Sestdien, 21. oktobrī, Latvijas Nacionālā kamaniņu sporta izlase izbrauks uz Altenbergu, Vācijā, kur no 23. līdz 26. oktobrim norisināsies starptautiskā treniņu nometne, informēja VS.LV Latvijas Kamaniņu sporta federācijā.

FOTO - Latvijas Kamaniņu sporta federācija

Uz Altenbergas treniņnometni dosies 15 sportisti: Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, Elīna Ieva Vītola, Kendija Aparjode, Sigita Bērziņa, Frančeska Bona, Kristers Aparjods, Anda Upīte/Sanija Ozoliņa, Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna, kā arī Marta Robežniece/Kitija Bogdānova.

Komandai veselības stāvokļa dēļ nepievienosies Kaspars Rinks.

2023./2024. gada sezonā Altenbergā no 26. līdz 28. janvārim norisināsies 52. FIL Pasaules čempionāts un uzreiz, nākamajā nedēļas nogalē turpat, Altenbergā, tiks aizvadīts Eberspächer Pasaules kausa piektais posms.

“Uz nometni komanda brauks teju pilnā sastāvā. Izlasei pievienosies arī junioru izlases atlēti. Jaunākajiem atlētiem uzdevums ir pēc iespējams labāk atrast kopēju “valodu” ar Altenbergas trasi, apgūt trases virāžas. Treniņnometnē katru dienu aizvadīsim divus trases treniņus, lai pēc iespējas īsākā laika posmā spētu pielāgot inventāru, meklēt labākos risinājumus kamanu konfigurācijās, kā arī izzināt labākās trajektorijas, lai iegūtu pēc iespējas labāku ātrumu Altenbergas trasē. Protams, svarīgi ir apzināties, ka ledus struktūra un trases profili daļēji var mainīties, atgriežoties uz Pasaules čempionātu. Vēlos, lai sportisti iegūst pārliecību un pēc iespējas labāk apgūst sarežģīto Altenbergas trasi,” – stāsta Latvijas Nacionālās izlases galvenais treneris Zintis Šaicāns.

Tāpat Šaicāns piebilst: “Tehnikas treneriem būs ļoti sarežģīta un intensīva nedēļa. Neskaitot trases treniņus, dienā tiks pavadītas vairākas stundas, lai pielāgotu kamanu konfigurācijas katram sportistam individuāli tieši Altenbergas ledus trasei.”

Sports Kozlovskis apbalvojis profesionālos sportistus par sasniegumiem

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) šodien pasniedza Iekšlietu ministrijas (IeM) Pateicības IeM veselības un sporta centra Sporta nodaļas profesionālajiem sportistiem par sasniegumiem Pasaules čempionātos 2023. un 2024.gadā, VS.LV informēja IeM.

Sports Ostapenko Madrides «WTA 1000» turnīra otrajā kārtā tiekas ar Bouzasu-Maneiro

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko šodien Madrides "WTA 1000" turnīra otrajā kārtā spēkosies ar kvalifikāciju pārvarējušo spānieti Džesiku Bouzasu-Maneiro.

Sports Mediji: Klārka parakstīs astoņu gadu vienošanos ar Nike

Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) draftā ar pirmo numuru izvēlētā Keitlina Klārka tuvākajā laikā parakstīs ievērojamu vienošanos ar sporta zīmolu "Nike", informē Ziemeļamerikas mediji.

Sports Akcijā aicinās iedzīvotājus lifta vietā izmantot kāpnes

Lai atgādinātu par fizisko aktivitāšu nozīmīgumu ikdienā, šodien norisinās akcija "Diena bez lifta 2024", aģentūru LETA informēja Latvijas Tautas sporta asociācija.

Sports Vītolai Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā Siguldā otrā vieta

Latvijas pārstāve Elīna Ieva Vītola sestdien Siguldā Pasaules kausa astotajā posmā kamaniņu sportā ieņēma otro vietu, sestā finišēja Zane Kaluma, septītā - Kendija Aparjode un astoto - Sigita Bērziņa.

Sports Aparjods izcīna uzvaru Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods svētdien Oberhofā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa sestajā posmā, kamēr Gints Bērziņš ierindojās 12.pozīcijā.

Sports Latvijas kamaniņu braucējiem pirmā vieta PK posma komandu stafetē

Latvijas kamaniņu braucēji Elīna Ieva Vītola, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Kristers Aparjods un Anda Upīte/Kitija Bogdanova svētdien Altenbergā ieņēma pirmo vietu Pasaules kausa posma komandu stafetē.

Sports Elīna Ieva Vītola izcīna otro vietu Pasaules kausa posmā

Latvijas kamaniņu braucēja Elīna Ieva Vītola svētdien Altenbergā Pasaules kausa piektajā posmā izcīnīja sudraba godalgu, Kendija Aparjode ierindojās devītajā pozīcijā, bet Sigita Bērziņa noslēdza sacensības 14.vietā.