• Mariss,
  • Matīss,
  • Modris
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Iesaka atteikties no diennakts ķirurga un reanimatologa pakalpojumiem

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 22:32, 21.05.2023


Veselības ministrija (VM) sagatavojusi priekšlikumus slimnīcu tīkla sakārtošanai, un tajā ietverta gan metodisko vadības centru izveide vienādas ārstēšanas kvalitātes nodrošināšanai, gan arī piedāvājums virknē reģionu slimnīcu izslēgt vairāku profilu speciālistus no uzņemšanas nodaļu diennakts pieejamības, ziņo Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "De facto".Raidījums norāda, ka Latvijā 2021.gadā nomira 3679 cilvēki, par kuriem vēlāk statistikā ierakstīja "medicīniski novēršama nāve", liecina SPKC dati. Tie ir aptuveni desmit cilvēku katru dienu, un visbiežāk - Latgalē. Tie ir cilvēki, kuri nebūtu nomiruši, ja viņi būtu saņēmuši atbilstošu medicīnisko palīdzību, kas dažādu iemeslu dēļ nav noticis.

Veselības ministrija esot iezīmējusi reformu plānu, kam būtu jāpanāk, ka visus pacientus ārstē vienādā kvalitātē, nosakot arī precīzas prasības katram slimnīcas profilam, skaidro raidījums.

"Mēs pasakām, ka tādi būs, slimnīcas vērtē. Un tad mēs pieņemam lēmumu, ko darīt tālāk ar tām slimnīcām, jo, pieņemot šo lēmumu, mēs nevaram... Viena lieta ir šie kritēriji, otra lieta ir, cik ilgā laikā NMP dienests var aizbraukt, un kā pacients var nokļūt uz šejieni, un uz ārstniecības iestādi. Otra lieta, kas mums ir jāpārskata, un tas ir minēts, varbūt tas tur tik labi nenolasās - tā saucamais hospitalizācijas plāns," raidījumam stāsta Veselības ministrijas Ārstniecības departamenta vadītāja Sanita Janka.

Saskaņā ar šo piedāvājumu, daudzviet pirmā, otrā un trešā līmeņa slimnīcās Latvijas reģionos uzņemšanas nodaļās vairs nebūtu ķirurgu un/vai anesteziologu-reanimatologu diennakts dežūru, uzsver raidījums.

Raidījums atgādina, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) Iepriekš pieprasīja reformas, norādot, ka citādi nav iespējams veselības nozarei dot papildu naudu. Šobrīd jau ir skaidrs, ka valdība jebkurā gadījumā mēģinās atrast naudu inflācijas radīto papildu izdevumu segšanai. Bet tā neesot atkāpšanās no prasības pēc reformām.

Par to valdībā diskutēs 30.maijā, tieši pirms prezidenta vēlēšanām.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Skarbi! Valsts nenodrošina vēža agrīnu atklāšanu un vajadzīgo zāļu kompensāciju

Veselības ministrijas (VM) īstenotie pasākumi nenodrošina agrīnu onkoloģisko slimību atklāšanu un pacientiem nepieciešamo zāļu kompensāciju, secināts Valsts kontroles (VK) veiktajā revīzijā par onkoloģisko saslimšanu diagnostiku un ārstēšanu Latvijā.

Veselība Bērnu slimnīcā jaunietei veikta unikāla smadzeņu operācija (+FOTO)

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) pēc pirmās pagājušajā gadā veiktās elektrodu implantācijas smadzenēs, kas bija nepieciešama jauna veida izmeklējuma nodrošināšanai, un teju gadu ilga sagatavošanās perioda jaunietei ar epilepsiju veikta unikāla operācija, informēja slimnīcā.

Veselība Covid-19 saslimstība palielinās: Vai Latvijas slimnīcu darbs ir ietekmēts?

Universitātes slimnīcās nav novērojams liels ar Covid-19 inficētu pacientu skaits.

Veselība Nākammēnes Rīga kļūs par pasaules progresīvās medicīnas centru (+VIDEO)

Latvija sevi pozicionē kā valsts ar misiju un vietu, kurā attīstīt risinājumus globāla mēroga problēmām.

Lasiet arī

Pasaule Krievija naktī apšaudījusi Hersonu; divi cilvēki nogalināt

Krievijas karaspēkam naktī uz ceturtdienu apšaudot Ukrainas dienvidu pilsētu Hersonu, nogalināti divi un ievainoti pieci cilvēki.

Veselība FOTO. NMPD atklāts klīnisko simulāciju bloks, kur mediķiem trenēties

Lai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi spētu izglābt vairāk dzīvību, vienlaikus nodrošinot pacientiem drošu un kvalitatīvu palīdzību augstākās prioritātes izsaukumos gan notikuma vietā, gan pa ceļam uz slimnīcu, šodien dienestā svinīgi atklāts klīnisko simulāciju bloks, kur mediķiem trenēties realitātei maksimāli pietuvinātos apstākļos un klīniskās situācijās.

Pasaule Pabriks komentējis Zelenska darbības ANO Ģenerālajā asamblejā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, uzrunājot ANO Ģenerālo asambleju, izmantoja visa veida argumentus, lai pēc iespējas vairāk organizācijas dalībvalstu nosliektos Ukrainas pusē, tādu viedokli pauda pētniecības centra "Northern European Policy Centre" izveidotājs, bijušais Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Sabiedrība Līdz novembra beigām Latviju var nākties pamest 3541 Krievijas pilsonim

Imigrācijas likuma prasību dēļ līdz novembra nogalei Latviju var nākties pamest 3541 Krievijas pilsonim, informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP).