Izstādē laikmetīgās mākslas autori apcer psihiskās veselības tēmu, pievēršoties gan savai vai tuvinieku slimības pieredzei un profilaksei, gan pētot sabiedrības aizspriedumus un tēmas stigmatizāciju. Ekspozīcija un tās pavadošā programma notiks Medicīnas vēstures muzejā.
Lai veicinātu sabiedrības izpratni un mazinātu aizspriedumus par šo tēmu, izstāde pievēršas dažādiem psihiskās veselības skatpunktiem - personīgai cīņai ar depresiju, pārdzīvojumam, pieredzot tuvinieka zaudējumu, pašpalīdzības tehnikām un profilaksei, kā arī stereotipu atsegšanai.
Izstādē piedalās mākslinieki Anda Lāce, Līga Spunde, Reinis Hofmanis, Anna Salmane, Andris Kaļiņins, Krista Dzudzilo, Reinis Dzudzilo, Rasa Jansone, Ieva Vīksne, Zane Tuča, Ernests Vilsons un Sanita Tauriņa.
Pavadošajā programmā notiks nodarbības, kas sniegs ieskatu mākslas terapijas procesā, diskusijas ar izstādes māksliniekiem un tēmas ekspertiem, kā arī divas performances. Ciklu "Ievads mākslas terapijā" vadīs mākslas terapeites Diāna Serga un Lība Bērziņa, un tajā aicināts piedalīties ikviens interesents.
Diskusijās kopā ar māksliniekiem un ekspertiem tiks pārrunātas tēmas par psihiskās veselības traucējumiem, neirodažādību, līdzcilvēku atbalsta nozīmi, palīdzības veidiem un valodu, kā par šīm tēmām runāt. Publiskās programmas laikā notiks arī divas performances - ukraiņu mākslinieces Darjas Kalašņikovas "Sirdspuksti" un horeogrāfes Kristīnes Brīniņas "Vējainākā diena, kāda jebkad bijusi".
Izstāde Medicīnas vēstures muzejā būs skatāma no 26.maija līdz 31.augustam.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri