• Selva,
  • Venta

Al-Atija kļūst par pieckārtēju rallijreida "Dakara" čempionu

VS.LV 12:20, 15.01.2023

Kataras autosportists Nasers Al-Atija svētdien Saūda Arābijā tika kronēts par pieckārtēju rallijreida "Dakara" čempionu vieglo automašīnu ieskaitē, kamēr motociklu sacensībās savu otro titulu izcīnīja argentīnietis Kevins Benjavidess.

Al-Atija ("Toyota Gazoo") rallijreidā ātri ieguva ievērojamu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem, pirms pēdējā posma francūzi Sebastjanu Lēbu ("Bahrain Raid Xtreme") apsteidzot par vairāk nekā 80 minūtēm. Abi pēdējā posmā bija ārpus labāko sešinieka, bet uzvarēja francūzis Gerlāns Šišerī (GCK), kurš 136 kilometrus garo noslēdzošo posmu veica vienā stundā deviņās minūtēs un 24 sekundēs.

Daudz spraigāka cīņa bija par uzvaru motociklu ieskaitē, kur līderis pirms pēdējā posma bija austrālietis Tobijs Praiss (KTM), kurš par 12 sekundēm bija priekšā savam komandas biedram Benjavidesam. Argentīnietis svētdien atvinnēja 55 sekundes, finišēdams visātrāk no visiem - vienā stundā 15 minūtēs un 17 sekundēs.

Šī gada rallijreidā "Dakara" bija ieplānoti 8549 kilometri 15 sacīkšu dienu laikā, ieskaitot četru dienu braukšanu pa vēl neizpētītām Rub el-Hāli jeb Tukšā kvartāla tuksneša kāpām.

Ceļā Sarkanās jūras krastā 2022.gada pēdējā dienā devās aptuveni 790 motobraucēji, autobraucēji un stūrmaņi. Rallijreids finišēja Saūda Arābijas austrumu pilsētā Dammamā.

"Dakaras" rallijreids norisinājās 45.reizi, un ceturto reizi pēc kārtas tas notika Saūda Arābijā. Pērn "Dakaras" rallijreidā vieglo automašīnu klasē uzvarēja Al-Atija ("Toyota"), bet motociklu ieskaitē uzvaras laurus plūca Lielbritānijas motosportists Sems Sanderlends ("GasGas").

Rallijreids no 1979. līdz 2007.gadam 29 reizes norisinājās Āfrikā. 2008.gadā tas drošības iemeslu dēļ tika atcelts, bet jau nākamajā gadā tas debitēja Dienvidamerikā.

Sports Serjogins un Siliņa izcīna otro vietu Rīgas maratonā

Latvijas vieglatlētikas garo distanču skrējēji Dmitrijs Serjogins un Anita Siliņa svētdien Rīgas maratonā izcīnīja otrās vietas, vienlaikus kļūstot par valsts čempioniem maratonā.

Sports Usiks smagā svara kategorijas titulu apvienošanas cīņā uzvar Fjūriju (VIDEO)

Ukrainas bokseris Oleksandrs Usiks sestdien Rijādā smagā svara kategorijas titulu apvienošanas cīņā ar dalītu tiesnešu lēmumu pēc punktiem pārspēja britu Taisonu Fjūriju, kļūstot par neapstrīdamo čempionu.
Smagā svara kategorijā šī bija pirmā titulu apvienošanas cīņa šajā gadsimtā.

Sports Rīgas maratonam reģistrējušies vairāk nekā 33 tūkstoši dalībnieku no 104 valstīm

Startam Rīgas maratona dažādās distancēs reģistrējušies 33 003 dalībnieki, kas ir teju lielākā Rīgas maratonā reģistrētā skrējēju kopa pasākuma vēsturē.

Sports Latvijas hokejisti pārliecinoši zaudē Zviedrijai (VIDEO)

Latvijas vīriešu hokeja izlase sestdien Ostravā pasaules čempionātā piektajā mačā ar 2:7 (0:2, 2:4, 0:1) zaudēja Zviedrijas valstsvienībai.

Sports Sesks un Francis uzvar ERC ceturtajā posmā "Tet Rally Liepāja"

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis svētdien izcīnīja uzvaru FIA Eiropas rallija čempionāta (ERC) ceturtajā posmā "Tet Rally Liepāja".

Sports Verstapens Monreālā uzvar trešajā F-1 posmā pēc kārtas

"Red Bull" pilots nīderlandietis Makss Verstapens svētdien Monreālā ieņēma pirmo vietu Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta Kanādas "Grand Prix", svinot panākumu trešajā posmā pēc kārtas.

Sports Rallija ekipāža Sesks/Francis šosezon startēs visos EČ posmos

Latvijas rallija ekipāža Mārtiņš Sesks/Renārs Francis šosezon Eiropas rallija čempionātā (ERC) plāno startēt visos astoņos posmos, preses konferencē pirms gaidāmās sezonas sākuma paziņoja autosportisti.

Sports Sākas virtuālo autosacīkšu jaunā sezona

Šodien "Assetto Corsa" platformā sākas jaunā digitālās autošosejas sacīkšu sezona, kurā četros posmos tiks izmantotas Baltijas autošosejas čempionāta īstās sacīkšu trases, aģentūru LETA informēja sacīkšu organizatori.