• Andrejs,
  • Andrievs,
  • Andris
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Jautājam speciālistam. Vīrs naktīs krāc, ko darīt?!?

Teksta izmērs Aa Aa
Veselība
BB.LV 10:45, 26.09.2022

Zinu, ka daudzi cilvēki naktī krāc, bet esmu dzirdējusi, ka tas nav labi. Vīram ir 60 gadi. Esmu mēģinājusi naktī vīru pamodināt, bet tas nepalīdz, jo tiklīdz viņš ir iemidzis, tā krākšana atsākas. Kāda būtu pareizā gulēšanas poza, lai varētu iztikt bez krākšanas? Un, vai krākšana neliecina par kādām veselības problēmām?

Natālija (55)


Publicitātes foto.

Tā ir nopietna problēma un būtu tai jāpievērš pilnvērtīga uzmanība. Miegā pazeminās muskulatūras tonuss, elpceļi vēl nedaudz sašaurinās, gaisa plūsma pa tiem paātrinās, un tas izraisa audu vibrāciju, radot tipisko krākšanas troksni. Svarīgi sievai ieklausīties, kāda ir šī krākšana.

Ja tiek novērotas elpošanas aiztures epizodes guļot un dienā cilvēks jūt miegainību un nogurumu, tas var liecināt par slimību – obstruktīvu miega apnoju (OMA). Īpaša riska grupā ir cilvēki ar lieko svaru un paaugstinātu asinsspiedienu. Ja rūp sava veselība, tad tiem noteikti ir jākonsultējas ar ārstu. Jo neārstēta miega apnoja var kaitēt veselībai: cieš sirds asinsvadu sistēma, nervu veselība un rodas vielmaiņas traucējumi. Daudzos pētījumos pierādīts, ka OMA pacientiem ir paaugstināts risks nomirt sirds asinsvadu slimību dēļ. Pastāv uzskats, ka cilvēki, kuri guļ uz muguras, biežāk krāc un slimo ar miega apnoju, tāpēc gulēšana uz sāniem būtu krietni labāks variants.

Taču cilvēks nakts laikā vairakkārt grozās, tāpēc nav garantijas, ka guļot uz sāniem, cilvēks varēs pavadīt visu nakti. Būs brīdis, kad viņš automātiski iekārtosies ērtākā pozā. Kungam noteikti vajag vērsties ”Miega slimību centrā”, lai noskaidrotu, kādi ir miega traucējumu patiesie cēloņi.

“Miega slimību centrs” ir pirmā specializētā privātklīnika Latvijā, kas nodarbojas ar miega apnojas, krākšanas un bezmiega diagnostiku un ārstēšanu.

Atbildēja ģimenes ārsts Vadims Krimans

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Veselība Brīvdienās palielinājies Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās

Aizvadītajās brīvdienās ir palielinājies Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija.

Veselība Augļu un dārzeņu cenas aug! Cilvēkiem nāksies atteikties no veselīgas pārtikas?

Augļu un dārzeņu sadārdzinājums apdraud patērētāju pirktspēju un līdz ar to arī iespēju iegādāties veselīgu pārtiku, sacīja Latvijas Augļu un dārzeņu tirgotāju asociācijas (LADTA) valdes priekšsēdētājs Uldis Jaunzems.

Veselība Trīs dienās reģistrēti 829 Covid-19 gadījumi; trīs mirušie

Pēdējo trīs dienu laikā Latvijā kopumā reģistrēti 829 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par trīs ar šo vīrusu inficēta pacienta nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Veselība Tiešsaistes forumā runās par vīriešu veselību

Latvijas Urologu asociācija aicina 29. un 30.novembrī plkst.15.30 tiešsaistē vērot forumu vīriešu veselības atbalstam "Vīrieti, dzīvo!", informēja pasākuma organizatori.

Lasiet arī

Sabiedrība Melnās kafijas vakarā godinās Latvijas Neatkarības karā kritušos Kara skolas kadetus
Rīga, 30.nov., LETA. Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā ar Saeimas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna (AS), aizsardzības ministra Arta Pabrika (AP) un Nacionālo bruņoto spēku komandiera Leonīda Kalniņa dalību trešdien plkst.18 notiks Melnās kafijas vakars, godinot Latvijas Neatkarības karā kritušos Latvijas Kara skolas kadetus, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrija.
Sabiedrība Rumbulas memoriālā pieminēs Rīgas geto ieslodzīto iznīcināšanas gadadienu
Rīga, 30.nov., LETA. Rumbulas memoriālā šodien plkst.12 notiks piemiņas brīdis, kas veltīts Rīgas ebreju geto ieslodzīto iznīcināšanas gadadienai, aģentūru LETA informēja Rīgas Ebreju kopienas pārstāve Gita Umanovska.
Sabiedrība Atjaunos ķīmijterapijai nepieciešamā medikamenta pieejamību Latvijā
Rīga, 30.nov., LETA. Šodien tiks atjaunota ķīmijterapijai nepieciešamā medikamenta - kalcija folināta - pieejamība Latvijā, aģentūrai LETA pavēstīja Zāļu valsts aģentūras (ZVA) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dita Okmane.