Latvieši plūc laurus Rīgas maratona garajās distancēs (+FOTO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 15:55, 07.05.2023

"Rimi" Rīgas maratona prestižākajā distancē par Latvijas čempioniem svētdien tika kronēti Aleksandrs Rasčevskis un Amanda Krūmiņa, bet pusmaratonā uzvaras svinēja Dmitrijs Serjogins un Ilona Marhele, vēsta rīkotāji.

42 kilometru distancei reģistrējās 1498 maratonisti, savukārt 21 kilometra distanci plānoja pieveikt 3506 skrējēju. Abās garajās distancēs laurus plūca pašmāju elites skrējēji, ātrākajiem pasaules līderiem ļaujot gatavoties pasaules čempionātam skriešanā rudenī, kad Rīgā ieradīsies vairāki simti augstas klases pasaules skrējēju.

Ātrākie maratonisti vienlaikus kļuva arī par Latvijas čempioniem - pirmo reizi maratona distancē pirmo vietu izcīnīja Rasčevskis ar personīgo rekordu un finiša laiku divas stundas 25 minūtes un 43 sekundes, dāmu konkurencē par Latvijas čempioni maratonā ar savu personīgo rekordu kļuva Krūmiņa, finišējot divās stundās un 50 minūtēs.

Otro vietu vīriešu konkurencē maratona distancē un Latvijas čempionātā maratonā ieguva Renārs Roze ar rezultātu divas stundas 26 minūtes un 56 sekundes, savukārt trešajā vietā ierindojās Kristaps Vējš-Āboliņš (2:27:48). 2022. un 2021.gada Latvijas čempions Kristaps Bērziņš ierindojās ceturtajā vietā.

Sieviešu konkurencē otrā finišēja Anna Kļučņika, pagājušā gada Latvijas čempionei distanci beidzot divās stundās 53 minūtēs un 46 sekundēs. Trešā finišēja Anita Siliņa (3:02:05).

Pusmaratonā labākos rezultātus uzstādīja Dmitrijs Serjogins, finišējot vienā stundā piecās minūtēs un divās sekundēs, un Marhele ar rezultātu viena stunda 20 minūtes un 57 sekundes. Otrajā un trešajā vietā pusmaratonā vīriešu konkurencē ierindojās Jānis Višķers (1:08:24) un igaunis Rauno Laumets (1:08:29). Sievietēm otrā finišēja lietuviete Modesta Bužerīte (1:22:50), bet trešā bija Santa Višķere (1:23:05).

Jau ziņots, ka dienu iepriekš notika arī Latvijas čempionāts jūdz skrējienā, kurā ātrākie bija Līga Velvere un Jocis, kurš sasniedza jaunu Latvijas rekordu jūdzes distancē.

Dažādām distancēm bija reģistrējušies jau vairāk nekā 23 000 skrējēju no 79 pasaules valstīm.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada un norisinājās 33.reizi.

2022.gadā "Rimi" Rīgas maratons pulcēja vairāk nekā 17 000 reģistrēto dalībnieku, kamēr maratona distancē uzvaras izcīnīja Etiopijas skrējēji Deribe Robi Melka un Mekurija Arebu Zenebe.

Fot: Paula Čurkste/LETA

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam

Sports Latvijas futbolistiem uzvara UEFA Nāciju līgas spēlē

Latvijas vīriešu futbola izlase otrdien Rīgā izcīnīja uzvaru UEFA Nāciju līgas C divīzijas otrajā mačā.

Sports Dāvis Bertāns oficiāli pievienojies AAE klubam «Dubai»

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns oficiāli pievienojies Adrijas līgas jaunpienācējai Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) klubam "Dubai", otrdien ziņo komanda.

Sports Paralimpiešus pie Brīvības pieminekļa sveic vairāki simti atbalstītāju (+FOTO)

Pirmdienas vakarā Latvijas paralimpisko spēļu dalībnieku sveikšanā pie Brīvības pieminekļa piedalījās vairāki simti atbalstītāju, novēroja aģentūra LETA.