• Lolita,
  • Vitolds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Bērnu slimnīcas vadītājs ceļ trauksmi: Ar piešķirtajiem līdzekļiem nepietiks

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 10:35, 02.04.2023


Ar pašlaik budžetā piešķirtajiem līdzekļiem nepietiks, lai 2023.gadā nosegtu visas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) vajadzības, kas saistītas ar ārstniecību un aprūpi, pavēstīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.


Foto: LETA

Viņš norādīja, ka slimnīcai šo gadu nāksies vai nu plānot tā, ka finanšu gads tiks noslēgts ar zaudējumiem, vai arī limitēt sniegto valsts apmaksāto pakalpojumu daudzumu. Tā kā par bērniem sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, kas tiek apmaksāti no valsts budžeta, pacientiem nav jāveic līdzmaksājums, BKUS netiek izskatīts scenārijs par līdzmaksājuma apjoma celšanu vai maksas pakalpojumu paplašināšanu, ko apsver citās Latvijas slimnīcās. Pieejamībai ārstniecības pakalpojumiem jāizriet no pacienta vajadzībām, nevis ģimenes maksātspējas, uzsvēra Ābols.

Šobrīd lēmums, kā rīkoties līdz gada beigām, nav pieņemts, jo vēl joprojām nav skaidrības, cik lieli valsts budžeta līdzekļi tiks piešķirti BKUS 2023.gadā. Precizēts budžeta apjoms tiek solīts tikai pēc Lieldienu brīvdienām, tāpēc šobrīd detalizēti spriest par tā izmantošanu ir pāragri, sacīja Ābols.

Pēc viņa paustā, ar pašlaik piešķirtajiem līdzekļiem nepietiks, lai 2023.gadā nosegtu visas BKUS vajadzības, kas saistītas ar ārstniecību un aprūpi. Ierobežotie līdzekļi, ar kuriem nākas un nāksies iztikt šajā gadā, var nodarīt kaitējumu bērnu veselības aprūpei ilgtermiņā. Jau šobrīd slimnīcā pauž bažas par bērnu veselības aprūpes speciālistu aizplūšanu no valsts slimnīcas uz privāto sektoru, kur ir iespēja saņemt konkurētspējīgu atalgojumu, sniedzot maksas pakalpojumus.

Turklāt veselības aprūpē kopumā arvien skaudrāk ir jūtams speciālistu trūkums, atzina Ābols, norādot, ka valsts slimnīcās trūkst speciālistu, kas veic radioloģiskos izmeklējumus - gan ārsti, gan asistenti izvēlas strādāt privātās medicīnas iestādēs. BKUS īpaši jūtams jauno ārstu trūkums, jo studējošie reti izvēlas ar bērnu veselības aprūpi saistītās specialitātes.

"Tāpēc sāpīgs zaudējums ir katrs pediatrs, kurš nolemj turpmāk strādāt kādā no reģionālajām slimnīcām vai privātā veselības aprūpes iestādē. Tāpat slimnīcā jūtams, ka trūkst bērnu ginekologu un oftatmologu. Ja no Bērnu slimnīcas uz privāto sektoru šogad aiziet vēl vairāki speciālisti, tas jau tuvākajā laikā var radīt situāciju, ka rindas pie speciālistiem uz konsultācijām un izmeklējumiem kļūst vēl garākas. Līdz ar to cietīs bērnu veselība, jo rindu pagarināšanās nesīs līdzi risku, ka ārstēšana tiks uzsākta novēloti," sacīja Ābols.

Kā vēstīts, atlikušajiem gada deviņiem mēnešiem slimnīcām trūkst 78 miljonu eiro valsts apmaksāto pakalpojumu nodrošināšanai pacientiem, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.

Kalējs uzskata, ka Finanšu ministrijai ir jāgatavo informatīvais ziņojums valdībai, lai varētu esošajai situācijai rast risinājumu. Ja papildu finansējums netiks piešķirts, tad septembrī slimnīcas būs spiestas pārtraukt valsts apmaksātu pacientu plānveida ārstēšanu un pacientiem par pakalpojumiem būs jāmaksā pašiem, biedēja Kalējs.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība HIV galvenais pārneses ceļš Latvijā ir heteroseksuālie kontakti (+VIDEO)

Testēšanas nedēļas ietvaros ikviens cilvēks, kurš nekad nav veicis testus uz C hepatītu un HIV, tiek aicināts prasīt savam ģimenes ārstam nosūtījumu uz testiem.

Veselība Apstiprina primārās veselības aprūpes attīstības plānu

Speciālisti definējuši optimālo ģimenes ārsta prakses modeli - pacientu skaitu, prakses pieejamību pacientiem darba dienās, elektronisku saziņu ar praksi; speciālistu skaitu ģimenes ārstu praksē, manipulācijas un sadarbības paplašināšanu ar vēl papildus speciālistiem (piemēram, fizioterapeitiem, uztura speciālistiem, vecmātēm); telpu nodrošinājumu un prakses aprīkojumu...

Veselība Atbalsta virzību uz optimālās ģimenes ārstu prakses modeli

Lai nodrošinātu vienota primārās veselības aprūpes pakalpojuma nodrošinājumu valstī, valdība šodien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) ieceri ieviest optimālās ģimenes ārstu prakses modeli.

Veselība Tuvojas vasara, jāpārskata diēta: padoms no farmaceita (+VIDEO)

Mūsu ķermeņiem ir nepieciešami dažādi vitamīni un minerālvielas, lai nodrošinātu organisma funkcijas un labsajūtu, it īpaši siltā un karstā laikā.

Lasiet arī

Sabiedrība Gada sākumā Latvijā dzīvojuši 180 455 nepilsoņi

Gada sākumā Latvijā dzīvojuši 180 455 nepilsoņi, 1 719 396 pilsoņi un 141 702 ārzemnieki, liecina Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē prezentētā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes informāciju.

Pasaule ES kampaņā aicina pilsoņus piedalīties EP vēlēšanās

Visā Eiropas Savienībā (ES) ir sākta informatīvā kampaņa pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, kas aicina pilsoņus piedalīties vēlēšanās un kritiski izvērtēt pieejamo informāciju saistībā ar vēlēšanām, informē Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).

Sabiedrība Policija aicina pieteikties pretterorisma vienībā «Omega» (VIDEO)

Valsts policijas (VP) pretterorisma vienība "Omega" aicina pieteikties pretendentus, kuri nākotnē sevi redz drosmīgā profesijā un vienības sastāvā.