• Ādolfs,
  • Ilgonis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Gada laikā Latvijā ārstējās vairāk nekā 100 Ukrainas karā smagi cietušo karavīru

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 13:30, 20.07.2023


Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca turpina uzņemt kara upurus.


Foto: Reuters.

Šodien Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā jau piekto reizi ar labdarības projekta M-Help.com organizēto palīdzības autobusu tika atgādāti 20 Ukrainas karā smagi cietušie.

Plānots, ka Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas specializētajās klīnikās ārstēsies četri ļoti smagus kara ievainojumus guvušie kareivji. Viņiem tiks veiktas vairākas sarežģītas un secīgas ķirurģiskas un/vai mikroķirurģiskas operācijas, kā arī visu ārstēšanās laiku ar pacientiem strādās Rehabilitācijas klīnikas fizioterapeiti, ergoterapeiti un rehabitologi, lai sekmētu ātrāku atlabšanu pēc smagām operācijām. Lai novērstu un mazinātu kropļojošo kara ievainojumu sekas, lielāko daļu no šiem pacientiem - pārvedīs ilgstošai rehabilitācijai uz Nacionālo rehabilitācijas centru "Vaivari". Plānots arī, ka daži pacienti saņems mērķētu psihologu un psihoterapeitu palīdzību Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā un vēlāk arī Sociālās integrācijas valsts aģentūras rehabilitācijas centrā.

Normunds Staņēvičs, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs: "Vēlamies akcentēt, ka Ukrainas karā cietušo nogādāšana Latvijā ir ļoti komplicēta un, lai to realizētu, ir nepieciešama izcila sadarbība starp dažādām institūcijām."

Profesors Haralds Plaudis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes loceklis: "Ukrainas karā cietušo nogādāšana Latvijā, ārstēšana, rehabilitācija un sociālā atbalsta sniegšana ir kopdarbs, kuru nodrošina Veselības ministrija, Ukrainas kompetentās institūcijas un ārstniecības iestādes, Latvijas ārstniecības iestādes, Labklājības ministrija, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, Rīgas valstspilsētas pašvaldība, kā arī Latvijas uzņēmums, kas darbojas Ukrainā, organizē medicīniskās palīdzības sniegšanu platformas "M-Help" ietvaros. Nepieciešamības gadījumā tiek iesaistītas arī citas institūcijas atbilstoši kompetencei."

Kā ierasts, arī šajā reizē Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā pacientus sagaidīja multidisciplināra mediķu komanda - dažādu specialitāšu ārsti un aprūpes personāls. Visiem pacientiem tika veikts vispusīgs veselības stāvokļa skrīnings - dažādi radioloģiskie un laboratoriskie izmeklējumi. Tāpat bija jāpārliecinās par dažādu hospitālo infekciju iespējamo klātbūtni, jo, kara apstākļos tās strauji uzliesmo un izplatās.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Bauskas slimnīcā rindas var sasniegt pat divus gadus

Bauskā uz valsts apmaksātiem doplerogrāfijas izmeklējumiem jāgaida rindā divi gadi, informēja SIA "Bauskas slimnīca" valdes locekle Margarita Epermane.

Veselība Abu Meri cer tikt skaidrībā par nepieciešamajiem e-veselības uzlabojumiem

Veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) cer, ka līdz nākamajam gadam izdosies tikt skaidrībā ar nepieciešamajiem e-veselības uzlabojumiem.

Veselība VM rosina nereģistrēt Covid-19 un pērtiķu bakas kā bīstamas infekcijas slimības

Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos valstī un pasaulē, Veselības ministrija (VM) izstrādājusi grozījumus, kas paredz nereģistrēt Covid-19 un pērtiķu bakas kā bīstamas infekcijas slimības.

Veselība Ko visaugstāk vērtē, uzturoties slimnīcā?

Uzturēšanās slimnīcā laikā vecāki un bērni visaugstāk vērtē saprotamu un skaidru komunikāciju - tā norādījuši 90,1% aptaujāto bērnu un 88,8% bērnu vecāku, liecina starptautiskā projekta "VoiCEs" laikā veiktās aptaujas dati.

Lasiet arī

Sabiedrība «ES pietiks līdzekļu Ukrainas atbalstam tik, cik ilgi tas nepieciešams» (+VIDEO)

Latvijas aizsardzības ministra amata kandidāts Andris Sprūds augstu vērtē sadarbības perspektīvas ar Kijivu.

Pasaule Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 266 290 karavīrus

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz trešdienas rītam sasnieguši 266 290 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Pasaule Ukrainas robežsardze novērsusi 20 000 karaklausībai pakļauto bēgšanu

Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma sākuma Ukrainas robežsardze novērsusi vairāk nekā 20 000 karaklausībai pakļauto vīriešu bēgšanu no valsts, otrdien paziņojis robežsardzes pārstāvis Andrijs Demčenko.

Pasaule Harkivas apgabalā 40% teritorijas ir potenciāli bīstami

Ukrainas Harkivas apgabalā apmēram 40% teritorijas ir potenciāli bīstami, paziņoja Ukrainas iekšlietu ministrs Ihors Klimenko, apmeklējot šo apgabalu darba vizītē.