• Gunda,
  • Gunta

Nīderlande gūst ātrus vārtus, taču nenotur uzvaru pret Ekvadoru

LETA 20:37, 25.11.2022

Nīderlandes vīriešu futbola izlase piektdien Katarā Pasaules kauss finālturnīra A apakšgrupas spēlē guva vārtus jau sestajā minūtē, taču nenosargāja pārsvaru un pret Ekvadoru spēlēja neizšķirti, mačam noslēdzoties ar rezultātu 1:1 (1:0).

Kodijs Gakpo guva vārtus Nīderlandes labā, kamēr pretinieku rindās precīzs bija Enners Valensija.

Nīderlandieši lieki laiku netērēja un pirmos vārtus guva jau sestajā minūtē, kad bumbu Ekvadoras vārtos raidīja Gakpo.

Pirmā puslaika turpinājumā vairāk uzbrukumus izdevās veidot ekvadoriešiem, taču Nīderlandes futbolistiem sanāca veiksmīgi aizsargāties. Pašās pirmā puslaika beigās kompensācijas laika ceturtajā minūtē ekvadorieši spēja guva vārtus, tomēr tie netika ieskaitīti.

Otrā puslaika ievadā nīderlandieši pieļāva kļūdu aizsardzībā, un pēc komandas biedra sitiena pa vārtiem pirmais pie atlēkušās bumbas bija Valensija, kurš raidīja to garām Nīderlandes vārtsargam Andrim Noperam un 49.minūtē panāca neizšķirtu.

Pēc tam 59.minūtē Ekvadorai bija iespēja izvirzīties vadībā, taču Gonsalo Platas raidītā bumba atsitās pret vārtu pārliktni.

Dienas pirmajā A apakšgrupas spēlē Senegāla ar 3:1 guva panākumu pār mājinieci Kataru.

Pēc divām spēļu kārtām A apakšgrupas līderes ir Nīderlande un Ekvadora, kuras tikušas pie četriem punktiem. Trešā ir Senegāla ar trīs punktiem, bet ceturtajā pozīcijā atrodas Katara, kas pagaidām nav izcīnījusi punktus.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā.

Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Nīderlandes izlases sastāvs: Andris Noperts, Juriēns Timbers, Virdžils van Deiks, Nātans Akē, Deivijs Klāsens (Stīvens Berghuiss, 69.minūte), Deilijs Blinds, Tons Kopmeiners (Mārtens de Rūns, 79.minūte), Frenkijs de Jongs, Denzels Damfrīss, Stīvens Bergveins (Memfiss Depajs, 46.minūte), Kodijs Gakpo (Vauts Veghorsts, 79.minūte).

Ekvadoras izlases sastāvs: Ernans Galindess, Felikss Torress, Pjero Inkapje, Džeksons Poroso, Perviss Estupinjans, Anhelo Presjado, Sevastjans Mendess, Moisess Kaisedo, Maikls Estrada (Džeremijs Sarmjento, 74.minūte), Enners Valensija (Kevins Rodrigess, 90.minūte), Gonsalo Plata (Romario Ivarra, 90.minūte).

Sports Rallijā Ungārijā bojā iet četri skatītāji

Ungārijā "Esztergom Nyrges" rallijā svētdien, vienai no sacensību automašīnām nobraucot no ceļa un ietriecoties skatītājos, bojā gāja četri cilvēki, kamēr vēl vairāki tika savainoti.

Sports Merzļikins un «Blue Jackets» zaudē cerības iekļūt Stenlija kausa izcīņā

Latvijas vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" svētdien zaudēja pat teorētiskas cerības iekļūt Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņā.

Sports Graudiņa/Samoilova «Challenge» sērijas turnīrā sasniedz finālu

Latvijas duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova svētdien Brazīlijā profesionālās pludmales volejbola tūres (BPT) "Challenge" ranga turnīrā sasniedza finālu.

Sports Karloss Sainss svin uzvaru Austrālijas «Grand Prix»

"Ferrari" pilots Karloss Sainss svētdien izcīnīja pirmo vietu Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta trešajā posmā - Austrālijas "Grand Prix".

Sabiedrība LVM: pēdējo piecu gadu laikā pieauguši mežos atstāto atkritumu apjomi

Pēdējo piecu gadu laikā pieauguši mežos atstāto atkritumu apjomi, lielākos apjomus sasniedzot pavasara un rudens mēnešos, liecina LVM publiskotā informācija.

Sabiedrība Siliņa: Kariņš rīkojies kā kārtīgs Rietumu politiķis

Atkāpjoties no ārlietu ministra amata, Krišjānis Kariņš (JV) rīkojies kā kārtīgs Rietumu politiķis, ceturtdien pēc sarunas ar politiķi paziņoja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).