• Rozālija,
  • Roze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Nākamgad Latvijas Jaunatnes olimpiāde notiks Valmierā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
VS.LV 10:10, 21.03.2024


Sporta veidi tika izvēlēti saskaņā ar rīkotājpašvaldības sagatavoto piedāvājumu un atbilstoši pašvaldību viedoklim.


Iepriekš plānots, ka Olimpiādē varētu piedalīties 15-17 gadus veci jaunieši.

Latvijas Jaunatnes Olimpiādes Organizācijas komiteja pieņēmusi lēmumu IX Latvijas Jaunatnes Olimpiādi pārcelt uz 2025.gadu. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz iepriekšējo gadu pieredzi, kuras ietvaros Latvijas Jaunatnes Olimpiāde organizēta un pilda arī Eiropas Jaunatnes Olimpiādes kvalifikācijas sacensību funkcijas. Tāpat lēmuma pieņemšanā ņemts vērā arī fakts, ka šovasar notiks XXXIII Vasaras Olimpiskās spēles, kā arī nepieciešamība nodrošināt pārdomātu un izsvērtu pasākuma laika grafika ievērošanu un sacensību kvalitāte standarta saglabāšanu.

Kā 2025.gadā paredzētās Latvijas Jaunatnes Olimpiādes rīkotājpašvaldība nemainīgi tiks saglabāta jau iepriekš izziņotā Valmiera, taču, ņemot vērā sporta veidu federāciju un pašvaldību izteiktos viedokļus, tiks veikta Olimpiādes programmā iekļauto sporta veidu un jauniešu - dalībnieku vecuma robežu atkārtota izvērtēšana. Iepriekš plānots, ka Olimpiādē varētu piedalīties 15-17 gadus veci jaunieši vieglatlētikas, džudo, peldēšanas, BMX riteņbraukšanas, mākslas vingrošanas, brīvās cīņas, orientēšanās, smaiļošanas un kanoe, boksa, šosejas riteņbraukšanas, futbola, 3x3 basketbola, pludmales volejbola, florbola un handbola sporta veidos. Sporta veidi tika izvēlēti saskaņā ar rīkotājpašvaldības sagatavoto piedāvājumu un atbilstoši pašvaldību viedoklim, ko apkopoja LPS.

LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks: "Šobrīd šis ir labākais iespējamais lēmums, lai saglabātu pasākuma kvalitāti, izpildītu tā mērķus un misiju, kā arī ņemtu vērā iepriekšēji gadu labo praksi. Ieplānojot Latvijas Jaunatnes Olimpiādi kā nākamā gada pasākumu gan pašvaldību, gan IZM budžetā, kā arī nepieciešamo laiku visiem organizatoriskajiem darbiem, rezultātā iegūtu visi, gan pašvaldības, gan sportisti, gan sabiedrība. Tāpat sporta federācijas Latvijas Jaunatnes Olimpiādi un tajā pārstāvētos sporta veidus un disciplīnas varēs izmantot kā vienu no kvalifikācijas kritērijiem Eiropas Jaunatnes Olimpiādei, kas jūlijā norisināsies Skopje, Ziemeļmaķedonijā."

IX Latvijas Jaunatnes Olimpiādes Organizācijas komiteja darbojas pārstāvji no IZM, LOK, LPS, LSIIDP, Valmieras novada pašvaldības un sporta infrastruktūras objektiem. Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir nozīmīgs notikums Latvijas sportā, kas pulcē jaunos sportistus no visas Latvijas. Tajās piedalās novadu un valstspilsētu komandas. Olimpiādes laikā tiks noskaidrota sportiskākā Latvijas pašvaldība un labākie Latvijas jaunie sportisti vasaras sporta veidos.

Latvijas Jaunatnes Olimpiādes:

-2005.gadā - Ventspilī

-2007.gadā - Ventspilī

-2009.gadā - Valmierā

-2011.gadā - Jūrmalā

-2013.gadā - Ventspilī

-2015.gadā - Valmierā un Cēsīs

-2017.gadā - Cēsīs

-2019.gadā - Jelgavā


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sports Anglija un Spānija tiksies šodien Eiropas čempionāta finālā

Anglijas un Spānijas vīriešu futbola izlases šodien Berlīnē tiksies Eiropas čempionāta finālā.

Sports Artūrs Priednieks piepilda sapni par dalību WRC Latvijas posmā

Rīgā, 11.jūlijā, norisinājās “Tet Rally Latvia” ieskandināšanas pasākums jeb atlikusi vairs tikai viena nedēļa līdz šīs vasaras vērienīgākajam sporta notikumam. Rātslaukumā bija pulcējušies organizatori, atbalstītāji un skatītāji, lai sveiktu visas trīs latviešu ekipāžas, kas piedalīsies sacensībās. Neskatoties uz lietu, cilvēki stāvēja rindās, lai saņemtu autogrāfus.

Sports Spānijas futbolisti iekļūst Eiropas čempionāta finālā

Spānijas vīriešu futbola izlase otrdien Minhenē iekļuva Eiropas čempionāta finālā.

Sports Spānija un Francija cīnās par iekļūšanu Eiropas čempionāta finālā

Spānijas un Francijas vīriešu futbola izlases šodien Minhenē pusfinālā cīnīsies par iekļūšanu Eiropas čempionāta finālturnīra finālā.

Lasiet arī

Sports Nosaukts Latvijas komandas sastāvs Parīzes olimpiskajām spēlēm

Latviju Parīzes olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 29 sportisti 14 disciplīnās, pirmdien paziņoja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

Sports Latvijas basketbolisti iekļūst olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra finālā

Latvijas vīriešu basketbola izlase sestdien Rīgā Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra pusfinālā uzvarēja Kamerūnu, iekļūstot finālā.

Sports Latvijas basketbolisti piekāpās Filipīnām

Latvijas vīriešu basketbola izlase trešdien Rīgā par spīti zaudējumam Filipīnām Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra mačā nodrošināja vietu pusfinālā.

Sports Latvijas basketbolistiem uzvara olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra mačā

Latvijas vīriešu basketbola izlase otrdien Rīgā ar uzvaru uzsāka Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.
Latvija ar 83:55 (17:13, 28:11, 13:17, 25:14) pārspēja Gruziju.