• Bernedīne,
  • Biruta,
  • Mairita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Par jauno Māsu asociācijas prezidenti ievēlēta Aršauska

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 16:07, 24.03.2023


Par jauno Latvijas Māsu asociācijas prezidenti asociācijas biedru kopsapulcē ievēlēta Nacionālā rehabilitācijas centra "Vaivari" galvenā māsa Ilva Aršauska, informē asociācija.


Publicitātes foto.

Jaunā biedrības prezidente sola turpināt iesāktos darbus un viņas prioritāte būšot māsas profesijas reformu turpināšana, vispārējās aprūpes māsas kompetenču attīstība un profesionālā pilnveide, māsas prakses pilnveide un aprūpes koncepcijas izstrāde un ieviešana.

Viņas skatījumā, pabērna lomā ir atstāta gan sociālā aprūpe, gan primārā aprūpe, kur arī būtu nepieciešams vairāk iesaistīt māsas.

Par vienu no sāpīgiem jautājumiem Aršauska nosauca pētniecību māsu praksē un uzsvēra, ka Latvijā nepieciešams attīstīt līderības prasmes, pētniecību un paplašinātās aprūpes prakses. Tāpat jaunā organizācijas prezidente ir apņēmības pilna pastiprinātu uzmanību pievērst māsas profesijas prestiža celšanai, atalgojuma jautājumiem un cilvēkresursu plānošanai.

Kopsapulcē par viceprezidenti nākamajiem četriem gadiem Latvijas Māsu asociācijas biedri izvēlējās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Aprūpes direktori Inesi Budzilu.

Savukārt jauno valdes komandu veido Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūta virsmāsa Inita Veidemane, RAKUS Endokrinoloģijas nodaļas vecākā māsa Līga Ārente, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas galvenās māsas vietniece internajā aprūpē Agita Melbārde-Kelmere, Nacionālo bruņoto spēku galvenā māsa Iveta Krastiņa-Paegle un Piejūras slimnīcas virsmāsa Kristīne Karlsone.

Jaunajā Ētikas komitejā nākamos četrus gadus darbosies māsas Sarmīte Briede, Ilze Gaile, Aija Lazdāne, Agnese Voicehovska un Areta Namniece, turpretī Revīzijas komisijā darbosies Daiga Briede, Ingūna Rozentāle un Liene Minkeviča.

Visu jaunievēlēto amatu pilnvaru termiņš ir četri gadi.

Iepriekš Latvijas Māsu asociācijas prezidente divus termiņus pēc kārtas bija Dita Raiska.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Diskutēs kā palīdzēt azartspēļu spēlētājiem un viņu tuviniekiem

Ceturtdien, 1.jūnijā, notiks diskusija par aktuālajām tendencēm un izaicinājumiem darbā ar azartspēļu spēlētājiem un viņu tuviniekiem, informēja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā.

Veselība Austrumu slimnīcas valdes loceklis Pinkulis uzteicis darbu

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes loceklis Andis Pinkulis pieņēmis lēmumu personīgu iemeslu dēļ atkāpties no slimnīcas valdes locekļa amata, informēja RAKUS preses sekretāre Ilga Namniece.

Veselība Sagaidot Latvijas hokejistus slimnīcās nogādāti 4 cilvēki

No Latvijas hokeja izlases sagaidīšanas pasākuma pie Brīvības pieminekļa slimnīcās nogādāti četri cilvēki, informēja Neatliekamajā medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

Veselība Ārstniecības iestādēm maksās par pirmdien valsts apmaksātu pakalpojumu sniegšanu

Ārstniecības iestādēm tiks maksāts par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem pirmdien, 29.maijā, kas ir pasludināta par svētku dienu, noskaidroja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).