimas pārņemto likuma projektu, ar kuru bija plānots ieviest vienotu valsts apmaksāto veselības aprūpi Latvijā deklarētajiem iedzīvotājiem.

Veselība Uz ziemas jautājumiem atbild Latvijas farmaceiti (+VIDEO)

Kā nesaslimt, pazemināt temperatūru un dziedēt traumas.

Lasiet arī

Sabiedrība 2023.gadā Ukrainai ziedojis 51% Latvijas iedzīvotāju

2023.gadā Ukrainai ziedojis 51% Latvijas iedzīvotāju, aģentūru LETA informēja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pārstāve Ilze Sarkanābola.

Pasaule ASV izsludina jaunas sankcijas pret Krieviju

Pieminot otro gadskārtu kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā, Savienotās Valstis piemērojušas sankcijas vairāk nekā 500 fiziskajām un juridiskajām personām Krievijā, solot uzturēt spiedienu, lai apturētu Krievijas diktatora Vladimira Putina kara mašīnu.

Pasaule Odesā Krievijas dronu uzbrukumā trīs nogalinātie

Odesā naktī uz piektdienu Krievijas dronu uzbrukumā nogalināti trīs cilvēki, paziņoja Ukrainas Bruņoto spēku dienvidu pavēlniecība.

Pasaule Ģenerālis Pudāns neparedz straujus Krievijas uzbrukuma triecienus Ukrainā

Krievija pašlaik vērojamo Ukrainas vājumu mēģinās izmantot savā labā, tomēr strauji uzbrukuma manevri un triecieni nav paredzami, jo Krievijai nav tik milzīgu resursu, aģentūrai LETA prognozēja Latvijas Zemessardzes komandieris, brigādes ģenerālis Kaspars Pudāns.