Noturību pret vīrusu infekcijām veido vairāku faktoru kopums – norūdīšanās, pareiza ēšana un pareizs dzīves režīms. Kontrastdušu iesaku. Tā tiešām var būt viens no norūdīšanās elementiem. Esam taču redzējuši un dzirdējuši par cilvēkiem, kas līdz vēlam rudenim peldas atklātās ūdenstilpnēs, vai ir arī tādi, kas ziemā lien āliņģī un viņiem visiem ir laba veselība. Protams, tam visam ir jāsagatavojas un organisms jāpieradina. Tāpēc kontrastduša ir tas, ar ko var sākt. Bet bez iepriekšējas sagatavošanās mesties uzreiz aukstā ūdenī ziemas laikā – tas nav prāta darbs.
Kontrastduša tonizē un norūda organismu, uzlabo noskaņojumu un sniedz viegluma sajūtu. Atkarībā no vēlmes un sagatavotības, to var izmantot visam ķermenim vai tikai kājām. No rītiem kontrastdušai ir uzmundrinoša iedarbība, bet vakarā tā ieteicama tieši kājām. Spēcīgā atšķirība starp auksto un karsto ūdeni veicina audu mikrocirkulāciju, kā arī palīdz novērst noguruma un smaguma sajūtu kājās, īpaši varikozu vēnu gadījumā. Tāpēc, tas būs lielisks veids, kā neieguldot lielus līdzekļus, vari sniegt daudz laba savam ķermenim, mazināt dienas laikā uzkrāto spriedzi un stiprināt veselību.
Jāatceras, ka norūdīšanās pamatprincips ir pakāpeniskums un regularitāte. Ja kontrastduša ir kaut kas jauns, varat sākt pieradināties pie aukstas dušas, pazeminot ūdens temperatūru par vienu grādu ik nedēļā. Ja sākumā temperatūra būs ap 36 grādiem, tad pēc 16 nedēļām nebūs jau auksts 20 grādu ūdens. Kontrastdušu vajadzētu sākt ar karstu ūdeni, kam seko līdz vienai minūtei ilga aukstā ūdens šalts, virzot ūdens strūklu no pēdām uz augšu. Šāda secība jāatkārto vairākas reizes, noslēdzot procedūru ar auksto ūdeni. Siltums asinsvadus paplašina, bet aukstums – sašaurina, tā „trenējot” kājas.
Ja līdz šim kontrastduša ir bijis kaut kas svešs, tad var sākt arī tā: pamērcējot bļodā vai vannā kājas, mainot ūdens temperatūru. Jo arī šādai kontrastprocedūrai būs lielisks rezultāts. Kontrasta aplaistīšanās stimulē asinsriti, paaugstina metabolismu, palīdz saglabāt ādu gludu un tvirtu. Pamīšus aplaistīt ar aukstu un karstu ūdeni ieteicams ne tikai kāju pēdas, bet arī gurnus un pat visu ķermeni. Ja pārāk krass kontrasts šķiet nepieņemams, katrs var piemeklēt sev tīkamāko gan vēsā, gan siltā ūdens temperatūru.
Kontrastduša derēs praktiski visiem. Vienīgi, ja slimojat ar kādām hroniskām saslimšanām, tad vēlams pakonsultēties ar savu ģimenes ārstu, kādas būtu rekomendācijas no viņa puses, lai ar savu rīcību, veselībai nenodarītu pāri.
Farmaceite Līga Dzene
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri