• Margarita,
  • Margrieta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kāpēc Grīziņkalnā nepieļauj sporta aktivitātes (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
VS.LV 10:30, 16.06.2024


"Jāņem vērā, lai bērniem un jauniešiem Rīgā būtu iespējas sportot un atpūsties, nevis klaiņot bezdarbībā pa ielām".


Jaunieši ir aizvainoti par Rīgas domes lēmumu.

Uz basketbola sacensībām sanākušos jauniešus nepatīkami pārsteidza pašvaldības policijas ierašanās, kas paziņoja, ka spēles nebūs - vietējie iedzīvotāji uzvarēja tiesā pret "Ghetto Games" biedrību.

Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks norāda, ka Rīgas dome meklē juridiski taisnīgus risinājumus strīdā starp Grīziņkalna biedrību un "Ghetto Games", izvirzot jauniešu intereses kā prioritāti. Reaģējot uz apkaimes biedrības un "Ghetto Games" saņemto tiesas lēmumu par pagaidu noregulējumu, kurā tiesa ir saskatījusi juridiskus šķēršļus par teritorijas Grīziņkalnā nodošanu "Streetbasket"- ceturtdien, 13.jūnijā, vicemērs sasauca operatīvo sanāksmi, lai ar atbildīgajiem domes speciālistiem pārrunātu situāciju un izskatītu iespējamos tiesiskos risinājumus. Šis nav galīgais nolēmums un lieta vēl nav izskatīta pēc būtības, jo tiesa turpinās.

"Aicinu visām pusēm izvirzīt jauniešu intereses kā prioritāti - "Ghetto Games" pasākumiem šovasar ir jāturpinās. Vienlaikus tiesas lēmums ir saistošs un tā juridiskie aspekti ir jāņem vērā, lai bērniem un jauniešiem Rīgā būtu iespējas sportot un atpūsties, nevis klaiņot bezdarbībā pa ielām. Mēs esam dialogā ar "Ghetto Games", un šobrīd kopīgi strādājam, lai ieplānotie pasākumi jauniešiem Grīziņkalnā var turpināties. Uzsveru, ka "Ghetto Games" ir radījusi tradīcijām spēcīgu jauniešu kustību, iedzīvinot jauniešiem alternatīvu dzīvesveidu - bez alkohola, cigaretēm un citām atkarību raisošām vielām, to vietā izvēloties sportu, mūziku, modernās improvizācijas un talantu attīstīšanu. Viņi ar savu unikālo stilu ir atraduši netradicionālu pieeju jauniešiem. Liedzot šai kustībai "dzīvot", Rīga un Latvija saskarsies ar daudz lielākām sociālām problēmām un jauniešu atkarībām, kas nozīmēs nākotnē arvien lielākus finanšu ieguldījumus sociālās programmās pilsētas un valsts mērogā," norāda Edvards Ratnieks.

Šobrīd domes prioritāte ir vienoties ar "Ghetto Games" par rīcībām, kas novērstu Grīziņkalna biedrības sūdzības, piemēram, par pieļaujamo trokšņu slieksni un kārtības nodrošināšanu. Meklējam kompromisus, lai neciestu mazo rīdzinieku intereses.

Administratīvā tiesa noraidījusi biedrības "Streetbasket" ("Ghetto Games") lūgumu atjaunot Rīgas domes lēmumu par daļu Grīziņkalna parka nodošanu bezatlīdzības lietošanā pēc tam, kad Grīziņkalna biedrība bija vērsusies tiesā atcelt šo domes lēmumu. Pašvaldība jau pirms lēmuma domes sēdē pieņemšanas bija izvirzījusi papildu prasības "Streetbasket", piemēram, ka pasākumiem ir jābeidzas līdz pulksten 23.00 un ka tiem ir jākļūst klusākiem, kā arī tehnikas novākšana nedrīkst notikt naktī un jāveic apkārtējās teritorijas uzkopšana. "Ghetto Games" bija piekritis šīm prasībām jau būtiski nākot pretī Grīziņkalna pretenzijām.

Tiesa, citās Latvijas pilsētās irpozitīvāka attieksme pret sportu. Ventspils jauniešu pašu izlolotais projekts "Xamana" šogad notiks jau trešo reizi un piedāvās "Ghetto Games" apmeklētājiem radošu izklaides pasākumu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sports Banki: Esmu vīlies, ka nedevām vēl vienu iemeslu svinībām

Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki ir vīlies, ka nedeva līdzjutējiem vēl vienu iemeslu svinībām, pēc zaudējuma olimpisko spēļu kvalifikācijas finālā atzina speciālists.

Sports Latvijas basketbolisti zaudē Brazīlijai un netiek uz Parīzes olimpiskajām spēlēm

Latvijas vīriešu basketbola izlase svētdien Rīgā Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra finālā zaudēja Brazīlijai un neizcīnīja olimpisko ceļazīmi.

Sports Graudiņa ar Samoilovu Šveicē «Elite 16» turnīrā cīnīsies bar bronzu

Latvijas duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova svētdien Šveicē piedzīvoja zaudējumu pludmales volejbola profesionālās tūres (BPT) Gštādes "Elite 16" turnīra pusfinālā.

Sports Latvijas basketbolisti Olimpiādes kvalifikācijas finālā tiekas ar Brazīliju

Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien Rīgā Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra finālā tiksies ar Brazīliju.

Lasiet arī

Sports Banki: Izcēlās panika komandā un mēs sākām steigties

Latvijas basketbola izlasei olimpisko spēļu kvalifikācijas otrajā mačā atspēlēties liedza panika komandā un lielā steiga, pēc zaudējuma teica valstsvienības galvenais treneris Luka Banki.

Sports Latvijas basketbolisti piekāpās Filipīnām

Latvijas vīriešu basketbola izlase trešdien Rīgā par spīti zaudējumam Filipīnām Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra mačā nodrošināja vietu pusfinālā.

Sports Latvijas basketbolisti olimpisko spēļu kvalifikācijā šodien tiekas ar Filipīnām

Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien Rīgā Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra otrajā mačā tiekas ar Filipīnām. Spēle "Arēnā Rīga" sāksies plkst.19, tiešraidē to pārraidot kanālam TV6.

Sports Latvijas basketbolistiem uzvara olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra mačā

Latvijas vīriešu basketbola izlase otrdien Rīgā ar uzvaru uzsāka Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.
Latvija ar 83:55 (17:13, 28:11, 13:17, 25:14) pārspēja Gruziju.