Verstapens ASV «Grand Prix» sacīkstē tiek pie 50.uzvaras karjerā

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 12:15, 23.10.2023

"Red Bull" pilots Makss Vertstapens, kurš jau ir nodrošinājis čempiontitulu, svētdien uzvarēja Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta 18.posmā - ASV "Grand Prix" - un tika pie 50.panākuma savā karjerā.

Verstapens startēja no sestās pozīcijas, un sacīkstes sākumā par līderi kļuva Lando Noriss ("McLaren"), kuram sekoja Šarls Leklērs ("Ferrari"), taču neilgi pēc tam uz otro pozīciju pakāpās Luiss Hamiltons ("Mercedes"), kurš kļuva par līderi 18.aplī.

Kad Leklērs devās boksos, Noriss atgriezās līderpozīcijā, taču dažus apļus vēlāk viņu apsteidza Verstapens, kurš pēc otrā boksu apmeklējuma sacīkstes vidusdaļā nosargāja līderpozīciju līdz pat finišam.

Finišā Verstapens apsteidza Hamiltonu par 2,225 sekundēm, bet labāko trijnieku noslēdza Noriss, piekāpjoties vēl 10,730 sekundes.

Ceturtais bija Karloss Sainss ("Ferrari"), piekto vietu ieņēma Serhio Peress ("Red Bull"), sestais finišēja Leklērs, septītajā pozīcijā ierindojās Džordžs Rasels ("Mercedes"), astotajā vietā bija Pjērs Gaslī ("Alpine"), kamēr devītajā un desmitajā pozīcijā bija attiecīgi Lenss Strols ("Aston Martin") un Juki Cunoda ("Alpha Tauri").

Sacīkstes ievadā nācās izstāties Oskaram Pjastri ("McLaren") un Estebanam Okonam ("Alpine"), kuri piedzīvoja nelielu sadursmi pirmajos apļos.

Dienu iepriekš norisinājās sprinta sacīkste, kurā uzvarēja Verstapens. Hamiltons, zaudējot 9,465 sekundes, bija otrais, bet labāko trijnieku noslēdza Leklērs.

Pēc 18 posmiem kopvērtējumā pirmajā vietā ar 466 punktiem ir Verstapens, kuram ar 238 punktiem seko Peress, bet labāko trijnieku ar 219 punktiem noslēdz Hamiltons.

Konstruktoru kausā "Red Bull" uzvaru nodrošināja jau pēc 16 aizvadītiem posmiem.

F-1 2023.gada čempionātā paredzēti 22 posmi.

2022.gada čempionātā otro reizi pēc kārtas uzvarēja nīderlandietis Makss Verstapens.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam

Sports Ostapenko iekļūst Madrides WTA 1000 turnīra astotdaļfinālā

Latvijas tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko sestdien sasniedza Madrides "WTA 1000" turnīra vienspēļu sacensību astotdaļfinālu.

Sports Latvijas hokejisti zaudē pirmajā no divām pārbaudes spēlēm ar Šveices izlasi

Latvijas vīriešu hokeja izlase piektdien Lozannā pārbaudes mačā ar rezultātu 1:5 (0:1, 0:4, 1:0) zaudēja Šveices valstsvienībai.

Sports Ostapenko pārliecinoši iekļūst Madrides «WTA 1000» turnīra trešajā kārtā

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko trešdien sasniedza Madrides "WTA 1000" turnīra vienspēļu sacensību trešo kārtu.

Sports Latvijas hokeja izlase aizvada pirmo no divām pārbaudes spēlēm ar Šveici

Latvijas vīriešu hokeja izlase šodien Lozannā aizvadīs pirmo no divām pārbaudes spēlēm ar Šveici.