Vai masāžas krēsls uzlabo muguras veselību? Jautājam speciālistam

Veselība
VS.LV 14:58, 21.10.2022 0

Mums mājās ir masāžas krēsls, kas masē muguras daļu, izkustina sēžamvietu, tāpat atsevišķa funkcija ir galvas masāža. Bet instrukcijā nav paskaidrots, cik minūtes dienā (kāds ir ieteicamais laiks) var masēties? Man patīk šī ierīce, parasti pavadu dienā 30 minūtes uz masāžas krēsla. Kad kauli ir "izkustināti", jūtu arī muskuļu sāpes. Bet man ir mugurkaula deformācija (līka mugura), kas ikdienā izraisa sāpes. Tāpēc nezinu, vai šāda masāža krēslā/mājas apstākļos nenodara vēl lielāku kaitējumu veselībai?

Jānis, 45

 

Uzskatu, ka šādi masāžas krēsli der veseliem cilvēkiem, jo tie galvenokārt ir paredzēti atpūtai, relaksācijai. Jā, tie dos arī savu efektu, kas ir pats galvenais, ar to palīdzību tiek uzlabota asinsrite organismā. Taču, kā šajā gadījumā norāda kungs, viņam jau ir problēmas ar muguru, turklāt nav zināms, kādas. Jo līka mugura var nozīmēt dažādas diagnozes. Tas nozīmē, ka izmantot masāžas krēslu un nekonsultēties ar ārstu ir liela kļūda un tāda pašdarbība var atstāt negatīvas sekas uz veselību.

Saku jā – veseli cilvēki to var izmantot, bet, ja ir problēmas, tad noteikti nē! Tā mugurkaulu var traumēt vēl vairāk. Piemēram, mainoties skriemeļu pozīcijai, cieš viss mugurkauls un arī citas ķermeņa daļas.

Var sašaurināties muguras smadzeņu kanāls, rasties vājums kājās, muskuļu izdilums, jušanas traucējumi, sāpes pa nervu saknīšu gaitu. Kungam vispirms jānoskaidro, kādi ir patiesie muguras sāpju iemesli, jo ir virkne dažādu diagnožu pie kurām šādi masāžas krēsli var tikai un vienīgi kaitēt.

Iesaku doties pie ģimenes ārsta pēc nosūtījuma pie fizioterapeita, kā arī veikt mugurkaula sīkākus izmeklējumus. Tālāk ir darbs pēc ārsta norādījumiem. Jo, mērķtiecīgi nodarbojoties, piemēram, ar ārstniecisko vingrošanu, deformāciju var apturēt un pat nedaudz mazināt.

Jebkurā gadījumā, masāžas krēsls nevar kļūt par pilnvērtīgu masāžas alternatīvu un nevarēs nodrošināt tādu pašu efektīvu rezultātu. Ja cilvēka prioritāte ir veselība un garīgs līdzsvars, nekas nevarēs aizvietot profesionāla masiera rokas un masāžas procedūru – patīkamu atslābumu, viegluma sajūtu un rituāla noslēpumu.

Masāžas krēslam nekad nebūs individuālas pieejas, jo procedūra tiek veikta neievērojot konkrētā cilvēka organisma īpašības, tāpēc nevar izmasēt problemātiskās ķermeņa vietas un tamlīdzīgi.

Masēties krēslā nebūtu vēlams:

- maziem bērniem;

-grūtniecēm;

-personām, kas lieto narkotiskas vielas un ir psihiska rakstura traucējumi, kā arī tiem, kas ir alkohola reibumā;

-slimniekiem, kuriem ārsta norādes ietver aizliegumu izmantot masāžu, onkoloģiskajiem slimniekiem;

-nekādā gadījumā masāžas krēslus nedrīkst izmantot cilvēki ar mugurkaula traumām, sirds slimnieki, cilvēki ar trausliem kauliem un hronisku hipertensiju (paaugstinātu asinsspiedienu), cilvēki ar alerģiskām ādas slimībām, ja ir paaugstināta ķermeņa temperatūra.

Tāpat jāatceras, ka nav vēlams sēsties masāžas krēslā vienu stundu pēc ēšanas, ja ir slikta pašsajūta un nav zināms tās iemesls. Bet, ja masāžas laikā piemeklē asas sāpes, masāžas tūdaļ jāpārtrauc.

Masāžas krēslu drīkst izmantot divas reizes dienā 10-15 minūtes. Tātad maksimālais pieļaujamais laiks, kuru var pavadīt šādā krēslā ir 30 minūtes un ne vairāk. Diemžēl, ir tādi masāžas krēslu cienītāji, kuri to izmanto ilgāk nekā ieteikts, tas savukārt var atstāt nepatīkamas sekas organismam un veselībai kopumā.

Sertificēta masiere Zane Strazdiņa

Подписывайтесь на Телеграм-канал VS.LV! Заглядывайте на страницу VS.LV на Facebook! И читайте главные новости о Латвии и мире!
Lasīt visus komentārus (0)


ARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Rīgā atklāta šīs vasaras peldsezona

Šodien Ķīpsalas peldvietā Rīgas pašvaldības policija (RPP) atklāja jauno peldēšanas sezonu, informēja RPP galvenās komunikācijas speciālistes pienākumu izpildītāja Ieva Lukaža-Apalupa.

Veselība RSU: 43% izmantojuši pārtraukto dzimumaktu kā kontracepcijas metodi (+VIDEO)

Mūsu sievietēm bieži vien pietrūkst uzticamas, faktos balstītas informācijas par kontracepciju un reproduktīvo veselību.

Veselība Kas Latvijas iedzīvotājiem jāzina par hipertensiju (+VIDEO)

Paaugstināts asinsspiediens var neradīt nekādas sajūtas.

Veselība Kā latvieši var rūpēties par savām locītavām: mīti un patiesība (+VIDEO)

No aerobajām aktivitātēm locītavām ir staigāšana, riteņbraukšana un peldēšana.

Lasiet arī

Pasaule ES valstis vienojas izveidot aizsardzības fondu līdz 150 miljardu eiro apmērā

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis trešdien vienojās izveidot fondu līdz 150 miljardu eiro apmērā, lai veiktu kopīgas bruņojuma iegādes.

Sabiedrība Jauni Rīgas attīstības virzieni - pilsēta 15 minūtes (+VIDEO)

Attīstītāji arvien biežāk piedāvā dzīvokļus, kas nav tikai dzīvojamās telpas, bet daļa no integrētas infrastruktūras.

Veselība "Veselības centru apvienības" valdē iecelts Kūliņš un Siliņa

AS "Veselības centru apvienība" (VCA) valdē iecelts uzņēmuma veselības klīniku tīkla vadītājs Jānis Kūliņš un kompānijas finanšu direktore Beāte Siliņa, aģentūru LETA informēja VCA.

Ekonomika Kiberuzbrukums «Marks&Spencer» izmaksās 356 miljonus eiro

Lielbritānijas mazumtirgotājs "Marks&Spencer" trešdien paziņoja, ka kiberuzbrukums tā tiešsaistes pakalpojumiem radīs 300 miljonu sterliņu mārciņu (356 miljoni eiro) izdevumus.