• Asja,
  • Asnate,
  • Dāgs,
  • Dārgs

8:0! «Latvijas Messi» uguņo pret Gibraltāru un ieved jauniešu izlasi Elite kārtā

LETA 17:22, 17.10.2023

Ar četriem gūtiem vārtiem Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra trešajā spēlē otrdien izcēlās Latvijas U-19 vīriešu futbola izlases spēlētājs Kristaps Grabovskis, palīdzot valstsvienībai ar 8:0 (5:0) sagraut Gibraltāra komandu un iekļūt elites kārtā.

Šī bija visu laiku pārliecinošākā Latvijas U-19 futbola izlases uzvara.

Austrijas kluba Vīnes "Rapid" uzbrūkošais pussargs Grabovskis ar "hat trick" izcēlās jau pirmajā puslaikā, kad ar precīziem sitieniem izcēlās spēles 2., 22. un 31.minūtē, bet vēl pa reizei pretinieku vārtsargu pārspēja Roberts Bočs sestajā minūtē un Ivans Patrikejevs 40.minūtē.

Otrajā puslaika sākumā Latvijas izlase ātri panāca 6:0, kad Patrikejevs 52.minūtē realizēja 11 metru soda sitienu, bet 64.minūtē Emīls Evelons bumbu pretinieku vārtos raidīja ar galvu, panākot 7:0. Grabovskis pie saviem ceturtajiem vārtiem jeb "pokera" tika mača 74.minūtē, precīzi sitot netraucēts no tuvas distances un panākot 8:0.

Paralēlajā mačā Norvēģijas jaunie futbolisti ar 2:1 (0:0) pieveica ungārus, kas bija pietiekami, lai Elites kārtu sasniegtu tieši Latvijas U-19 futbolisti.

Kvalifikācijas grupas kopvērtējumā uzvarēja norvēģi, kuri izcīnīja maksimālos deviņus punktus, bet Latvijas un Ungārijas futbolisti tika pie četriem punktiem. Abām komandām bija vienāda gūto un zaudēto vārtu attiecība (+5), tomēr otro vietu izcīnīja mājinieki latvieši, kuri guva par vieniem vārtiem vairāk (9 pret 8). Gibraltāra U-19 futbolisti palika bez punktiem.

Elites kārtu sasniegs 13 apakšgrupu pirmo divu vietu ieguvēji, kā arī viena no trešo pozīciju īpašniecēm ar labākajiem rezultātiem mačos ar savas grupas pirmajām divām komandām.

Finālturnīrs nākamā gada jūlijā notiks Ziemeļīrijā.

Gatavojoties turnīram Latvijas valstsvienība septembra sākumā aizvadīja divas pārbaudes spēles ar Austrijas vienaudžiem, pirmajā mačā zaudējot ar 0:3, bet otrajā cīnoties neizšķirti 2:2.

Jakuba Dovalila vadītās Latvijas izlases sastāvā kvalifikācijas turnīrā pulcēti spēlētāji no deviņiem pašmāju klubiem, Itālijas, Austrijas un Slovēnijas.

Iepriekšējā sasaukuma Latvijas U-19 izlase kvalificējās elites kārtai, kur trīs mačos tika pie viena punkta. Šī vecuma Latvijas izlase elites kārtā ir spēlējusi trīs reizes.

Latvijas U-19 izlases sastāvs:

Vārtsargi: Henrijs Auseklis ("JDFS Alberts"), Dāvis Viljams Veisbuks ("Valmiera"), Leonards Čevers ("San Marzano", Itālija);

Aizsargi: Milāns Tihonovičs, Ņikita Jemeļjanovs (abi - "Daugavpils"), Linards Liepiņš, Ivans Smirnovs (abi - "Metta"), Valters Purs ("Jelgava"), Mārtiņš Lormanis ("Pisa"), Rikardo Jagodinskis (Salaspils "Super Nova");

Pussargi: Kevins Cēsnieks ("Jelgava"), Ivans Patrikejevs ("Super Nova"), Dāvis Sedols (RFS), Hugo Jesse, Markuss Ivulāns (abi -"Metta"), Kristaps Grabovskis (Vīnes "Rapid", Austrija), Emīls Evelons ("Domžale", Slovēnija);

Uzbrucēji: Kristiāns Mežsargs ("Frosinone", Itālija), Roberts Bočs ("Pisa", Itālija), Rodrigo Gaučis ("Tukums 2000"/"Telms"), Aleksejs Petrovs ("Riga").

Sports Dāvis Bertāns oficiāli pievienojies AAE klubam «Dubai»

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns oficiāli pievienojies Adrijas līgas jaunpienācējai Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) klubam "Dubai", otrdien ziņo komanda.

Sports Paralimpiešus pie Brīvības pieminekļa sveic vairāki simti atbalstītāju (+FOTO)

Pirmdienas vakarā Latvijas paralimpisko spēļu dalībnieku sveikšanā pie Brīvības pieminekļa piedalījās vairāki simti atbalstītāju, novēroja aģentūra LETA.

Sports Pie Brīvības pieminekļa sveiks Latvijas paralimpiešus

Pirmdienas vakarā pie Brīvības pieminekļa notiks Latvijas paralimpisko spēļu dalībnieku sagaidīšana, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Sports Parīzē noslēgtas paralimpiskās spēles

Svētdien "Stade de France" stadionā tika noslēgtas Parīzes vasaras paralimpiskās spēles.

Sabiedrība Latvijas karavīri haubices šaušanas vietā izmantos simulatorus (+VIDEO)

Tiks samazināts munīcijas daudzums, kas nepieciešams apmācībai.

Pasaule Viļņā izvērtēs Navaļnija komandas apgalvojumus par uzbrukumu Volkovam

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda pirmdien paziņoja, ka Lietuvā tiks atbildīgi izvērtēti cietumā mirušā Krievijas opozīcijas aktīvista Alekseja Navaļnija komandas apgalvojumus par to, kas Viļņā sarīkoja uzbrukumu viņu sabiedrotajam Leonīdam Volkovam.

Ekonomika Ar vizīti Hjūstonā sākas vēsturiski lielākā Latvijas tirdzniecības misija uz ASV

Šodien, 16.septembrī, sākās Latvijas tirdzniecības misija uz ASV, ar kopumā ap 100 biznesa delegācijas dalībniekiem.

Sabiedrība «Viss sākas ar sapni»: Latvijas Universitāte nākamnedēļ atzīmēs 105.jubileju

Latvijas Universitāte (LU) nākamnedēļ, no 23.septembra līdz 28.septembrim, ar izglītojošiem, svinīgiem un izklaidējošiem pasākumiem atzīmēs 105.jubileju, informē universitāte.