• Saiva,
  • Saivis,
  • Santis,
  • Sentis,
  • Tija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latviešu Heidegera iestudējums tiks izrādīts festivālā Vācijā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 16:31, 01.05.2024


"Malkas ceļi" ir fiziska un vizuāla izrāde.


Lai izrāde virzītos tālāk, abiem aktieriem ir jāpārvar fiziski šķēršļi.

12.maijā Vācijas pilsētā Bohumā viesosies Ģertrūdes ielas teātra izrāde "Malkas ceļi", lai piedalītos festivālā FIDENA. Festivāls, kas dibināts 1958.gadā ir viens no tradīcijām bagātākajiem un nozīmīgākajiem leļļu un objektu teātra festivāliem Eiropā, reizi divos gados pulcējot nozīmīgākos iestudējumus no visas pasaules.

FIDENA - Figurentheater der Nationen (Nāciju objektu teātris) - festivāls, kas jau kopš 1958.gada Bohumā un tās kaimiņpilsētās Dortmundē, Hernē un Reklinkghauzenē demonstrē izcilus starptautiskus objektu teātra iestudējumus, šogad norisinās no 7. līdz 12.maijam. Reizi divos gados tas ir aktuālo tendenču barometrs, pulcējot sevi jau apliecinājušus māksliniekus, kā arī daudzsološus jaunpienācējus un riskantus augstākās kvalitātes iestudējumus no visas pasaules. Līdztekus festivāla programmai šogad norisināsies arī starptautisks simpozijs sadarbībā ar pasaules vecāko un ar UNESCO saistīto teātra organizāciju UNIMA (Union Internationale de la Marionnette), par tēmu "transformācija", kurā piedalīsies vairāk nekā 40 festivālu direktori no visiem pasaules kontinentiem.

Šogad festivāla programmā iekļauta arī Ģertrūdes ielas teātra izrāde "Malkas ceļi", ko veidojuši mākslinieki Andrejs Jarovojs, Edgars Samītis, Rūdolfs Gediņš un Rūdolfs Bekičs. Savu pirmizrādi "Malkas ceļi" Ģertrūdes ielas teātrī piedzīvoja īsi pirms Latvijā sākās Covid-19 pandēmija, taču vēlāk iestudējums ticis iekļauts Baltijas Vizuālā teātra skates Latvijas programmā un izrādīts TREFF festivālā Tallinā, izpelnoties starptautisku skatītāju un teātra kritiķu atzinību.

"Divi baļķi. Divi cilvēki. Divi cirvji. Ilgu laiku tas ir arī viss. Muskuļu spēks un lidojošas skaidas. Cik ilgi tas aizņems? Bet vai tas bija ritms? Pat sinkope? Cilvēce neatpūšas. Tā visu pakļauj. Tā veido, izmanto, piešķir formu, iznīcina, nomaina un domā! Tā piespiež nepakļāvīgo un uzvar gravitāciju. Kas par radītāju!" par ĢIT izrādi teikts FIDENA festivāla kuratores Anetes Dabs ievadvārdos.

"Malkas ceļi" ir fiziska un vizuāla izrāde, kurā, spēlējoties ar koksnes materialitāti, simetriju un asimetriju, radošā komanda poētiskā veidā runā par cilvēku un kultūru, pētot vecā un jaunā līdzāspastāvēšanas noteikumus, savstarpējās attiecības un attīstības potenciālu. Izrāde-mandala par cilvēka nebeidzamajiem centieniem sakārtot pasauli un - īslaicīgajām uzvarām šajā procesā.

Eseju krājuma “Malkas ceļi” epigrāfā vācu filozofs Martins Heidegers raksta: “Mežā ir ceļi, kurus iebraukuši malcinieki, tie – lielākoties aizauguši – pēkšņi izbeidzas neapstaigātajā. Tos dēvē par maldu ceļiem. Katrs no tiem ved atsevišķi, taču tajā pašā laikā mežā. Bieži šķiet, ka tie visi ir līdzīgi. Taču tā tikai šķiet. Meža cirtēji un mežkopji pazīst ceļus. Viņi zina, ko nozīmē būt uz malkasceļa.”

Izrādē režisors Andrejs Jarovojs kopā ar izrādes līdzautoriem - aktieri Edgaru Samīti, horeogrāfu Rūdolfu Gediņu un scenogrāfu Rūdolfu Bekiču, pievērsušies tēlainai skatuves valodai, dažādu vizuālu zīmju saspēlei, radot satikšanās vietu mākslinieku un publikas iztēlei.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Apburošā dziedātāja Ģertrūde Rūta uzņēma hitu ar «‎vintage» Lada auto (+VIDEO)

"Dziesmas laikā tik tiešām arī paspēju iziet cauri attiecību līkločiem".

Kultūra Opra Vinfrija tika ievietota slimnīcā. Kas notika?

Televīzijas vadītājai bija problēmas ar vēderu, un ārstiem viņa bija jāpieliek pie sistēmas. Šī iemesla dēļ viņa nevarēja piedalīties grāmatu kluba pārraidē.

Kultūra Kevins Speisijs atzina, ka atrodas uz bankrota sliekšņa

Pēc apsūdzībām par seksuālu uzmākšanos viena no Holivudas veiksmīgākajiem aktieriem karjera piedzīvoja lejupslīdi.

Kultūra Nākamnedēļ atvadīsies no mūžībā aizgājušā rakstnieka Bela

Rīgas Latviešu Biedrības nama Līgo zālē otrdien, 18.jūnijā, no plkst.13 līdz 15 varēs atvadīties no šonedēļ mūžībā aizgājušā rakstnieka Alberta Bela, aģentūru LETA informēja rakstnieka meita Ieva Prunte.

Lasiet arī