• Imgarde,
  • Irmgarde
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Atbrīvojumu no valodas pārbaudes psihiskas diagnozes dēļ saņēmuši 22 cilvēki

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 17:22, 01.02.2023

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra (RPNC) atzinumu ar psihisko diagnozi, kas personu atbrīvo no valsts valodas prasmes pārbaudes, janvārī saņēmuši 22 cilvēki, pavēstīja RPNC komunikācijas speciāliste Ilze Krūkle.


Foto: LETA

RPNC atzinumus sniedz psihiatri trīs struktūrvienībās - RPNC Ambulatori konsultatīvā nodaļa Tvaika ielā 1a, RPNC Ambulatorais centrs "Veldre" Veldres ielā 2 un RPNC Ambulatorais centrs "Pārdaugava" Ļermontova ielā 1.

Kopumā visās trīs ambulatorajās daļās janvārī RPNC uz vizīti, lai saņemtu atzinumu par psihisko diagnozi, kuras dēļ personu var atbrīvot no valsts valodas prasmes pārbaudes, esamību vai neesamību bija ieradušās 37 personas. Visām šīm personām atzinumi bija nepieciešami uzturēšanās atļaujām. Psihiatriskās diagnozes ir apstiprinātas 22 atzinumos.

Savukārt pārējos jeb 15 gadījumos ir izsniegti atzinumi, ka personai nav psihiatriskās diagnozes, kā arī vairāki pacienti nosūtīti uz papildu izmeklējumiem.

Februārī visi iespējamie vizīšu laiki jau ir aizpildīti, uz tiem pavisam ir pieteikušās 60 personas.

RPNC atgādina, ka pacientiem nav obligāti jāmēro ceļš uz Rīgu vai jāgaida garš pieraksts, jo psihiatra atzinumu par psihisko diagnozi, kura personu atbrīvo vai neatbrīvo no valsts valodas prasmes pārbaudes, var izsniegt jebkurš Latvijā sertificēts psihiatrs, ne tikai psihiatri RPNC.

Psihiatra atzinums tiek izsniegts, pamatojoties uz Ministru kabineta 2022.gada 8.marta noteikumu par valsts valodas zināšanu apjomu un valsts valodas prasmes pārbaudes kārtību izpildi otro pielikumu "Funkcionēšanas ierobežojumi un diagnozes, kuru dēļ tiek noteikti atvieglojumi un atbrīvojums no valsts valodas prasmes pārbaudes". Psihiatrijas gadījumā tās ir smagas psihiskas diagnozes, piemēram, dažādu veidu demences, šizofrēnija, smaga garīga atpalicība. Piemēram, depresija un neirozes, vai miega traucējumi nav noteiktas kā diagnozes, uz kuru pamata psihiatrs var izsniegt atzinumu personas atbrīvošanai no valsts valodas prasmes pārbaudes kārtošanas.

Jau vēstīts, ka RPNC no 2.janvāra sāka sniegt atzinumus personas atbrīvošanai no valsts valodas prasmes pārbaudes, vai noteiks atvieglojumus valsts valodas prasmes pārbaudes kārtošanai.

Atzinuma izsniegšana ir maksas pakalpojums saskaņā ar RPNC maksas pakalpojumu cenrādi - atzinuma atbrīvojumam no valsts valodas prasmes pārbaudes vai atvieglojumiem pārbaudes kārtošanā veselības stāvokļa dēļ profesionālo un amata pienākumu veikšanai maksa ir 25 eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Latvijā iedzīvotāji gremošanas traucējumus uztver kā slēpjamu problēmu

Diskomforts vai smaguma sajūta pēc maltītes ir biežākais iemesls gremošanas fermentu lietošanai – lielākā daļa sabiedrības jeb 75% pētījumā* atzīst, ka šos preparātus ir lietojuši, izjūtot diskomforta vai smaguma sajūtu pēc maltītes.

Veselība LU vadīs Eiropas mēroga projektu kuņģa vēža skrīninga attīstīšanai

Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūts (LU KPMI) uzsācis jauna Eiropas mēroga projekta vadību, informēja LU KPMI sabiedrisko attiecību speciāliste Amanda Boka.

Veselība Balso! Miega traucējumiem būtu jābūt valsts apmaksāto pakalpojumu sarakstā

Latvijas Miega medicīnas biedrība un Latvijas Invazīvās pneimonoloģijas un respiratorās medicīnas asociācija portālā "Manabalss.lv" sākusi parakstu vākšanu, aicinot iekļaut miega izmeklējumus valsts apmaksāto pakalpojumu sarakstā, informēja biedrības valdes locekle Marta Celmiņa.

Veselība Notiks šizofrēnijas pacientu tuviniekiem veltīts seminārs

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā (RPNC) 4.aprīlī no plkst.15.00 līdz 17.00 notiks šizofrēnijas slimnieku tuviniekiem veltīts seminārs "Veidot piepildītu dzīvi, sadzīvojot ar šizofrēniju", informēja RPNC.

Lasiet arī

Izklaide Piesakies dalībai filmā! Kā pirmo reizi dziedāja Dievs, svētī Latviju (+FOTO)

Kino pilsētiņā "Cinevilla" 14.maijā tiks rekonstruēts pirmais Dziesmusvētku atklāšanas pasākums Rīgas Latviešu biedrības namā, un, lai radītu vēsturiskajiem notikumiem atbilstošu atspoguļojumu, projekta "Zeme, kas dzied" aktieru atlases aģentūra "Casting Bridge" aicina pieteikties brīvprātīgos - 250 vīriešus un 200 sievietes - dalībai masu skatos, informēja filmas veidotāju pārstāve Lāsma Goba.

Ekonomika Mājsaimniecībām atlikušas 2 nedēļas, lai izvēlētos, no kā turpmāk pirkt gāzi

Vēl tikai divas nedēļas atlikušas līdz mājsaimniecībām, kas patērē gāzi, jāizdara izvēle par savu šī resursa tirgotāju. Maijā šis segments būs pilnībā atvērts, un vairs nebūs valsts regulētā tarifa. Sagaidāms, ka sākumposmā savā starpā sacentīsies trīs uzņēmumi, bet izskan kritika valdībai par kavēšanos ar tirgus regulējuma pieņemšanu, vēsta TV3 Ziņas.

Pasaule Analīze: Izdevums Newsweek pēta, kā varētu izskatīties Putina arests

Ir pagājusi nedēļa, kopš Krievijas autoritārais līderis Vladimirs Putins tika pasludināts par starptautisku noziedznieku. Šobrīd Krievijas līderim ir bīstami apmeklēt visas 123 valstis, kuras ir Starptautiskās Krimināltiesas (SKT) dalībvalstis. Šāds paziņojums ir krietni ietekmējis Kremli, tāpēc, iespējams, aresta orderis nav vienīgais drauds Putinam. Pagātnes pieredze rāda, ka šādos gadījumos ir iespējama arī vietējās varas elites pretdarbība, kas var izdot Putinu Hāgas tiesai, lai spertu soli pretī attiecību stabilizēšanai ar Rietumiem.

Sabiedrība Grandiozas idejas par Uzvaras parka nākotni. Vicemērs ieskicē iespējamo

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks uzskata, ka Uzvaras parkam jāatgūst savu vēsturisko nozīmi par godu uzvarai pār bermontiešiem, kāds tas bija starpkaru periodā. Nākotnē šajā parkā varētu notikt daļa no valsts nozīmes pasākumiem un militārām parādēm valsts svētkos un atceres dienās, VS.lv informēja Rīgas domes Ārējas komunikācijas nodaļā.