• Raina,
  • Tāle

Bots/Plūme uzvar sezonas pirmajās Sprinta kausa sacensībās

VS.LV 23:00, 09.12.2023

Latvijas kamaniņu sporta divnieku ekipāža Mārtiņš Bots/Roberts Plūme sestdien Leikplesidā sezonas pirmajās Sprinta kausa sacensībās izcīnīja pirmo vietu, kamēr Kristers Aparjods ierindojās sestajā pozīcijā.

Foto - Latvijas Kamaniņu sporta federācija

Bots un Plūme, kuri dienu iepriekš Pasaules kausa pirmajā posmā izcīnīja ceturto vietu, sprinta nogriezni veica 37,872 sekundēs un bija ātrākie.

Otro vietu ieņēma Austrijas divnieks Tomass Štoijs/Volfgangs Kindls zaudēja latviešiem 0,005 sekundes, bet trešie bija vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, kuri zaudēja Latvijas ekipāžai 0,147 sekundes.

Vīriešu sacensībās uzvaru svinēja vācietis Makss Langenhans, kurš sprinta nogriezni veica 33,257 sekundēs. Otrajā vietā, atpaliekot 0,303 sekundes, viņam sekoja tautietis Fēlikss Lohs, kamēr austrietis Niko Glairšers zaudēja 0,338 sekundes un noslēdza labāko trijnieku.

Aparjods sprinta nogriezni veica 33,718 sekundēs un piekāpās uzvarētājam 0,461 sekundes.

Savukārt sieviešu divnieku sacensībās Viktorija Ziediņa/Selīna Zvilna finišēja 39,144 sekundēs un zaudēja uzvarētājām Selīnai Eglei un Larai Mihealai Kipai no Austrijas 0,804 sekundes, ieņemot septīto vietu. Otrs Latvijas divnieks Anda Upīte/Sanija Ozoliņa sprinta nogriezni veica 39,420 sekundēs, piekāpjoties austrietēm 1,080 sekundes, un ierindojās astotajā pozīcijā.

Svētdien Sprinta kausa sacensībās vēl startēs Kendija Aparjode, Elīna Ieva Vītola un Sigita Bērziņa.

Pagājušajā sezonā vīriešu konkurencē Sprinta kausa kopvērtējumā Gints Bērziņš noslēdza pirmo desmitnieku, Aparjods ierindojās 14.pozīcijā, bet pirmo vietu izcīnīja itālis Dominiks Fišnallers.

Sieviešu divnieku Sprinta kausā Anda Upīte/Sanija Ozoliņa izcīnīja trešo vietu, kamēr Viktorija Ziediņa un Selīna Zvilna, startējot tikai vienās sacensībās, bija 11.vietā.

Savukārt Mārtiņš Bots/Roberts Plūme starp vīriešu divniekiem ieņēma sesto vietu un Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ierindojas 14.pozīcijā.

Pērn no Latvijas kamaniņu braucējām Sprinta kausa kopvērtējumā Aparjode ierindojās astotajā pozīcijā, Vītola bija desmitajā vietā, kamēr Bērziņa ieņēma 18.vietu, uzvaru svinot vācietei Jūlijai Taubicai, kura bija ātrākā divās no trijām sacīkstēm.

Šosezon kopā paredzētas trīs Sprinta kausa sacensības, no kurām pēdējās norisināsies Siguldā.

Startam Pasaules kausa pirmajā posmā pieteikušies 26 dalībnieki vīriešu vieniniekos un 28 - sieviešu vieniniekos, kā arī 11 sieviešu ekipāžas un 19 vīriešu divnieki no 19 valstīm.

Pasaules kausa sezonas otrais posms pēc nedēļas notiks Kanādas trasē Vistlerā, bet pēdējie divi Pasaules kausa posmi februāra beigās un marta sākumā norisināsies Siguldā. Eiropas čempionāts no 12. līdz 14.janvārim notiks Pasaules kausa ceturtā posma ietvaros Īglsas trasē Austrijā, bet pasaules čempionāts no 26. līdz 28.janvārim norisināsies Vācijas trasē Altenbergā.

Sports Kozlovskis apbalvojis profesionālos sportistus par sasniegumiem

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) šodien pasniedza Iekšlietu ministrijas (IeM) Pateicības IeM veselības un sporta centra Sporta nodaļas profesionālajiem sportistiem par sasniegumiem Pasaules čempionātos 2023. un 2024.gadā, VS.LV informēja IeM.

Sports Ostapenko Madrides «WTA 1000» turnīra otrajā kārtā tiekas ar Bouzasu-Maneiro

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko šodien Madrides "WTA 1000" turnīra otrajā kārtā spēkosies ar kvalifikāciju pārvarējušo spānieti Džesiku Bouzasu-Maneiro.

Sports Mediji: Klārka parakstīs astoņu gadu vienošanos ar Nike

Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) draftā ar pirmo numuru izvēlētā Keitlina Klārka tuvākajā laikā parakstīs ievērojamu vienošanos ar sporta zīmolu "Nike", informē Ziemeļamerikas mediji.

Sports Akcijā aicinās iedzīvotājus lifta vietā izmantot kāpnes

Lai atgādinātu par fizisko aktivitāšu nozīmīgumu ikdienā, šodien norisinās akcija "Diena bez lifta 2024", aģentūru LETA informēja Latvijas Tautas sporta asociācija.

Sports Vītolai Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā Siguldā otrā vieta

Latvijas pārstāve Elīna Ieva Vītola sestdien Siguldā Pasaules kausa astotajā posmā kamaniņu sportā ieņēma otro vietu, sestā finišēja Zane Kaluma, septītā - Kendija Aparjode un astoto - Sigita Bērziņa.

Sports Aparjods izcīna uzvaru Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods svētdien Oberhofā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa sestajā posmā, kamēr Gints Bērziņš ierindojās 12.pozīcijā.

Sports Latvijas kamaniņu braucējiem pirmā vieta PK posma komandu stafetē

Latvijas kamaniņu braucēji Elīna Ieva Vītola, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Kristers Aparjods un Anda Upīte/Kitija Bogdanova svētdien Altenbergā ieņēma pirmo vietu Pasaules kausa posma komandu stafetē.

Sports Elīna Ieva Vītola izcīna otro vietu Pasaules kausa posmā

Latvijas kamaniņu braucēja Elīna Ieva Vītola svētdien Altenbergā Pasaules kausa piektajā posmā izcīnīja sudraba godalgu, Kendija Aparjode ierindojās devītajā pozīcijā, bet Sigita Bērziņa noslēdza sacensības 14.vietā.