• Guna,
  • Judīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Atbrīvojumu no valodas pārbaudes psihiskas diagnozes dēļ saņēmuši 22 cilvēki

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 17:22, 01.02.2023


Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra (RPNC) atzinumu ar psihisko diagnozi, kas personu atbrīvo no valsts valodas prasmes pārbaudes, janvārī saņēmuši 22 cilvēki, pavēstīja RPNC komunikācijas speciāliste Ilze Krūkle.


Foto: LETA

RPNC atzinumus sniedz psihiatri trīs struktūrvienībās - RPNC Ambulatori konsultatīvā nodaļa Tvaika ielā 1a, RPNC Ambulatorais centrs "Veldre" Veldres ielā 2 un RPNC Ambulatorais centrs "Pārdaugava" Ļermontova ielā 1.

Kopumā visās trīs ambulatorajās daļās janvārī RPNC uz vizīti, lai saņemtu atzinumu par psihisko diagnozi, kuras dēļ personu var atbrīvot no valsts valodas prasmes pārbaudes, esamību vai neesamību bija ieradušās 37 personas. Visām šīm personām atzinumi bija nepieciešami uzturēšanās atļaujām. Psihiatriskās diagnozes ir apstiprinātas 22 atzinumos.

Savukārt pārējos jeb 15 gadījumos ir izsniegti atzinumi, ka personai nav psihiatriskās diagnozes, kā arī vairāki pacienti nosūtīti uz papildu izmeklējumiem.

Februārī visi iespējamie vizīšu laiki jau ir aizpildīti, uz tiem pavisam ir pieteikušās 60 personas.

RPNC atgādina, ka pacientiem nav obligāti jāmēro ceļš uz Rīgu vai jāgaida garš pieraksts, jo psihiatra atzinumu par psihisko diagnozi, kura personu atbrīvo vai neatbrīvo no valsts valodas prasmes pārbaudes, var izsniegt jebkurš Latvijā sertificēts psihiatrs, ne tikai psihiatri RPNC.

Psihiatra atzinums tiek izsniegts, pamatojoties uz Ministru kabineta 2022.gada 8.marta noteikumu par valsts valodas zināšanu apjomu un valsts valodas prasmes pārbaudes kārtību izpildi otro pielikumu "Funkcionēšanas ierobežojumi un diagnozes, kuru dēļ tiek noteikti atvieglojumi un atbrīvojums no valsts valodas prasmes pārbaudes". Psihiatrijas gadījumā tās ir smagas psihiskas diagnozes, piemēram, dažādu veidu demences, šizofrēnija, smaga garīga atpalicība. Piemēram, depresija un neirozes, vai miega traucējumi nav noteiktas kā diagnozes, uz kuru pamata psihiatrs var izsniegt atzinumu personas atbrīvošanai no valsts valodas prasmes pārbaudes kārtošanas.

Jau vēstīts, ka RPNC no 2.janvāra sāka sniegt atzinumus personas atbrīvošanai no valsts valodas prasmes pārbaudes, vai noteiks atvieglojumus valsts valodas prasmes pārbaudes kārtošanai.

Atzinuma izsniegšana ir maksas pakalpojums saskaņā ar RPNC maksas pakalpojumu cenrādi - atzinuma atbrīvojumam no valsts valodas prasmes pārbaudes vai atvieglojumiem pārbaudes kārtošanā veselības stāvokļa dēļ profesionālo un amata pienākumu veikšanai maksa ir 25 eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Pacientus sagaida robots: jaunums Cēsu klīnikā (+VIDEO)

Mākslīgais intelekts atvieglo ārstu darbu.

Veselība Pieaug stacionēto Covid-19 pacientu skaits

Pagājušajā nedēļā Latvijas slimnīcās stacionēti 307 Covid-19 pacienti, kas ir par 35 pacientiem vairāk nekā nedēļu iepriekš, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Veselība Aptiekām draud bankrots un slēgšana

Zem sitiena vismaz 150 reģionālas aptiekas

Veselība Ārstējas, bet nemaksā

Pacienti slimnīcām ir parādā miljoniem.

Lasiet arī

Interesanti fakti Vilku medības šajā sezonā turpmāk atļautas tikai ar ikreizēju pieteikšanu

Valsts meža dienestā (VMD) sestdien, 9.decembrī, saņemta informācija par 292 vilku nomedīšanu, kā rezultātā vilku medības šajā medību sezonā turpmāk atļautas tikai ar ikreizēju pieteikšanu, informē VMD.

Sports Čakša nosoda SOK lēmumu ļaut KF sportistiem piedalīties olimpiskajās spēlēs

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un ministre Anda Čakša (JV) nosoda Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu ļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties neitrālu sportistu statusā, liecina IZM un ministres paziņojumi tviterī.

Kultūra Kijivā demontēts piemineklis komandierim Nikolajam Ščoram

Sestdien Kijivā demontēts piemineklis pilsoņkara komandierim Nikolajam Ščoram, kas ilgu laiku tika uzskatīts par vienu no Ukrainas galvaspilsētas slavenākajiem pieminekļiem.

Sabiedrība Kāpēc Latvijas ieslodzīto dzīve šogad kļuvusi cilvēcīgāka (+VIDEO)

Desmit būtiski uzlabojumi, kas veikti ar Eiropas Savienības palīdzību.