• Klaudijs,
  • Sabīne,
  • Sarma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Pagājušajā nedēļā stacionēti divi cilvēki, kuriem konstatēta gripa

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
LETA 09:37, 24.11.2022

Aizvadītajā nedēļā Latvijā saņemti ziņojumi par diviem stacionētiem pacientiem, kuriem laboratoriski apstiprināta gripa, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati.


Avots: LETA

Pagājušajā nedēļā saņemta informācija no 39 ģimenes ārstu praksēm, kurās no kopējā tajās vērsušos pacientu skaita 29% bija pacienti ar elpceļu infekcijām, kamēr nedēļu iepriekš - 24%.

Ģimenes ārstu prakses ziņoja par 25 klīniski apstiprinātiem gripas gadījumiem Rīgā, Jūrmalā un Daugavpilī. Vēl 69 pacientiem tika konstatēta pneimonija jeb vidēji 95,1 uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 59,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Augstāka saslimstība ar pneimoniju reģistrēta pieaugušajiem vecuma grupā virs 65 gadiem - 200,7 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Ar sūdzībām par akūtām augšējo elpceļu infekciju simptomiem pagājušajā nedēļā ģimenes ārstu praksēs vērsušies 1405 pacienti jeb vidēji 1936,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, kamēr nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 1834,5 uz 100 000 iedzīvotāju.

No monitoringā iesaistītām stacionārām ārstniecības iestādēm kopumā ziņots par diviem stacionētiem gripas gadījumiem. VSIA "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca" ziņojusi par vienu stacionētu pacientu ar gripu piecu līdz 14 gadu vecuma grupā un VSIA "Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca" ziņojusi par vienu stacionētu pacientu ar gripu vecuma grupā virs 65 gadiem.

Kopā no monitoringa iesaistītājām slimnīcām saņemti 82 ziņojumi par stacionētajiem pacientiem ar Covid-19 infekciju, kamēr nedēļu iepriekš bija 80 ziņojumi.

SPKC norāda, ka Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) dati tiek analizēti citā griezumā, proti, gripa, Covid-19 un respiratori sincitiala vīrusa infekcija (RSV) ir apvienotas zem smagu akūto respiratoru infekciju (SARI) uzraudzības un ziņošana notiek, izmantojot Stacionāro ārstniecības iestāžu resursu informācijas sistēmu (SAIRIS).

Saskaņā ar SAIRIS datiem PSKUS aizvadītajā nedēļā kopā stacionēti 799 pacienti, no kuriem 24 bija ar SARI.

Tikmēr četri pacienti tika testēti uz gripu, no kuriem divi bija pozitīvi, 19 tika testēti uz SARS-CoV-2 vīrusu, no kuriem trīs jeb 15,8% bija pozitīvi. Savukārt Intensīvas terapijas nodaļā stacionēti divi SARI pacienti, bet ir reģistrēti trīs nāves gadījumi pacientiem ar SARI.

Savukārt vispārējās izglītības iestādes apmeklēja vidēji 85,4% skolēnu un pirmsskolas iestādes apmeklēja vidēji 62% reģistrēto bērnu, kamēr nedēļu attiecīgi - 88% un 63,3%.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Ceturtdien Latvijā reģistrēti 388 Covid-19 gadījumi; 5 mirušie (+INFOGRAFIGA)

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 388 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par piecu ar šo vīrusu inficētu pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Veselība Kopš rudens sākuma bērnu vidū aktīvi cirkulē dažādi vīrusi

Patlaban Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) strādā augstas noslodzes režīmā, jo kopš rudens sākuma bērnu vidū intensīvi cirkulē dažādi vīrusi, sacīja slimnīcas virsārste Renāte Snipe.

Veselība RNP: Taupot silto ūdeni, nedrīkst aizmirst par legionellu

Taupot silto ūdeni, nedrīkst aizmirst par piesardzības pasākumiem pret legionellu, uzsver SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP), skaidrojot, ka šī iemelsa dēļ joprojām turpina ūdens uzsildīšanu līdz pat +55 grādiem.

Veselība Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā atklāj jaunu operāciju zāli

Ceturtdien Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventpspilī atklāta jaunizbūvētā operāciju zāle, kas aprīkota plānveida ķirurģisko operāciju veikšanai, tai skaitā ginekoloģiskā un otolaringoloģiskā profila operācijām, informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Rudzroga.

Lasiet arī

Sabiedrība Aizvadītajā nedēļā ziņots par vienu gripas gadījumu

Aizvadītajā nedēļā Latvijā reģistrēts viens gripas slimnieks, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iknedēļas pārskats par akūtu augšējo elpceļu infekciju un gripas izplatību.

Sabiedrība Paziņo, kas šajā sezonā varēs saņemt valsts apmaksātas pretgripas vakcīnas

Lai šajā gripas sezonā samazinātu risku gripas izplatībai un gripas izraisītiem smagiem veselības traucējumiem senioriem, kas ir vecāki par 65 gadiem, un personām ar hroniskām slimībām, valdība šodien veica noteikumu grozījumus, lai šīm sociālajām grupām pilnā apmērā kompensētu pretgripas vakcīnu.