• Guntra,
  • Marianna

ASV jaunie hokejisti kļūst par pasaules U-18 čempioniem

LETA 08:11, 01.05.2023

ASV U-18 vīriešu hokeja izlase svētdien Šveicē triumfēja pasaules U-18 čempionātā.

ASV hokejisti cīņā par zelta godalgām ar rezultātu 3:2 (0:1, 0:1, 2:0, 1:0) pārspēja Zviedriju, neļaujot pretiniekiem kļūt par čempioniem otro gadu pēc kārtas.

Pirmajā trešdaļā 1:0 Zviedrijas labā panāca Eliots Stālbergs, bet otrajā periodā, izmantojot vairākumu, pārsvaru dubultoja Noels Nords.

Trešajā trešdaļā pēc nepilnām desmit minūtēm pirmos ASV vārtus guva Denijs Nelsons. Piecas minūtes līdz trešās trešdaļas beigām Zviedrija tika pie divu minūšu noraidījuma, kuru amerikāņi izmantoja un pēc Koula Eisermena precīzā metiena izlīdzināja rezultātu (2:2).

Pagarinājuma trešajā minūtē uzvaru nesošos vārtus guva Raiens Leonards.

Uzvarētāju vārtus sargāja Trejs Ogustains, kurš atvairīja 30 metienus, kamēr otrā laukuma galā Noa Erlidens tika galā ar 38 ripām.

Jau ziņots, ka bronzas godalgas izcīnīja Kanādas hokejisti, kuri ar 4:3 (0:0, 2:1, 1:2, 1:0) pagarinājumā pārspēja Slovākiju.

Pusfinālā ASV ar 7:1 sagrāva Slovākiju, bet Zviedrija ar 7:2 pārliecinoši uzvarēja Kanādu.

Dienu iepriekš cīņā par palikšanu elites divīzijā Norvēģija otrajā mačā ar 3:2 pieveica Vāciju, sērijā uzvarot ar 2-0.

Jau ziņots, ka Latvija ceturtdaļfinālā atzina zviedru pārākumu ar 1:6, čempionātā ieņemot astoto vietu. Pirms tam latvieši apakšgrupas mačos ar 1:7 zaudēja ASV, ar 2:5 atzina Somijas un ar 1:5 Šveices vienaudžu pārākumu, bet mačā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā un vietas saglabāšanu elites divīzijā ar 1:0 pārspēja Norvēģiju.

Sports Latvijas futbolistiem uzvara UEFA Nāciju līgas spēlē

Latvijas vīriešu futbola izlase otrdien Rīgā izcīnīja uzvaru UEFA Nāciju līgas C divīzijas otrajā mačā.

Sports Dāvis Bertāns oficiāli pievienojies AAE klubam «Dubai»

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns oficiāli pievienojies Adrijas līgas jaunpienācējai Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) klubam "Dubai", otrdien ziņo komanda.

Sports Paralimpiešus pie Brīvības pieminekļa sveic vairāki simti atbalstītāju (+FOTO)

Pirmdienas vakarā Latvijas paralimpisko spēļu dalībnieku sveikšanā pie Brīvības pieminekļa piedalījās vairāki simti atbalstītāju, novēroja aģentūra LETA.