Ģērmane sasniedz visu laiku augstāko pozīciju Latvijas kalnu slēpošanas vēsturē

LETA 14:00, 07.01.2024 0

Latvijas sportiste Dženifera Ģērmane svētdien Slovēnijā sasniedza visu laiku augstāko pozīciju neatkarīgās Latvijas kalnu slēpošanas vēsturē, izcīnot 12.vietu Pasaules kausa sacensībās slalomā.

Augstāk Pasaules kausa posmos PSRS laikā ir tikusi vien sportistes mamma Ulla Ģērmane (tolaik - Lodziņa), vairākas reizes iekļūstot labāko piecpadsmitniekā un reizi izcīnot ceturto vietu.

Pirmajā braucienā ar 48.numuru startējusī Ģērmane otrajā un trešajā sektorā uzrādīja 20. un 18.rezultātu, finišējot 53,96 sekundēs. Ātrākā bija slovākiete Petra Vlhova, kura finišēja 51,30 sekundēs un par 0,26 sekundēm pārspēja vācieti Lēnu Dirru un horvātieti Leonu Popoviču.

Titulētā amerikāniete Mikaēla Šifrina pirmajā braucienā izstājās.

Otrajam braucienam kvalificējās 30 labākās sportistes no 66 kalnu slēpotājiem. Tajā Ģērmane startēja kā astotā un sasniedza piekto labāko rezultātu, bet otrajā un trešajā sektorā viņai bija pat otrais labākais rezultāts.

Divu braucienu summā uzvarēja Vlhova, kura par 0,72 sekundēm pārspēja Dirru un par 0,87 sekundēm - amerikānieti Amēliju Džozefīni Hērtu.

Ģērmane Vlhovai zaudēja 2,23 sekundes, no 11.pozīcijas atpaliekot vien septiņas sekundes simtdaļas, bet no labāko desmitnieka - 0,27 sekundes.

Decembra nogalē Ģērmane Austrijā slalomā pirmajā braucienā ieņēma 29.vietu un kvalificējās otrajam braucienam, kur izcīnīja 22.vietu, atkārtojot Leldes Gasūnas neatkarīgās Latvijas visu laiku labāko sasniegumu Pasaules kausa posmos kalnu slēpošanā.

Līdz tam vienīgajā startā Pasaules kausa posmā Ģērmane pērnā gada sākumā Austrijas trasē Flahavā nefinišēja pirmajā slaloma trasē.

Lelde Gasūna 2017.gada sākumā Zagrebā izcīnīja 22.vietu Pasaules kausa sacensībās slaloma, tiekot pie labākā sasnieguma neatkarīgās Latvijas kalnu slēpošanas vēsturē.

Vīriešu sacensībās Kristaps Zvejnieks 2016.gada janvārī Pasaules kausa posmā Itālijas trasē Santa Katerinā di Valfurvā ieņēma 26.vietu slalomā.

Sports Daugaviņš pēdējā sekundē izrauj Latvijas izlasei uzvaru pār Franciju (VIDEO)

Kasparam Daugaviņam arī otrajā mačā gūstot uzvaras vārtus papildlaikā, turklāt pēdējā sekundē, Latvijas vīriešu hokeja izlase svētdien Ostravā pasaules čempionāta spēlē ar rezultātu 3:2 (0:1, 0:0, 2:1, 1:0) pārspēja Franciju.

Sports «Celtics» bez Porziņģa svin uzvaru trešajā NBA ceturtdaļfināla mačā

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis piektdien Klīvlendā savainojuma dēļ nespēlēja viņa pārstāvētās Bostonas "Celtics" uzvarā izbraukumā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) ceturtdaļfināla spēlē.

Sports Daugavpilī norisinās Eiropas čempionāta spīdvejā pretendentu fināls

Šodien Daugavpilī norisināsies Eiropas čempionāta spīdvejā (SEC) pretendentu fināls. Sacensības "Lokomotīves" stadionā sāksies plkst.14.

Sports Vītoliņš: «Daudziem spēlētājiem ir jāparāda labāks hokejs»

Vairākiem valstsvienības spēlētājiem turnīra gaitā būs jāuzlabo savs sniegums, pēc uzvaras pirmajā pasaules čempionāta spēlē pār Polijas komandu sacīja Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš.