Latvijas tenisiste Ostapenko spēlēs Seulas turnīra finālā

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 16:43, 24.09.2022

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko sestdien sasniedza Seulas "WTA 250" sērijas turnīra finālu.

Ostapenko ar 4-6, 6-3, 3-0 trešajā setā bija vadībā pret britu sportisti Emmu Radukanu, kura izstājās.

Ostapenko, kura pasaules rangā atrodas 19.vietā, turnīrā izsēta ar pirmo numuru, bet Radukanu (WTA 77.) ir sacensību sestā rakete.

Finālā Ostapenko būs mačs ar neitrālo sportisti Jekaterinu Aleksandrovu (WTA 24.), kurai ticis otrais numurs.

Par iekļūšanu titulmačā Ostapenko nopelnījusi 180 WTA ranga punktus, kas šobrīd ļauj rangā pakāpties uz 17.pozīciju. Uzvara turnīrā dos 280 punktus.

Latvijas tenisistei šis ir pirmais turnīrs pēc ASV atklātā čempionāta, kurā viņa vienspēlēs izstājās jau pirmajā kārtā, zaudējot ķīnietei Cjiņveņai Dženai. "US Open" dubultspēlēs pārī ar ukrainieti Ļudmilu Kičenoku Ostapenko sasniedza astotdaļfinālu, bet jauktajās dubultspēlēs kopā ar Spānijas tenisistu Dāvidu Vegu-Ernandesu tika līdz ceturtdaļfinālam.

Sezonas veiksmīgākajā nogrieznī ziemā Ostapenko uzvarēja deviņos mačos pēc kārtas un kļuva par Dubaijas "WTA 500" sērijas turnīra čempioni. Latvijas tenisistes kontā šogad ir arī fināls jūnijā Īstbornas turnīrā uz zāles Lielbritānijā.

Ostapenko šosezon uzvarējusi 29 no 44 aizvadītajām spēlēm, kamēr viņas pretiniece 35 mačos tikusi pie 17 uzvarām.

Kvalifikāciju šim turnīram nepārvarēja Latvijas otrā rakete Daniela Vismane, kura otrajā kārtā piekāpās Dienvidkorejas tenisistei Bakai Dajeonai (WTA 760.).

Pamatturnīrs Seulā uz cietā seguma norisinās no 19. līdz 25. septembrim.

Lasīt visus komentārus (0)

Sports Rīgas 3x3 basketbolistiem pārtrūkst 27 uzvaru sērija

Latvijas 3x3 basketbola komanda "Rīga", kuras sastāvā spēlē Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis, svētdien piedzīvoja zaudējumu Pasaules tūres Honkongas "Masters" turnīra ceturtdaļfinālā, neturpinot sēriju, kurā tā izcīnīja 27 uzvaras pēc kārtas.

Sports Mbapē ar diviem vārtiem nokārto Francijas uzvaru pār Dāniju

Francijas vīriešu futbola izlase sestdien Katarā Pasaules kauss finālturnīra D apakšgrupas mačā, pateicoties diviem Kiliana Mbapē vārtiem, ar rezultātu 2:1 (0:0) pārspēja Dāniju.

Vēl pēc trīs minūtēm pie brīdinājuma tika Andrēass Korneliuss, kurš sadursmē pārkāpa noteikumus pret Olivjē Žirū. Tuvojoties pirmā puslaika izskaņai, pie dzeltenās kartītes tika francūzis Žils Kundē pēc tam, kad viņš saskrējās ar Viktoru Nelsonu.

Savukārt otrā puslaika ievadā Antuāns Grīzmans devās pretuzbrukumā un tika pie lieliskas iespējas gūt vārtus, taču viņa raidītā bumba lidoja pārāk augstu. Neilgi pēc tam francūži atkal izveidoja pretuzbrukumu, un pēc Teo Ernandesa piespēles ar spēcīgu sitienu bumbu Dānijas vārtos raidīja Mbapē.

Tikmēr 68.minūtē neizšķirtu panāca Andrēass Kristensens, kurš pārspēja Francijas vārtsargu Igo Lorisu, gūstot vārtus ar galvu.

86.minūtē Francija devās uzbrukumā, Grīzmans no tālas distances piespēlēja uz Dānijas vārtu priekšu, kur pirmais pie bumbas tika Mbapē un otro reizi šajā mačā izcēlās ar vārtu guvumu, atkal izvirzot vadībā francūžus.

Francūži titula aizstāvēšanu sāka ar pārliecinošu uzvaru pār Austrāliju (4:1), bet Dānija spēlēja bezvārtu neizšķirti pret Tunisiju.

Pirmajā dienas spēlē D apakšgrupā Austrālija ar 1:0 uzveica Tunisiju un tika pie pirmās uzvaras šajā Pasaules kausa finālturnīrā.

Pēc divām spēļu kārtām D apakšgrupā līdere ar sešiem punktiem ir Francija, kas jau nodrošinājusi vietu astotdaļfinālā. Austrālija tikusi pie trīs punktiem, bet Dānija un Tunisija izcīnījušas vienu punktu.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā.

Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Francijas izlases sastāvs: Igo Loriss, Rafaels Varāns (Ibrahima Konatē, 75.minūte), Žils Kundē, Dajo Upamekano, Teo Ernandess, Antuāns Grīzmans (Jusufs Fofana, 92.minūte), Oreljāns Tšuamenī, Adriāns Rabjo, Olivjē Žirū (Markuss Tirāms, 63.minūte), Kilians Mbapē, Usmans Dembelē (Kingslijs Komans, 75.minūte).

Dānijas izlases sastāvs: Kaspers Šmeihels, Joakims Andersens, Viktors Nelsons, Andrēass Kristensens, Joakims Mēle, Kristians Ēriksens, Rasmuss Nisens Kristensens (Aleksandrs Bahs, 92.minūte), Pjērs Emīls Hojbjergs, Mikels Damsgords (Kaspers Dolbergs, 73.minūte), Andrēass Korneliuss (Martins Braitvaits, 46.minūte), Jespers Lindstrems (Kristians Nergords, 85.minūte).

Sports Lielākās sporta stipendijas šim studiju gadam iegūst 4 sportisti. Kuri tie ir?

Piektdien Rīgā svinīgi pasniegtas Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) valdes apstiprinātās stipendijas 2022./2023.studiju gadam, 1800 eiro stipendiju iegūstot florbolistiem Armandam Savinam un Krišjānim Tiltiņam, daiļslidotājam Denisam Vasiļjevam un biatlonistei Sanitai Buliņai.

Sports Mūžībā devies viens no zviedru hokeja leģendām, NHL zvaigzne (+FOTO)

71 gada vecumā mūžībā devusies zviedru hokeja leģenda Berje Salmings, ceturtdien pavēstīja viņa kādreiz pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienība Toronto "Maple Leafs".

Pasaule ISW: Krievi zina, ka nespēs liegt Ukraiņiem šķērsot Dņepru

Krievi zina, ka nespēs liegt Ukrainas bruņotajiem spēkiem šķērsot Dņepru, vēsta ASV Kara studiju institūts (ISW).

Sabiedrība Tavars: Jāmeklē risinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību

Turpinot darbu pie jaunās valdības deklarācijas projekta, jāmeklē rsinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību, intervijā Latvijas Radio sacīja politiskā spēka "Apvienotais saraksts" (AS) frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Sabiedrība Politologs: Šaubos, ka jaunā valdība būs ilglaicīga

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesors, politologs Juris Rozenvalds, šaubās, ka jaunā valdība būs ilglaicīga.