• Viestards,
  • Viesturs

Latvijas futbolisti Liepājā Baltijas kausa mačā zaudē Lietuvai

VS.LV 20:01, 08.06.2024

Latvijas vīriešu futbola izlase sestdien Liepājā Baltijas kausa pusfināla mačā ar 0:2 (0:0) piekāpās Lietuvai.

Mača 16.minūtē pēc Roberta Savaļnieka piespēlēs Raimondam Krollim izdevās nogādāt bumbu lietuviešu vārtos, taču ātri vien tika fiksēta aizmugure un vārtu guvums netika ieskaitīts.

Nepilnas piecas minūtes pēc otrā puslaika sākuma Lietuvas izvirzījās vadībā pēc tam, kad pēc Pauļus Golubicka piespēles no tuvas distances Latvijas vārtsargu Rihardu Matrevicu pārspēja Armands Kucis.

Savukārt 71.minūtē Lietuvas pārsvaru dubultoja Artūrs Dolžņikovs, kuru nespēja apstādināt Renārs Varslavāns, lietuvietim ar spēcīgu sitienu raidot bumbu Latvijas vārtos.

80.minūtē Kaspars Dubra nopelnīja dzelteno kartīti par izklupienu no aizmugures pret pretinieku.

Kompensācijas laika trešajā minūtē līdz pretinieku vārtiem izdevās aizkļūt Mārtiņam Ķiguram, taču viņa sitienu no asa leņķa atvairīja lietuviešu vārtsargs.

Otrā spēle notiks 11.jūnijā pret Igauniju viesos vai Fēru salām Liepājā. Igaunijas un Fēru salu valstsvienības šodien plkst.19 spēkosies Tallinā.

No Paolo Nikolato izsauktajiem 27 futbolistiem savainojumu dēļ no kandidātu saraksta tika atskaitīti Roberts Uldriķis un Eduards Emsis. Arī Vladislavs Gutkovskis un Jānis Ikaunieks nav kandidātu sarakstā, bet pirmo reizi uzaicinājumu uz izlasi saņēma "Daugavpils" vārtsargs Dāvids Orols un "Valmieras" pussargs Lūkass Vapne, kā arī pēc ilgstoša traumu perioda valstsvienībā ir atgriezies Mārtiņš Ķigurs.

Līdzīgā formātā Baltijas kauss tika organizēts arī iepriekšējo reizi 2022.gada novembrī, kad pusfinālā Latvijas izlase pēcspēles sitienos pārspēja Igauniju, bet finālā pēcspēles sitienos piekāpās Islandei. Latvija gan ir pašreizējā Baltijas kausa trofejas glabātāja.

Baltijas kauss ir senākais joprojām notiekošais izlašu futbola turnīrs pasaulē. Pirmoreiz Baltijas kauss tika izspēlēts 1928.gadā.

Latvijas vīriešu futbola izlases kandidātu saraksts:

vārtsargi - Rihards Matrevics, Nils Toms Puriņš (abi - "Riga"), Frenks Dāvids Orols ("Daugavpils");

aizsargi - Kaspars Dubra ("Panevezys", Lietuva), Roberts Savaļnieks (RFS), Andrejs Cigaņiks (Lodzas "Widzew", Polija), Raivis Andris Jurkovskis, Antonijs Černomordijs, Kirils Iļjins (visi - "Riga"), Alvis Jaunzems (Melecas "Stal", Polija), Kristers Tobers (Cīrihes "Grasshopers", Šveice), Daniels Balodis, Maksims Toņiševs, Emīls Birka (visi - "Valmiera"), Iļja Korotkovs ("Auda");

pussargi - Aleksejs Saveļjevs ("Auda"), Mārtiņš Ķigurs, Dmitrijs Zelenkovs (abi - RFS), Renārs Varslavāns, Lūkass Vapne (abi -"Valmiera"), Oskars Vientiess ("Metta");

uzbrucēji - Dāvis Ikaunieks ("Šiaulia", Lietuva), Raimonds Krollis ("Vyškov", Čehija), Marko Regža, Eduards Dašķevičs (abi - "Riga").

Sports Prezentē Latvijas delegācijas apģērbu Parīzes olimpiskajās spēlēs (VIDEO)

Latvijas delegācijas apģērbu Parīzes olimpiskajās spēlēs dizaineru komanda izstrādājusi divarpus gadus, informē Latvijas Olimpiskā komiteja (LPK).

Sports Dānijas un Slovēnijas futbolisti iekļūst Eiropas čempionāta astotdaļfinālā

Dānijas un Slovēnijas futbolisti otrdien Minhenē iekļuva 2024.gada Eiropas čempionāta astotdaļfinālā.

Sports Francijas un Anglijas futbolisti aizvada pēdējās spēles apakšgrupu turnīrā

2024.gada Eiropas čempionāta favorītes Francija un Anglija šodien aizvadīs apakšgrupu turnīra pēdējos mačos, lūkojot izcīnīt pirmās vietas savās grupās.

Sports «Panthers» ar Balinski kļūst par Stenlija kausa ieguvējiem

Floridas "Panthers" komanda bez latviešu aizsarga Uvja Jāņa Balinska pieteikumā pirmdien triumfēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņā.

Sports Eiropas čempionātu futbolā sāk viena no favorītēm Anglija

Šodien Vācijā Eiropas čempionāta futbolā finālturnīrā tiks aizvadītas vēl trīs spēles, pēdējā no tām turnīrā iesaistoties vienai no favorītēm uz titulu Anglijai.

Sports Ar Vācijas un Skotijas maču Minhenē sākas Eiropas čempionāts futbolā

Šodien ar Vācijas un Skotijas futbola izlašu dueli Minhenē sāksies 2024.gada Eiropas čempionāta futbolā finālturnīrs.

Sports Nikolato: Futbola izlasei ir nepieciešama sava treniņbāze

Latvijas vīriešu futbola izlases galvenais treneris Paolo Nikolato uzskata, ka valstsvienībai ir nepieciešama sava treniņbāze, ja tā vēlas progresēt.