• Elfrīda,
  • Sindija,
  • Sintija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


LU notiks militārās ķirurģijas forums

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 08:05, 01.04.2023


Latvijas Mikroķirurgu asociācija (LMA) sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU) šīs nedēļas nogalē pulcēs medicīnas nozares profesionāļus Militārās ķirurģijas forumā, informē LU Komunikācijas departaments.


Ilustratīvs foto.

Kā uzsver Foruma organizētāji, ķirurģija kara apstākļos būtiski atšķiras no miera laiku ķirurģijas. Ja civilajā medicīnā cenšas izglābt ikvienu dzīvību un katram pacientam nodrošināt iespējami labāko veselības aprūpi, masveida traumu gadījumā iestājas resursu trūkums. Tas attiecas gan uz medicīnas materiāliem, gan uz personālu. Resurss tiek iedalīts tiem pacientiem, kas ir perspektīvi. Palīdzībai jābūt ātrai un efektīvai. Ķirurgam vairāk jārīkojas, mazāk laika veltot apsvērumiem un plānošanai, bet medicīnas personālam jārēķinās ar nogurumu, materiālu izsīkumu, personisku apdraudējumu.

"Militārā rakstura ievainojumi atšķiras no traumām, kas gūtas civilajā dzīvē. Normālos apstākļos traumu izraisa negadījums vai kļūda, piemēram, strādājot ar instrumentu, vadot transportlīdzekli. Traumējošais aģents ir paredzēts derīgu darbu veikšanai, nevis cilvēku ievainošanai un ēku iznīcināšanai. Ieroči, savukārt, tiek konstruēti un izmantoti ar mērķi radīt pēc iespējas lielākus postījumus. Tāpēc kara apstākļos gūtie ievainojumi ir daudzveidīgāki un smagāki par traumām, ko iegūst civilajā dzīvē," Foruma nepieciešamību pamato mikroķirurgs, viens no pasākuma iniciatoriem Olafs Libermanis.

Viņš turpina: "No otras puses, kari vienmēr bijuši saistīti ar ķirurģijas attīstību. Medicīnas pašreizējais līmenis un tehnoloģijas ļauj ne tikai izglābt daudzas dzīvības, bet arī atgriezt sabiedrībā ievainotos karavīrus un civiliedzīvotājus. Būtiski ir pēc iespējas plašāk apmainīties ar informāciju par veiksmīgas ārstēšanas paņēmieniem, izstrādāt jaunas ārstēšanas metodes, izvērtēt un pārskatīt ārstēšanas standartus".

Militārās ķirurģijas Foruma tematika būs tieši militāra rakstura ievainojumi. Plānots apskatīt paša jaunākā - Ukrainas - kara pirmā gada pieredzi, kā arī novērojumus, kas gūti Tuvo Austrumu konfliktos, Vjetnamā un citur. Kā zināms, Libermanis kopā ar kolēģi Mārtiņu Malzubri ilgu laiku pavadīja Ukrainā, kur palīdzēja vietējiem mediķiem glābt karā ievainotos cilvēkus, kā arī apmācīja Ukrainas medicīnas personālu. Forumā paralēli Ukrainas, ASV, Lielbritānijas, Izraēlas, Somijas un Latvijas mediķu lekcijām notiks mikroķirurģijas treniņi, kur katram interesentam būs iespēja izmēģināt roku sīku asinsvadu savienošanā.

Forums klātienē noritēs LU Akadēmiskā centra Zinātņu mājā - Rīgā, Jelgavas ielā 3. Interesenti varēs sekot līdz arī Zoom platformā. Vairāk par Forumu www.msfr2023.com. Pasākumā gaidīti medicīnas nozares profesionāļi, tādēļ potenciālie dalībnieki aicināti reģistrēties.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Vēlas izveidot uz cilvēku vērstu, uzticamu un efektīvi pārvaldītu slimnīcu tīklu

Veselības ministrija (VM) vēlas izveidot uz cilvēku vērstu stipru, uzticamu un efektīvi pārvaldītu slimnīcu tīklu, teikts ministrijas izstrādātajos priekšlikumos slimnīcu tīkla stiprināšanai, kas šodien atbalstīti valdībā.

Veselība Jelgavas slimnīcas vadītājs: VM slimnīcu tīkla pārmaiņas izstrādātas steigā

Veselības ministrijas (VM) piedāvātās slimnīcu tīkla pārmaiņas ir izstrādātas steigā un pieņemtie lēmumi nav balstīti reālos datos, uzskata Jelgavas slimnīcas vadītājs Kārlis Smilga.

Veselība Multiplo sklerozi visbiežāk diagnosticē sievietēm no 20 - 40 gadiem

Šodien, atzīmējot pasaules Multiplās sklerozes dienu, Latvijas multiplās sklerozes pacientu biedrība "Mana MS" aicina visus Latvijas iedzīvotājus, īpaši sievietes vecumā līdz 40 gadiem, pievērst uzmanību multiplās sklerozes simptomiem un laikus doties pie ārsta pārbaudīt savu veselību.

Veselība Diskutēs kā palīdzēt azartspēļu spēlētājiem un viņu tuviniekiem

Ceturtdien, 1.jūnijā, notiks diskusija par aktuālajām tendencēm un izaicinājumiem darbā ar azartspēļu spēlētājiem un viņu tuviniekiem, informēja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā.