• Lolita,
  • Vitolds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Par jauno Māsu asociācijas prezidenti ievēlēta Aršauska

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
VS.LV 16:07, 24.03.2023


Par jauno Latvijas Māsu asociācijas prezidenti asociācijas biedru kopsapulcē ievēlēta Nacionālā rehabilitācijas centra "Vaivari" galvenā māsa Ilva Aršauska, informē asociācija.


Publicitātes foto.

Jaunā biedrības prezidente sola turpināt iesāktos darbus un viņas prioritāte būšot māsas profesijas reformu turpināšana, vispārējās aprūpes māsas kompetenču attīstība un profesionālā pilnveide, māsas prakses pilnveide un aprūpes koncepcijas izstrāde un ieviešana.

Viņas skatījumā, pabērna lomā ir atstāta gan sociālā aprūpe, gan primārā aprūpe, kur arī būtu nepieciešams vairāk iesaistīt māsas.

Par vienu no sāpīgiem jautājumiem Aršauska nosauca pētniecību māsu praksē un uzsvēra, ka Latvijā nepieciešams attīstīt līderības prasmes, pētniecību un paplašinātās aprūpes prakses. Tāpat jaunā organizācijas prezidente ir apņēmības pilna pastiprinātu uzmanību pievērst māsas profesijas prestiža celšanai, atalgojuma jautājumiem un cilvēkresursu plānošanai.

Kopsapulcē par viceprezidenti nākamajiem četriem gadiem Latvijas Māsu asociācijas biedri izvēlējās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Aprūpes direktori Inesi Budzilu.

Savukārt jauno valdes komandu veido Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūta virsmāsa Inita Veidemane, RAKUS Endokrinoloģijas nodaļas vecākā māsa Līga Ārente, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas galvenās māsas vietniece internajā aprūpē Agita Melbārde-Kelmere, Nacionālo bruņoto spēku galvenā māsa Iveta Krastiņa-Paegle un Piejūras slimnīcas virsmāsa Kristīne Karlsone.

Jaunajā Ētikas komitejā nākamos četrus gadus darbosies māsas Sarmīte Briede, Ilze Gaile, Aija Lazdāne, Agnese Voicehovska un Areta Namniece, turpretī Revīzijas komisijā darbosies Daiga Briede, Ingūna Rozentāle un Liene Minkeviča.

Visu jaunievēlēto amatu pilnvaru termiņš ir četri gadi.

Iepriekš Latvijas Māsu asociācijas prezidente divus termiņus pēc kārtas bija Dita Raiska.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Neiromodulācija palīdzēs ārstēt smagas garīgās slimības Latvijā (+VIDEO)

Elektrostimulācijas ierīce tiek implantēta zemādā ap klejotājnervu kakla apvidū.

Veselība HIV galvenais pārneses ceļš Latvijā ir heteroseksuālie kontakti (+VIDEO)

Testēšanas nedēļas ietvaros ikviens cilvēks, kurš nekad nav veicis testus uz C hepatītu un HIV, tiek aicināts prasīt savam ģimenes ārstam nosūtījumu uz testiem.

Veselība Apstiprina primārās veselības aprūpes attīstības plānu

Speciālisti definējuši optimālo ģimenes ārsta prakses modeli - pacientu skaitu, prakses pieejamību pacientiem darba dienās, elektronisku saziņu ar praksi; speciālistu skaitu ģimenes ārstu praksē, manipulācijas un sadarbības paplašināšanu ar vēl papildus speciālistiem (piemēram, fizioterapeitiem, uztura speciālistiem, vecmātēm); telpu nodrošinājumu un prakses aprīkojumu...

Veselība Atbalsta virzību uz optimālās ģimenes ārstu prakses modeli

Lai nodrošinātu vienota primārās veselības aprūpes pakalpojuma nodrošinājumu valstī, valdība šodien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) ieceri ieviest optimālās ģimenes ārstu prakses modeli.