• Gunda,
  • Gunta

Latvija nākamgad rīkos vēl vienu Pasaules čempionātu hokejā

VS.LV 21:58, 26.05.2023

Latvija nākamgad rīkos pasaules čempionāta (PČ) IB divīzijas čempionātu hokejā sievietēm, piektdien tika nolemts Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) ikgadējā kongresā Tamperē.

Turnīrs Rīgā notiks no 2024.gada 31.marta līdz 6.aprīlim.

IB divīzijas čempionāts ir pēc ranga trešais spēcīgākais čempionāts pēc elites un IA divīzijas. Tajā spēlē sešas komandas.

Šā gada aprīlī Mehiko Latvijas sieviešu izlase uzvarēja visos četros mačos un ieņēma pirmo vietu otrās divīzijas A grupas jeb ceturtā līmeņa turnīrā, pakāpdamās divīziju augstāk.

Elites turnīrs notiks ASV pilsētā Jūtikā, bet par IA divīzijas sacensību norises vietu tiks lemts IIHF pusgada kongresā oktobra sākumā, jo divīzijas šā gada spēles notiks tikai augustā.

Tāpat piektdien kļuva zināms, ka par 2027. gada vīriešu pasaules čempionāta elites divīzijas mājvietu kļūs Vācija, kurai balsojumā tika dota priekšroka salīdzinājumā ar Kazahstānu. Spēles plānots aizvadīt Diseldorfā un Manheimā.

2024.gadā pasaules meistarsacīkstes notiks Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā, 2025.gadā - Stokholmā un Dānijas pilsētā Herningā, bet 2026.gadā - Šveices pilsētās Cīrihe un Fribūrā.

U-20 čempionāts vīriešiem ar Latvijas izlases līdzdalību gadu mijā notiks Zviedrijas pilsētā Gēteborgā, bet U-18 komanda nākamā gada pavasarī spēlēs Somijas pilsētās Espo un Vantā.

Tāpat IIHF kongresa delegāti nobalsoja par Itālijas automātisku kvalificēšanos pašu valstī notiekošajām 2026.gada olimpiskajām spēlēm.
IIHF kongress Tamperē beigsies sestdien.

Sports Rallijā Ungārijā bojā iet četri skatītāji

Ungārijā "Esztergom Nyrges" rallijā svētdien, vienai no sacensību automašīnām nobraucot no ceļa un ietriecoties skatītājos, bojā gāja četri cilvēki, kamēr vēl vairāki tika savainoti.

Sports Merzļikins un «Blue Jackets» zaudē cerības iekļūt Stenlija kausa izcīņā

Latvijas vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" svētdien zaudēja pat teorētiskas cerības iekļūt Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņā.

Sports Graudiņa/Samoilova «Challenge» sērijas turnīrā sasniedz finālu

Latvijas duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova svētdien Brazīlijā profesionālās pludmales volejbola tūres (BPT) "Challenge" ranga turnīrā sasniedza finālu.

Sports Karloss Sainss svin uzvaru Austrālijas «Grand Prix»

"Ferrari" pilots Karloss Sainss svētdien izcīnīja pirmo vietu Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta trešajā posmā - Austrālijas "Grand Prix".

Ekonomika Valsts rīko izsoli namīpašumam Vecrīgā. Cik tas maksā?

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) rīkos izsoli nekustamajam īpašumam Vecrīgā, Mazajā Monētu ielā 2.

Ekonomika KEM atbalstīja elektromobiļu dienas Latvijā (+VIDEO)

Pieaug modeļu daudzveidība cenu kategorijā ap 20 000 – 25 000 eiro.