• Klaudijs,
  • Sabīne,
  • Sarma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Nepieciešamības gadījumā jābūt pavadonim diennakts stacionārā

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
BB.LV 23:06, 23.11.2022

Ja pacientam tas nepieciešams, jānodrošina pavadoņa uzturēšanās diennakts stacionārā, sociālajos tīklos uzsver veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).


Avots: LETA

Aizvadītajā nedēļas nogalē Dobeles slimnīcā kāda māte saskārusies ar necienīgu rīcību no personāla puses, neļaujot viņai uzturēties iestādē kopā ar savu dēlu - "mūžīgo bērnu" jeb smagi slimo pacientu, vēstīja LTV. Lai gan vīrietis ir pilnībā kopjams, Internās nodaļas vadītājs licis mammai slimnīcu atstāt. Viņa to darīja kopā ar dēlu, jo bez aprūpes viņš nevarot palikt. Taču stāvoklim pasliktinoties abi atgriezušies slimnīcā, kur saņemta valdes priekšsēdētāja atļauja palikt, ja māte neaizņems atsevišķu gultu.

Pavļuts ir neizpratnē par šo situāciju, "nemaz nerunājot par cilvēcību". Viņš uzsvēra, ka pavadoņa uzturēšanās diennakts stacionārā, ja pacientam tas nepieciešams, jānodrošina, un valsts to apmaksā.

Ņemot vērā šo gadījumu, Veselības ministrija (VM) nosūtījusi visām slimnīcām vēstuli ar skaidrojumu, ka šis pakalpojums ir jānodrošina. Tāpat pavadošajai personai obligāti nodrošināma gultasvieta. VM atgādina, ka tas ir Nacionālā veselības dienesta (NVD) apmaksāts pakalpojums.

Papildu VM atgādina, ka NVD ārstniecības iestādēm apmaksā pavadošās personas atrašanos pie pacienta, kuram ir mobilitātes traucējumi, vai gadījumos, kad pavadošajai personai nepieciešams apgūt sevišķas pacienta kopšanas iemaņas. Tāpat tiek apmaksāts arī par pavadošās personas atrašanos pie bērna diennakts stacionārā, ja bērns ir vecumā līdz septiņiem gadiem, ja lietotā procedūra izraisa psihoemocionālu stresu vai ir potenciāli sāpīga, kā arī, ja nepieciešams ievērot gultas režīmu un līdzestība to nenodrošina.

NVD apmaksā pavadošās personas atrašanos pie pacienta arī tajos gadījumos, kad nepieciešama orala vai parentāla rehidrācija, parentāla barošana vai ilgstoša parentāla zāļu ievade, apgrūtināta vai neiespējama komunikācija bez pavadošās personas klātbūtnes, kā arī, ja atrašanās diennakts stacionārā izraisa psihoemocionālus traucējumus, kas var negatīvi ietekmēt veselības aprūpes kvalitāti, bērna vai ārstniecības personu drošību.

Lai līdzīgas situācijas vairs nerastos, plānots precizēt manipulāciju nosaukumus. Proti, NVD manipulācijai "Pavadošās personas atrašanās pie pacienta diennakts rehabilitācijas iestādē vai pie bērna diennakts stacionārā (par vienu gultasdienu)" tuvākajā laikā plāno mainīt nosaukumu uz "Pavadošās personas atrašanās pie pacienta diennakts stacionārā (par vienu gultasdienu)", lai turpmāk novērstu nepilnības starp manipulācijas nosaukumu un manipulācijas apmaksas nosacījumiem.

Turpmāk neskaidros gadījumos VM aicina sazināties ar NVD, lai precizētu valsts apmaksāto pakalpojumu apmaksas nosacījumus.

Tāpat VM aicina Veselības inspekciju uzraudzīt pacientu un pavadošo personu tiesību ievērošanu ārstniecības iestādēs.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Ceturtdien Latvijā reģistrēti 388 Covid-19 gadījumi; 5 mirušie (+INFOGRAFIGA)

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā reģistrēti 388 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par piecu ar šo vīrusu inficētu pacientu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Veselība Kopš rudens sākuma bērnu vidū aktīvi cirkulē dažādi vīrusi

Patlaban Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) strādā augstas noslodzes režīmā, jo kopš rudens sākuma bērnu vidū intensīvi cirkulē dažādi vīrusi, sacīja slimnīcas virsārste Renāte Snipe.

Veselība RNP: Taupot silto ūdeni, nedrīkst aizmirst par legionellu

Taupot silto ūdeni, nedrīkst aizmirst par piesardzības pasākumiem pret legionellu, uzsver SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP), skaidrojot, ka šī iemelsa dēļ joprojām turpina ūdens uzsildīšanu līdz pat +55 grādiem.

Veselība Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā atklāj jaunu operāciju zāli

Ceturtdien Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventpspilī atklāta jaunizbūvētā operāciju zāle, kas aprīkota plānveida ķirurģisko operāciju veikšanai, tai skaitā ginekoloģiskā un otolaringoloģiskā profila operācijām, informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Rudzroga.

Lasiet arī

Sabiedrība NA topošās valdības deklarācijas projektā vēlas labot vēl 35 punktus

Nacionālā apvienība (NA) topošās Krišjāņa Kariņa (JV) valdības deklarācijas projekta jaunākajā versijā vēlas koriģēt vēl 35 punktus, intervijā Latvijas Radio pastāstīja NA Saeimas deputāts Uģis Mitrevics.

Sabiedrība Savākti 10 000 parakstu par algu iesaldēšanu deputātiem un ministriem

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti 10 000 parakstu par atalgojuma apmēra iesaldēšanu Valsts prezidentam, ministriem, deputātiem "un citiem tautas kalpiem".

Veselība Lielākā daļa P.Stradiņa slimnīcas pacientu pēc aknu pārstādīšanas mirst

No Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā veiktajām 13 aknu transplantācijas operācijām tikai pieci pacienti atguvušies, bet astoņi aizgājuši no šīs dzīves, nenodzīvojot ilgāk par desmit dienām, raksta portāls Delfi.