Izpletņlēcējam, kurš nolaidās EČ finālturnīra stadionā, draud kriminālatbildība

LETA 21:33, 16.06.2021 1

Izpletņlēcējam, kurš otrdien īsi pirms Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīra spēles starp Vācijas un Francijas izlasēm piezemējās Minhenes stadionā, draud kriminālatbildība, paziņojusi vietējā policija.

Otrdien neilgi pirms F apakšgrupas spēles starp Francijas un Vācijas izlasēm Minhenes stadionā nolaidās izpletņlēcējs, taču viņa piezemēšanās nenoritēja pēc iecerētā plāna.

Izpletņlēcējs strauji pietuvojās stadionam un neilgi pēc tam aizķēra spēļu kameras stiprinājumus un trosi, kā rezultātā uz brīdi zaudēja kontroli pār izpletni, traumējot divus līdzjutējus. Abi fani nogādāti slimnīcā.

Minhenes policija vēlāk paziņoja, ka uzsākta izmeklēšana, kurā arī tiks pārbaudīts, vai likuma pārkāpējam ir iespējams piemērot kriminālatbildību. Tāpat policija vērtēs, vai vaininieks nav pārkāpis gaisa satiksmes noteikumus.

Vietējā policija atklāja, ka 38 gadus vecais izpletņlēcējs bijis viens no nevalstiskās organizācijas "Greenpeace" biedriem. Viņa dzelteno izpletni rotājis uzraksts "atbrīvojies no degvielas".

Izpletņlēcēja rīcību publiski nosodījusi Vācijas Futbola federācija (DFB), Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA), kā arī Bavārijas ministrs Markuss Sēderss, kurš norādīja, ka lietas izmeklēšana būs skrupuloza.

"Greenpeace" vēlāk publiskoja atvainošanos, paužot, ka protestētājam stadionā bija jānomet liela lateksa bumba, tādējādi demonstrējot nostāju pret autoražotāju "Volkswagen". Organizācija nebija plānojusi izpletņlēcēja piezemēšanos stadionā.

Lasīt visus komentārus (1)

Sports «Bayern» un «Real» futbolisti spēlē neizšķirti Čempionu līgas pusfinālā

Minhenes "Bayern" otrdien savā laukumā spēlēja neizšķirti ar Madrides "Real" UEFA Čempionu līgas pusfināla pirmajā spēlē.

Sports Latvijas U-18 hokejisti nodrošina vietu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā

Latvijas U-18 vīriešu hokeja izlase otrdien pēc Slovākijas izlases graujošas uzvaras nodrošināja vietu pasaules U-18 čempionāta ceturtdaļfinālā.

Sports Porziņģis gūst traumu NBA izslēgšanas turnīra spēlē

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis pirmdien guva kājas traumu un iemeta septiņus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Austrumu konferences ceturtdaļfināla spēlē, kurā viņa pārstāvētā Bostonas "Celtics" komanda izcīnīja uzvaru.

Sports Latvijas U-18 hokejisti zaudē norvēģiem (VIDEO)

Latvijas U-18 vīriešu hokeja izlase pirmdien Espo pasaules U-18 čempionāta apakšgrupas noslēdzošajā, ceturtajā mačā ar rezultātu 3:5 (0:3, 1:2, 2:0) zaudēja vienaudžiem no Norvēģijas, ceturtdaļfināla ceļazīmes iegūšanu atstājot konkurentu rokās.

Sabiedrība Ādažu poligonā notiks militārās mācības CAT 24

No šodienas līdz 4.maijam Ādažu militārajā poligonā notiks NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadīto militāro mācību "CAT 24" aktīvā fāze, informē Nacionālie bruņotie spēki.

Sports Porziņģis iedzīvojies ikra muskuļa sastiepumā

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Austrumu konferences ceturtdaļfināla spēlē iedzīvojies ikra muskuļa sastiepumā, otrdien pavēstīja viņa pārstāvētā Bostonas "Celtics".